Obrázok používateľa CEZ OKNO
Orgány, pizza, zbraně

3D tiskárny – postmoderní stroje, které tisknou vše možné. Americká armáda nyní upřela pohled na tuto technologii, aby jí získala převahu na bitevním poli. Nedávno člen amerického námořnictva uvedl argument pro přidání bezpilotních letounů a dokonce i munice na seznam položek, které by 3D tiskárna mohla tisknout.


Fandové a inženýři si již s touto myšlenkou pohrávali, ale teprve námořnictvo může zrealizovat tuto myšlenku. V článku publikovaném minulý měsíc v Armed Forces Journal poručík Michael Llenza diskutoval o tom, že by to mohl být další krok námořnictva.


“Pro námořnictvo tato technologie představuje posun zásob z fyzického světa do digitální podoby,” napsal Llenza. “Místo skutečných součástek může loď nést 3D tiskárny a zásoby různých přísad a jednoduše si stahovat konstrukční soubory potřebné pro tisk věcí podle potřeby.”


Jaké věci? Podle Llenzy jakékoliv.

“Dnešní tiskárny jsou obvykle omezeny na tisk dílů pouze z jednoho materiálu a to je velký problém,” řekl. “Ale vývoj tiskáren, které by tiskly z více materiálů, je na dobré cestě, technologie jde kupředu.”

Llenza pokračoval k vysokoškolským studentům z University of Virginia, jejichž bezpilotní letoun byl řízen mobilním telefonem. Vědci stále pracují na této technologii, ale očekává se, že jsou jen krůček od toho, než budou bezpilotní letouny vyráběny zcela podle digitálních plánů a 3D tiskárny s tvarovatelnými polymery a plasty.


“Konečným cílem je dron, který odletí přímo od tiskárny s elektronikou a pohonem,” napsal Llanza.


“Možnost tisknout drony na lodích a posílat je k provozním základnám nebo používat během operací při katastrofách by mohlo být obrovským potenciálem pro námořníky a mariňáky,” napsal.

Částečný překlad článku Navy considers 3D-printing future fleets of drones
www.rt.com/usa/3d-navy-drones-printers-960

Zdroj: freepub.comehere.cz


http://rt.com/news/printer-3d-synthetic-tissues-396/


http://rt.com/usa/nasa-3d-pizza-printer-590/


vhttp://rt.com/usa/3d-printer-gun-distributed-643/


Súvisiace:

3D tlač
http://www.cez-okno.net/3d-tlac


Sekcie: 
Štítky: 
jún 03, 2013 23:53 popoludní

 

 

Top