Obrázok používateľa CEZ OKNO
V prachu dvaceti let...

Před 14 lety jsem v jedné ze svých básní napsal: "A zbudou jen lež a klam, tajemství od reklam, které nyní tolik zbožňujeme...". Když si to četl můj otec, procedil suše mezi zuby: "Ty proroku"... No a věřte, že jsou i okamžiky v životě, kdy nemám rád svoji pravdu, která se splní. V podstatě bych tuto úvahu mohl napsat celou složenou z citátů mých veršů a to ve většině nejméně 5 let starých, v nichž předvídám až takřka s "Nostradamovským syndromem" realitu dnešních dnů. Neříkám to pro chválu svého ega, chraň bůh, jak říká klasik ateista. Mrzí mne nahořklost se kterou se prakticky denně setkávám... Nevidím už dávno ne rozjásané davy, vidím jen opět šedé stíny strachující se o své holé živobytí...

Vzpomínám si jako včera, když jsem tehdy jako patnáctiletý puberťák potkával nadšené "revolucionáře" s trikolórami na klopách, s odznáčky nového Mistra (Havla) nebo Wojtyly. Vzpomínám si na zasedání všech možných i nemožných organizací, revolučních výborů, nestátních spolků... Sametem se pomalu ale jistě pokrývala celá má zem...

Jo vlastně s úsměvem jsem pozoroval euforickou hysterii všech těch mistrovsky přechcaných a v duchu si říkal, kam až to zajde... Řekněme si narovinu, že od roku 1990 do roku zhruba 1995 zde panoval Divoký Západ - jen s tím rozdílem, že šlo o Divoký Východ.

Z většiny bojovníků za socialismus (ať již s lidskou tváří nebo bez ní...! PRYČ S REVIZIONISTY!!! :-)))), byli náhle bojovníci za kapitalismus a jeho pro lid přijatelnější synonymum - "tržní hospodářství"... Média se zkomercializovala, vznikl bulvární tisk, dokonce soukromá TV.

Všechna tato masmédia nám předkládala novodobé hrdiny a z lumpů, kteří by v jiných zemích dostávali za své činy doživotí se stávali novodobí Jánošíci. Jen s tím rozdílem, že brali všem a dávali jen sobě:-).

Takzvaná kulturní elita národa, která za socialismu zdatně podepisovala všechny listiny, které jí byly předloženy(ach ano - málem bych zapomněl - oni nevěděli, co v nich je:-))), se velice rychle a NEvkusně přeorientovala na novou dobu, kdy host mohl vyhodit čísníka a ejhle - ono jim to prošlo...! Několikamiliardový přebytek státní kasy(a to jsme měli údajně tak mizerné hospodářství...!?!) se vytratil snad do nebes a aby toho nebylo málo - co se neprodalo do zahraničních rukou, či nerozkradlo do vlastních rukou, se vrátilo k totální a konečné demolici původním majitelům...!

Nic proti restitucím - křivda je jednou křivda, ale neznám ve svém okolí mnoho případů zrestituovaného majetku, jehož osud by nedopadl tragicky. To, že jsem v této době žasl nad tím, co ze sebe někteří lidé dělají a jak neskutečně křivý má většina lidí charakter, byl ovšem jen slabý odvar toho, co mělo teprve přijít...! Ostatně asi jako málokdo jsem netušil, že vše bylo již od konce 80tých let domluveno tak, aby se co největší část Východního bloku vehnala do rukou bývalých nepřátel a to sice NATA a tzv. Euroatlantického společenství...!

Jakoby nestačilo, že mně vzali moje Československo(moji rodnou zem!!!), aniž by se mě někdo(a nejen mne!) v referendu vůbec zeptal, zda-li s tím souhlasím - oni mne vehnali do dalšího exilu. "Trojexil v exilu - vrazi se smějí - padesátá první spojenecká republika, tou jsme se stali! Pravda a láska? Se topí v bahně u rybníka a my jen čumíme jako muly...!

Jsme nuly, které obelhali a prodali jim hovínko v alobalu..! Koukám se vesele do sonaru, koho jen tak z plezíru/ pro terorismus odkrágluju...!". Trochu absurdní situace, když naši otcové i dědové přísahali věrnost Varšavské smlouvě a najednou jim dává rozkazy největší teroristická organizace světa! V tomto smyslu jsem se vyjádřil už mnohokrát, mnohokrát jsem za to byl odsuzován a dokonce i vyslýchán, ale řeknu to zas a znovu - pokud bude někdy nějaký vojenský konflikt, budu bojovat proti NATU a tzv. Euroatlantické alianci.

Říkám to při plném vědomí a s čistým svědomím! Neexistuje slovo, kterým bych dokázal popsat svoji nenávist k těmto spolkům! Oněch 20 let, které se budou nyní s jistě velkou pompou slavit, je protknuto tolika zradami, že se tomu až nedá věřit! V roce 1998, kdy byla uzavřena tzv. Opoziční smlouva, která de facto legalizovala celonárodní vládu dvou stran, o to absurdněji, že jedné pravicové a druhé levicové - to bylo neskutečné!

