Obrázok používateľa CEZ OKNO
SÚRNE! Hromadná pripomienka k novelizácii očkovacej Vyhlášky MZ SR - Lekári majú liečiť a nie udávať pacientov!

VÝZVA platí do utorka 20. 12. 2011 | Hoci vítame zrušenie plošného očkovania proti tuberkulóze, ktoré sa z členských krajín EÚ okrem SR vykonáva už len v Bulharsku, a ktoré celkom zjavne prináša viac problémov než úžitku, sme znepokojení, že ministerstvo využíva túto príležitosť na to, aby potichu v predvianočnom čase zaradilo do vyhlášky novú povinnosť lekárov: udávať svojich pacientov za odmietnutie očkovania. Podávame preto hromadnú pripomienku, ktorou sa pokúsime zastaviť túto znepokojivú snahu ministerských úradníkov.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.slobodavockovani.sk/


Súvisiace:

Očkovanie
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/ockovanie


december 18, 2011 19:37 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 19, 2011 22:55 popoludní

  Komentár: 

  A tento absurdny postup registracie vymyslel kto?
  Cislo topanok tam netreba?

 2. Obrázok používateľa pokracovanie
  pokracovaniejanuár 12, 2012 00:23 dopoludnia

  Komentár: 

  Milí priatelia,
  prosím, ak je to v súlade s Vaším názorom, podporte ďalšiu hromadnú pripomienku, ktorou sa Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania pokúša doplniť novelu zákona 355/2007 o stať týkajúcu sa odškodnenia obetí očkovania.

  Keď zhrniem prvé kolo, hoci sa novela vyhlášky s totalitnými prvkami prijala, získali sme vyhlásenie Úradu na ochranu osobných údajov o tom, že je protizákonná, t.j. nahlasovanie odmietnutí očkovania je protizákonné. Ako môže rodič postupovať, sme doplnili na našu stránku medzi aktuálne témy.
  Avšak zistili sme, že okrem bleskového menenia vyhlášky, ministerstvo zdravotníctva 23.12. dalo do pripomienkového konania aj samotný zákon 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Hoci sa navrhovaná novela zákona očkovania netýka, už samotný fakt, že je tento zákon otvorený, vytvára riziko, že doň pribudnú zmeny v línii nastúpeného reštrikčného trendu. Toto riziko je akútne a musíme zmobilizovať všetky sily, aby sme hrozbu zmiernili alebo odvrátili.
  Rozhodli sme sa vsadiť na druhú stranu mince a využiť to, že otvorenie zákona predstavuje aj možnosť pokúsiť sa do zákona doplniť dôležité veci, ktoré v ňom dlhodobo chýbajú. Formou hromadnej pripomienky žiadame doplniť do zákona stať o uznaní a odškodňovaní poškodení očkovaním. Zrejme v rozporovom konaní našu hromadnú pripomienku odmietnu, ale potom môžeme využiť druhú cestu a posunúť náš návrh priamo do parlamentu... Je veľmi dôležité získať čo najviac podpisov pod hromadnú pripomienku, aby následne poslanci podporili jej schválenie. Vysokým počtom podpisov môžeme dať politickým reprezentantom pred voľbami najavo, že dobrovoľnosť očkovania nie je okrajová téma, ako si mnohé z politických strán myslia, ale že je to téma, o ktorú je vo verejnosti záujem.
  Preto všetkých prosíme o podporu hromadnej pripomienky a aktívne šírenie informácie o zbieraní podpisov. Času je dosť málo - do 16.januára do 24.00 hod.

  Ďakujeme

  Iva Vranská Rojková, predsedníčka o.z. Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania

  http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_2012.html

 

 

Top