Obrázok používateľa CEZ OKNO
:::film::: Raději vidličky než nože (dokument o zdraví a jídle)

Varování! - Tento film vám může zachránit život!
Co se s námi stalo? Přes nejpokročilejší lékařské technologie jsme nemocnější než kdy jindy. Případy cukrovky raketově rostou, zejména mezi naší mladší populací. Polovina z nás bere nějaký předepsaný lék a nejzávažnější lékařské operace se staly běžnou praxí. Srdeční onemocnění, rakovina a mrtvice jsou tři hlavní příčiny úmrtí, ačkoliv každý rok vynakládáme miliardy korun na boj s těmito nemocemi...

Mnoho lidí trpí dalšími degenerativními onemocněními. Mohlo by existovat jedno řešení na všechny tyto problémy? Řešení tak obsáhlé a zároveň tak jednoduché, že je záhadou, proč ho více z nás nebere vážně?

Dokumentární film Raději vidličky než nože popisuje výzkumnou práci doktorů Colina Campbella a Caldwella Esselstyna. Doktor Colin Campbell je nutričním vědcem na Cornellově univerzitě a doktor Esselstyn špičkovým chirurgem a šéfem centra pro léčbu rakoviny prsu na světoznámé Clevelandské klinice. Oba nezávisle na sobě a za použití jiných výzkumů dospěli ke stejnému závěru: živočišné potraviny jsou špatné pro naše zdraví a jejich vyloučením z našeho jídelníčku můžeme nejenom zastavit, ale i uzdravit ty nejzávažnější západní choroby.


Zajímavosti: Časopis Variety o filmu napsal, že je přesvědčivý, radikální a výbušný, známý filmový recenzent Roger Ebert řekl, že ho film přesvědčil, a zpěvák Ozzy Osbourne po jeho shlédnutí přestal jíst maso.


DOKUMENT nájdete na tejto adrese

Zdroj: Gossscha1

Prevzaté z: Probuzeni.blogspot.com


Súvisiace:

Jídelníček pro malou planetu
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/jidelnicek-pro-malou-planetu

november 16, 2011 21:26 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Njustrit
  Njustritnovember 17, 2011 00:57 dopoludnia

  Komentár: 

  Hm..tak ma napadla scena z jedneho filmu- co je skodlive je zakazane,a teda protizakonne...viete aky je to film?:))..ale vcelku je to pravda..beriem..

 2. Obrázok používateľa Jano
  Janonovember 17, 2011 15:49 popoludní

  Komentár: 

  Nabehol som dneska rano do lidla a nakupil vecicky: citrusy, jablka, slovensku kapustu (bielu aj cervenu) aj cinsku, cervenu cibulu, no nenormalne mi to chuti! Zrovna som zdusil surovu uhorku apredtym repu... Surove, len tak zahryzujem, paradicka:)

 3. Obrázok používateľa oxy
  oxynovember 17, 2011 20:02 popoludní

  Komentár: 

  Ď A K U J E M za tento dokument, zvlašť za titulky. Často dostávam otázku ,,prečo neješ mäso,, ... a práve toto video by som rád pustil každému komu je to tažké vysvetliť, pretože tu je to pekne pokope
  Toto Vám vážne može zachrániť zivot.

 

 

Top