Co na to náš humanista? Přijímal mírová ocenění především v americkém kongresu za své činy v boji za svobodu a demokracii. Jestlipak v to také páni kongresmeni započítali i Mistrův souhlas s vojenskou operací nazvanou vtipně "Spojená síla", kdy se v roce 1999 vybombardovala v podstatě všechna civilní, kulturní, i historická místa bývalé Jugoslávie. Té Jugoslávie, jejíž muži a ženy pomáhali Čechům během druhé světové války v boji proti fašistickému Německu a té Jugoslávie, která se jako jedna z mála zemí bývalého Sovětského bloku vyjádřila kriticky k okupaci Československa v roce 1968.

Náš humanista nejenže povolil přelety bombardérů nepřátelských vojsk přes vzdušné území ČR, ale dokonce celou militantní operaci obhajoval, jako "humanitární bombardování". Je to jeden z překrásných pojmů oněch dvaceti let...! Dalšími jsou třeba: deregulace(zdražování), nepravda (lež), portfolio (tlustý svazek nesrozumitelných blábolů), nestabilní (k ničemu), korporace (kapitalistická společnost, jejímž cílem je co největší zisk), pluralita (můžeš říkat cokoli a bude to včasně použito proti tobě), zglajchšaltování (schopnost vnímat souvislosti vcelku - i když je to marné!) a mnohá další výraziva. Když se světu obecně zdálo, že příchod 21. století je jakýsi laxní a nic moc se neděje - vymysleli si Američané své 11. září 2001.

Realita tohoto data je už dnes jasná každému malému dítěti a to sice, že USA potřebovali nějaký racionální a světu přijatelně zdůvodnitelný důvod, proč napadat cizí území a na nich drancovat jejich nerostná bohatství. Jako právověrní vazalové jsme se zapojili do této imaginární války s terorismem (přičemž terminus technicus slova terorismus, značí v novodobém výkladu jakýkoli jiný názor na cokoli, než mají USA...!!!).

Terorista jsem i já a jsem na to hrdý!!! Začalo se notně používat slov terorismus a extrémismus a díky tomu se mohla omezit lidská práva takřka na minimum...! Po celém světe jsou nainstalovány kamery, na letištích procházíte kontrolami, během nichž vás vidí i nahé a odposlechy telefonů a napíchnutá elektronická pošta není nic mimořádného...! Nikomu to nevadí, všichni jsou smířeni - vždyť teroristé číhají i v záchodové míse! Z psychologického hlediska je geniální tah opakovat slovo terorista nebo terorismus alespoň 10x za den - lid si zvykne a je to pro něj něco tak samozřejmého, jako hlášení o stavu počasí...

Ale zpět k České republice, i když mé předchozí postřehy se nás týkají taktéž - protože v tzv. zahraničních "mírových" misích umírají i naši vojáci..! V květnu roku 2004 jsme vstoupili do Evropské Unie. No popravdě - myslím, že počáteční zhruba měsíční jásot vystřídalo opět(jak jinak) skřípění zubů...! Začali přicházet první příkazy a zákazy a i ten nejobyčejnější občan ČR poznal, že nastává nová doba temna...! Kdejaký blbeček nám zakáže Rum, špekáčky, tvarůžky a prakticky cokoli na co si vzpomene - TO JE PANEČKU TERNO!!!

No a nakonec, pokud to završíme celoevropsky vynucenou Lisabonskou smlouvou - to bude teprve demokracie v praxi, jako řemen...! Budeme mít povolený počet vysrání za den a pokud jej přesáhneme - budeme platit ekologickou daň!!! Takže abych to shrnul...! Tzv. "První republika" trvala také 20 let a nebyla rozhodně takovým šlágrem, za jaký se dnes vydává! Třídní systém byl naprosto neúprosný a kromě velkostatkářů a továrníků se mnoho lidí nijak excelentně nemělo...!

O tom se již dnes už ovšem zapomíná mluvit!!! Já o tom však mluvím s pamětníky a vím od nich, že to byla tak tvrdá doba, že se kradly na polích z hladu třeba i brambory...! Takže, jestli někdo vzpomíná s nostalgií - měl by se zamyslet nad všemi souvislostmi, protože ta doba byla mnohem tvrdší, než dnešek...! Jsem proto moc zvědavý, jak bude slavit těch cca 500 000 nezaměstnaných svoji svobodu a jak budou vzpomínat na cinkání klíči! A pokud jde o mne? A jestliže si někdy stěžuji, je to jen forma radosti z toho, že není ještě hůř...!

Váš v úctě Pavel J. Hejátko, 30. 10. 2009
Zdroj: www.pjh.cz

Čerpané z: Dôležité.sk

Rubriky: 
november 02, 2009 22:46 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymnovember 04, 2009 11:47 dopoludnia

  Komentár: 

  Uplný súhlas

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymnovember 06, 2009 13:08 popoludní

  Komentár: 

  Uplný nesúhlas

 3. Obrázok používateľa Lubor
  Lubornovember 06, 2009 13:35 popoludní

  Komentár: 

  ;)

 

 

Top