Obrázok používateľa CEZ OKNO
SÍRIUS - Vľúdne riešenia pre vymyslené globálne otepľovanie spôsobené ľuďmi II.

Vina za vymyslené globálne otepľovanie sa dáva uvoľňovaniu Co2 prostredníctvom ľudí, predsa je to stopový plyn obsiahnutý v našej atmosfére v množstve .033 %. Ak by ľudia nejak mohli zdvojnásobiť množstvo oxidu uhličitého (Co2) v našej atmosfére, stále by to bol stopový plyn v množstve .066 %. Dusíka je 78 % a kyslíka 20 %. Vulkány vydávajú viac Co2, ako by kedy ľudia dokázali vyprodukovať.

Podľa nového prieskumu Time/ABC/Stanford University 85 % Američanov verí, že globálne otepľovanie sa deje. Stále pracujeme na odpovedi na túto otázku. Áno, ako sa dostávame bližšie k našim hostiteľským hviezdam, časom zažívame globálne otepľovanie. A, keďže sme práve vyšli z Doby ľadovej, mali by sme očakávať nárast teploty aspoň o jeden stupeň za storočie. Pozrime na zopár čísiel.

Priemerná osoba práve sediaca v kresle vydáva 340 BTU (1 BTU = britská tepelná jednotka = 1 055 J) za hodinu. Tisíc osôb v budove môže navŕšiť náklady na klimatizáciu až do 340 000 BTU za hodinu, len aby udržiavali budovu pri rovnakej, pohodlnej teplote. Vzhľadom k slabej efektívnosti klimatizačného zariadenia (asi 50 %), skutočné množstvo tepla uvoľňovaného do okolia 1 000 ľuďmi vo vnútri budovy je o 50 % väčšie, ako keby boli vonku pod šírym nebom, privádzajúc súčet až k 510 000 alebo asi ½ milióna BTU za hodinu. Keď ťažko pracujete, priemerná osoba môže vydať až do tisíc BTU za hodinu. Na planéte je podľa skromného odhadu 6,7 miliardy osôb vydávajúcich dva trilióny dvesto sedemdesiatosem BTU za hodinu. Keď pripočítate BTU klimatizácie, je to viac.


Päť percent svetovej energie sa produkuje nukleárne. Vedci tvrdia, že viac, ale nepočítajú potreby energie národov tretieho sveta. Súčasná svetová spotreba ropy je 85 až 90 miliárd za deň. Každý barel ropy produkuje 5,8 miliónov BTU. Čo je dôležitejšie ako uvoľňovanie BTU prostredníctvom tejto ropy, sú produkované sadze. Mikrosadze sú akumulatívne a spôsobujú to, čo vedci nazývajú „globálne stmievanie“.

Ako Čína vchádza do priemyselnej doby, globálna svetová spotreba ropy bude do roku 2010 viac ako 100-miliárd barelov ropy denne. Toto číslo nepočíta ropu spotrebovanú vo výrobe a doprave. Priemysel nezverejní tieto čísla, pretože nechcú, aby ich vlády zrušili. Exxon mal za minulý štvrťrok zisk 39 miliárd dolárov — to je potom, ako minuli toľko, ako len bolo možné, na zamedzenie toho, aby ich vláda dostala. Radšej by ho dali vláde, než by zaplatili za súdne procesy.

Podľa General Motors Corporation, katalyzátor a následné federálne požiadavky znížili skleníkové plyny od polovice 70. rokov o viac ako 97 %.

Väčšinu svetovej elektrickej energie produkujú veľké prúdové motory. Väčšina z nich majú zlú tepelnú efektívnosť a tie najlepšie majú asi 50 %. Okrem toho spotrebujú rozsiahle množstvo čerstvej vody. Úžitkové elektrárne sú najväčšími svetovými spotrebiteľmi čerstvej vody na planéte a najväčším ľudským prispievateľom tepla pre planétu. Všetky elektrárne na svete produkujú 15-terrawattov elektrickej energie za hodinu. Tento objem energie sa za desať rokov zdvojnásobí, keď sa pripojí Čína. Okrem toho sa spotreba fosílnych palív zvyšuje na 10-miliárd ton za rok.

Stále vypaľujú niekoľko tisíc akrov dažďových pralesov denne, aby vyrobili drevené uhlie pre ocelársky priemysel a zásobovali dreveným uhlím miestnych obavateľov, aby si mohli variť jedlo.


Tlačová správa CNN: Sacramento, Kalifornia (AP), 31. augusta 2006

„Kalifornia zavedie nové stropy pre svoje emisie skleníkových plynov v rámci legislatívneho plánu, ktorý zaznamenáva jasné porušovanie federálnou vládou, a ktorého stúpenci dúfajú, že sa stane národným modelom.”

„Republikánsky guvernér Arnold Schwarzenegger, ktorý pomáhal plán zostaviť, nazval stredajšiu dohodu „príkladom iným štátom a národom, ktorý majú nasledovať, keďže boj proti klimatickým zmenám pokračuje…”


Pokračovanie...

Henry Kroll

Zdroj: http://climatechangeweather.blogspot.com/

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

22/12/2009
Globálne otepľovanie sa zrodilo v roku 1975
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/globalne-oteplovanie-sa-zrodilo...

11/03/2010
Uhlíkovka: Největší daň v dějinách lidstva je před branami
http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/uhlikovka-nejvetsi-dan-v-dej...

04/01/2009
2008 - rok, kedy sa dokázala nesprávnosť teórie o globálnom otepľovaní v dôsledku ľudskej činnosti
http://www.cez-okno.net/clanok/2008-rok-kedy-sa-dokazala-nespravnost-teo...

23/02/2009
Veľký podvod s globálním oteplováním (+FILM!)
http://www.cez-okno.net/clanok/videoteka/velky-podvod-s-globalnim-oteplo...

25/02/2009
Japonskí vedci: Globálne otepľovanie nespôsobuje človek
http://www.cez-okno.net/clanok/japonski-vedci-globalne-oteplovanie-nespo...

28/09/2009
Co to ten Klaus vlastně řekl, že všechny tak naštval?
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/co-to-ten-klaus-vlastne-rekl-ze...

29/10/2009
Cap and Trade: "Dýcháním ničíte planetu!"
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/cap-and-trade-dychanim-nicite-planetu

16/12/2009
Škandál v súvislosti s globálnym otepľovaním - sleduj tok peňazí
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/skandal-v-suvislosti-s-globalny...

17/12/2009
Climagate – VELKÝ vědecký podvod
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/climagate-velky-vedecky-podvod

31/01/2010
Oficiální oteplovači museli oficiálně uznat omyl
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/oficialni-oteplovaci-museli-ofi...

20/12/2009
Václav Klaus: „Globální oteplování není věda, ale nové náboženství“
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/vaclav-klaus-globalni-oteplovan...

SÍRIUS
http://www.cez-okno.net/sirius


Autori: 
Sekcie: 
február 19, 2012 22:10 popoludní

 

 

Top