Obrázok používateľa CEZ OKNO
Akú úlohu zohrával MARSHALLOV PLÁN pri zotavovaní Nemecka?

Ako to je s tým MARSHALLOVÝM PLÁNOM po druhej svetovej vojne? Akú zohrával úlohu pri zotavovaní Nemecka? Tak uvažujme: v prvom rade z Marshallovho plánu nikto nedostal ani jeden jediný dolár! To neboli peniaze v hotovosti, ale len kredity na nákup strojov a rôznych technologických zariadení v USA! Nemci dostali z Marshallovho plánu 1.3 miliardy dolárov! Anglicko dostalo 3x viac. Nemecko postihlo nie len totálne zbombardovanie, ale ihneď po vojne bol tam zavedený "Morgenthau plán" v rámci ktorého bolo demontovaných 1500 priemyselných fabrík (ktoré boli zamaskované tak že ich bomby nenašli). O tom "Morgenthauovom pláne" pozri si viac na internete naťukaj "Morgenthau plán". Anglicko žiadna demontáž tovární nepostihla!

Taktiež počas doby Nemeckého hospodárskeho zázraku, všetci spojenci mali v platnosti zákony ZAKAZUJUCE SÚKROMNÉ INVESTÍCIE do Nemecka!

Žiadny ZÁKAZ ZAHRANIČNÝCH SÚKROMNÝCH INVESTÍCIÍ do Anglicka neexistoval!

Taktiež, podmienka na poskytnutie kreditov v Marshallovom Pláne ZAKAZOVALA ÚROČENÉ PÔŽIČKY Z MMF A SVETOVEJ BANKY!

V Anglicku mali zavedené cenové a mzdové kontroly až do roku 1955!

V Nemecku zrušili cenové a mzdové kontroly v roku 1948!

A výsledok: V Anglicku katastrofická inflácia že skoro celá ekonomika skolabovala a v Nemecku hospodársky zázrak, ktorý behom krátkych 7 rokov priniesol Nemecké hospodárstvo na úroveň času s pred vojny, to znamená ako keby sa žiadna totálna deštrukcia a demontáž Nemecka NIKDY NEUDIALA a to BEZ ABSOLÚTNEJ INFLÁCIE - ba opak, dochádzalo k opakovanej REVALVÁCII Deutsch marky VOČI DOLÁRU - teda OPAK INFLÁCIE!

Ako je to možné že na jednej strane Nemecko s 1.3 miliardami z Marshallovho Plánu zažilo HOSPODÁRSKY ZÁZRAK, a na strane druhej, Anglicko s 3x viac miliardami a tam INFLÁCIA A STAGNÁCIA hospodárstva?

Tak tu musí byť jasné že Nemci museli robiť niečo, čo Anglicko nerobilo!

Čo to bolo?

Tak v Nemecku bolo zavedené rozkazom vrchného velenia spojeneckej armády 100% ZDAŇOVANIE ZISKOV A DIVIDEND, ak nešli na reinvestície, a 95% ZDAŇOVANIE OSOBNÝCH PRÍJMOV prekračujúcich 6000 DM ročne (neskoršie to bolo 25000 DM ročne)!

A TOTO V ANGLICKOM HOSPODÁRSTVE ZAVEDENÉ NEMALI!

Keď sa Ludwiga Erhardta pýtali ako by definoval tieto HOSPODÁRSKE opatrenia, keď že komunizmus to nebol - nič sa nezoštátňovalo, kapitalizmus to nebol - 100% zdaňovanie ziskov a dividend, tak on tieto HOSPODÁRSKE opatrenia nazval: TRETIA CESTA!

Teda logicky, je jasné že MARSHALLOV PLÁN NEBOL PRÍČINA Nemeckého hospodárskeho zázraku, lebo v tom prípade v Anglicku by sa musel udiať TROJNÁSOBNÝ hospodársky zázrak lebo dostali z Marshallovho plánu 3x viac než Nemecko!

Tak už si nikdy, od nikoho nedajte nahovoriť že, Marshallov plán bol dôvod Nemeckého hospodárskeho zázraku! A ešte k tomu, NEMECKO VRÁTILO USA CELÝCH 1.3 MILIARDY DO POSLEDNÉHO DOLÁRA A POSLEDNÉHO CENTU! - to nebol žiadny dar od Američanov - teda ak to náhodou neviete!

Rudolf Vaský
líder nezlikvidovateľnej politickej strany Hnutie Tretej Cesty
r.vasky@live.com

http://www.scribd.com/doc/22221323/Rudolf-Vasky-Tretia-cesta

Zdroj: Dôležité.sk

december 15, 2009 20:54 popoludní

 

 

Top