Obrázok používateľa CEZ OKNO
Očko: ZÁHADNÉ ZNAKY V ABYDOSE

Keď bol posledne na Slovensku pán Däniken, mali sme sa možnosť pýtať a naplno sme ju využili. Podaril sa ►exkluzívny rozhovor. Jeho prednáška sa mala venovať starovekému Egyptu a tak sme sa okrem iného zaujímali i o známe podivné znaky z Abydosu, údajne znázorňujúce modernú techniku:

CEZ OKNO: Symboly z Abydosu, ktoré nápadne pripomínajú vrtuľník, lietadlo, či ponorku, obleteli svet. Aký je ich kontext?

Erich von Däniken: Správne hovoríte „nápadne pripomínajú“. Je to skutočne tak, ale je to podoba čisto náhodná. Ja som o týchto symboloch nikdy nepísal a má to svoj ​​dôvod. V Abydose som samozrejme bol mnohokrát a mal som možnosť tieto symboly dôkladne preskúmať. Záver je jednoznačný. Jedná sa tu o dva prekrývajúce sa nápisy. Niekto cez pôvodný nápis kedysi vytesal nový a časom zrejme trochu vystúpil ten pôvodný, takže dnes vidíme, že sa tu prekrývajú dva nápisy. Avšak obrázky a napodobeniny lietadiel z dávnej minulosti na našej planéte skutočne nájdeme a nie je ich málo. Najviac som ich videl v Ázii, hlavne v Indii. Indovia tieto „lietadlá“ odjakživa volajú vimana. V indických múzeách je ich veľa. Najrôznejších tvarov a veľkostí. A pretože starí Indovia nielen vyrábali sošky a kreslili obrázky, ale tiež písali, môžeme sa v staroindických spisoch dočítať, že pred mnohými tisícročiami sa na oblohe pohybovali obrovské predmety, z ktorých na Zem zlietali tieto vimany. Indovia to samozrejme nevedeli ani pochopiť, ani poriadne opísať, ale mne z toho jasne vyplýva, že sa muselo jednať o materské kozmické lode, z ktorých na Zem vylietavalo niečo, čo dnes nazývame space shuttle. Našťastie Indovia tieto predmety často znázorňovali a stretnutia s pilotmi týchto strojov (pre nich to boli bohovia) popisovali v početných eposoch, pretože to bol pre nich určite veľký zážitok, a tak si dnes, s našimi znalosťami techniky, ľahko môžeme domyslieť, o čo šlo.

27. marca 2014
Zdroj: http://www.cez-okno.net/clanok/erich-von-daniken-turne-spytali-sme-sa


Naozaj rukolapné vysvetlenie poskytol nedávno facebookový zdroj ›› ANCIENT EXPLORERS

Citujem:

Ramzes II. mal vraj zvyk privlastniť si slávu predchádzajúcich kráľov – vrátane svojho otca Seti I.

V chráme v Abydose bolo meno Setiho I. pozmenené na Ramzesa II.

Takže Seti I. – "podmaniteľ deviatich lukov" (tradiční nepriatelia Egypta) sa "zmenil" na Ramzesa II. – "ochrancu Egypta a premožiteľa cudzích krajín".

Pôvodné znaky boli vyplnené omietkou. Tá po vekoch vypadla a prekrývajúce sa nápisy (tzv. palimpsest) nám poskytli "šokujúce vyobrazenia", aké vidíme dnes.

Na tomto obrázku je zreteľné, že sa jedná o dva rozdielne zápisy:

Týmto je, zdá sa, "záhada" dostatočne vyriešená.

Egypt je plný skutočných dôkazov pradávnych technológií, naozaj nie je potrebné hľadať senzácie tohto typu.

Vrelo odporúčame zhliadnuť bonusový diel série ►ZAPOVEDANÉ KAPITOLY HISTÓRIE, ktorý prináša zhrnutie poznatkov v nemenej šokujúcich, ale preukázaných súvislostiach.

Zdroj: https://www.facebook.com/AncientExplorers/photos/a.310897929011104.54777...

Preklad a komentár: -očko-

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Dávne technológie - technológie Bohov
http://www.kemet.sk/rubrika/davne-technologie-technologie-bohov

GALÉRIA: Abydos
http://www.kemet.sk/galeria/abydos

Egypt - dôkazy
http://www.kemet.sk/rubrika/egypt-dokazy


Sekcie: 
september 12, 2015 15:42 popoludní

 

 

Top