Obrázok používateľa CEZ OKNO
Očko: Staroveké zariadenie „Vadžra“, ktoré bolo schopné vrhať lúče. Mýty a legendy?

Posvätné texty opakovane opisujú starobylú zbraň „Vadžru“, ktorá prišla k ľuďom z nebies. Je známe, že sa objavila v starej Indii a pochádza od boha Indru.

V letopisoch sa píše, že zlé bytosti zaútočili na Zem, odvodnili celý povrch planéty, čím sa stala neobývateľnou. Boh Indra sa pokúsil s týmito zlými stvoreniami bojovať a požiadal znamenitého tesára, aby vytvoril špeciálnu zbraň proti asurom. Ten vynašiel špeciálne zariadenie, ktoré emitovalo silné lúče a zabíjalo démonov na Zemi. Bol to tento prístroj, ktorý bohu pomohol zničiť zlé stvorenia.

Vzhľad Vadžry je prezentovaný vo forme kovového valca s 3-9 lúčmi. Existuje hypotéza, že samotný Budha prinútil antické žezlo uzavrieť, aby na Zemi vládol mier a nasledovala prosperita.

Mýty a legendy o artefakte sa vyskytujú v mnohých kultúrach: austrálskej, sumerskej, gréckej, aztéckej a ďalších. Vo všetkých legendách je zariadenie opísané rovnakým spôsobom. Pravdepodobne „Vadžra“ kedysi na Zemi skutočne existovala, pretože tak veľká podobnosť opisov v rôznych kultúrach jednoducho nie je možná. Musel existovať vplyvný človek, ktorý všetkým národom o tomto starodávnom zariadení povedal. Ak predpokladáme, že táto zbraň skutočne existovala, potom boli v staroveku bohovia s ľuďmi vo veľmi úzkom kontakte.


Zdroj: https://vk.com/wall-76071995_68177

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Artefakty
https://cez-okno.net/rubrika/artefakty


október 31, 2019 00:24 dopoludnia

 

 

Top