Obrázok používateľa CEZ OKNO
Obrí prst objavený v Egypte

Čo je, preboha, TOTO? Na fotke vidíme obrovský, strašidelný prst. Rozpoznáte ho takmer okamžite, ale predsa sa musíte pozrieť dvakrát. Kosť sa zdá byť popraskaná. Ako od nejakej sekery. A veľmi, veľmi stará. Mumifikovaná. Na niektorých miestach rozdrobená. Roztrhaná, tuhá koža. Rozštiepené, uvoľnené nechty. Áno, naozaj sa zdá, že ten strašidelný pozostatok je prst. Ale obrovský, 38 palcov dlhý. Aké tajomstvo je za tým?


BILD.de rozpráva úchvatný príbeh o zvláštnom náleze v Egypte. Veľmi málo ľudí videlo prst na fotografiách, ktoré boli spravené v roku 1988 v krajine faraónov a pyramíd. BILD.de ho ukazuje prvý krát a exkluzívne v Nemecku.

Fotograf Gregory Spoerri (56) je známy disco-podnikateľ z Bazileja vo Švajčiarsku. Jeho impérium zahŕňalo „Mad Max”, kultový obchod, kde nakupovali celebrity z FC Basel, ako aj David Beckham a Stephanie z Monaka. Jeho druhá vášeň mu zmenila život: Egypt!

V posledný deň svojho súkromného bádania dostal povolenie v roku 1988 kontaktovať starého muža z dynastie vykrádačov hrobiek. Asi 100 kilometrov severovýchodne od Káhiry sa uskutočnilo stretnutie vo farmárskom dome v Bir Hooker. Za 300 USD sa Spörri mohol pozrieť na rodinný poklad, ktorý vykrádač hrobiek nepredal.

V starých handrách boli zabalené kosť a dermis. Spörri pre BILD.de:


„Bol to pozdĺžny balík, zatuchnuto páchol. Bol som úplne ohromený, keď som uvidel ten tmavohnedý pozostatok a mohol ho vziať do ruky a tiež spraviť fotky, vedľa neho je položená bankovka kvôli porovnaniu veľkosti. „Ohnutý prst bol otvorený a pokrytý suchou zeminou. „Bol prekvapujúco ľahký, možno len niekoľko sto gramov. Srdce mi bilo až v krku. Bolo to neuveriteľné. Veľkosťou by sa hodil k telu, ktoré by malo byť vysoké asi 6,8 metra…”

Vykrádač hrobiek tiež ukázal Švajčiarovi, že má potvrdenie autentickosti a röntgenový snímok. Obidva sú zo 60. rokov. „Vykrádač hrobov si všetko vyžiadal v mene Allaha. Ale na predaj ten prst nebol. Zdal sa byť jemu a jeho rodine príliš dôležitým…”

Dnes Spörri ľutuje, že odletel domov len s fotografiami. V priebehu rokov sa zaoberal nálezom. Vedcov nezaujímal ten nález, ktorý by mal byť vlastne nemožným. „Pozostatok sa nehodí do ich teórií,” hovorí objaviteľ pre BILD.de. Nechcel utrpieť výsmech odborníkov, tak nechal ten príbeh odpočívať. Až po roku 2009 sa vrátil naspäť k hľadaniu starovekých Arabov a k pozostatku. Ale stopy v Bir Hooker neviedli nikam…

Spoerri pracoval intenzívne s pozostatkom, čítal mýty o obroch, tiež prepašovaných späť do pyramíd v Gíze, medzi ktorými sú obrovské, ale nedokončené sarkofágy, príliš veľké pre ľudí…


Boli v Egypte obri? Rímsky historik Flavius Josephus napísal v 79 AD o takých bytostiach, „Existovali obri. Oveľa väčší a formovaní inak než normálni ľudia. Strašní na pohľad. Kto ich nevidel na vlastné oči, nemôže uveriť, že boli takí nesmierni.”


Všetko teória. Fakt: Nájdené kosti stále chýbajú. „Disco Kráľ” Spoerri sa v roku 2008 rozhodol pre nový život, vzdal sa svojej profesie, spracoval záhadný objav vo svojej práve vydanej knihe „Stratený Boh. Súdny deň“, v mysterióznom thrilleri, v ktorom ukázal pozostatok a je tu rozpovedaný fiktívny príbeh dobrého vyriešenia záhady. Realita je odlišná: „Nie som vedec,” hovorí autor úprimne. „Zakomponoval som pozostatok v románe, zámerne obchádzajúc vedeckosť. Čitateľ by sa mal teraz pozrieť na vec samotnú a vytvoriť si svoj vlastný názor.”

Snáď sa nájde čoskoro nová stopa týkajúca sa „hororového prsta“.

A tiež experti, ktorí budú chcieť pátrať po príbehu a vyriešiť záhadu Bir Hooker…

Zdroj: http://usahitman.com/

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

GIGANTI
http://www.cez-okno.net/rubrika/giganti


Autori: 
Sekcie: 
apríl 17, 2012 20:02 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top