Obrázok používateľa CEZ OKNO
SÍRIUS - Vľúdne riešenia pre vymyslené globálne otepľovanie spôsobené ľuďmi III.

Aby sa odhadol ľudský účinok na globálne otepľovanie za hodinu na každý meter štvorcový zeme, musíte vziať 90-miliárd barelov ropy spotrebovanej za deň a pridať ropu, ktorá sa rafinuje a preváža na trh a vydeliť to počtom hodín za deň (24), aby ste dostali celkový počet barelov spotrebovaných za hodinu. Potom to vynásobíte počtom BTU v bareli. Pridajte súčet odpadového tepla z atómových eletrární, uhlia, prírodného plynu, ryžových polí, hnijúcich hromád odpadu, dobytka, slonov, oviec, mačiek a psov plus 6,7 miliárd samotných ľudí, z ktorých každý vyžaruje 340 BTU za hodinu, sediac v kresle, potom to premeňte na watty, je to veľká drina. Po chvíli sa vzdáte a dopíšete ľubovoľné číslo v hodnote asi desiatich wattov na meter štvorcový a nazvete to dobrým.

RIEŠENIA PRE GLOBÁLNE OTEPĽOVANIE

Pointou je toto: uvoľňujeme 800-miliónov rokov starú akumuláciu uhlíka za 100 rokov — uhlíka uloženého s využitím neviditeľného svetla zo Síria B – svetla, ktoré je milión krát silnejšie ako naše Slnko. Nielenže hromadíme teplo do prostredia vo forme nízkoenergetických fotónov, sú to uhlíkové sadze, ktoré spôsobujú väčšie globálne otepľovanie než čokoľvek iné — nespomínajúc nenapraviteľnú škodu, ktorú činí na našom zdraví.


Myslím, že peroxid vodíka je jedným z niekoľkých realizovateľných odpovedí. Nie zriedená látka vo vašej lekárničke, ale tekutina, ktorá je oveľa koncentrovanejšia a ľahko sa prenáša. Môže sa vyrobiť prostredníctvom nadbytku prílivovej, odlivovej a veternej energie. Keď pálite mäkké uhlie s peroxidom vodíka, nevznikne prakticky žiadny odpad, pretože je v tom takmer dostatok kyslíka pre úplné spálenie uhlíka a spotrebuje sa málo alebo žiadny atmosferický kyslík. [Efektívnosť horenia je asi 70 %.] Mohli by ste doslovne spáliť mastný piesok a získať čistú energiu!

Tá istá látka sa môže spáliť v dieselovom motore vo vašom aute. Nemci tým poháňali svoje ponorky počas Druhej svetovej vojny. Ak by ich americké námorníctvo nepotopilo, tak by sa tá technológia dostala do rúk privátneho sektora a dnes by sme využívali tento zdroj energie.

Ak by NASA vyhadzovala svoje nosné rakety vystreľované recyklovanými gumenými pneumatikami a použitým peroxidom vodíka a naftou, získala by o 50 % viac sily raketového motora a so žiadnym znečistením. Toto by im unožnilo dostať na obežnú dráhu o 50 % väčšie užitočné zaťaženia. Ale, ako väčšina vládnych projektov, neustále sa „triafajú do nohy“ kvôli mentálnej zápche zapríčinenej väčšinou vzdelávacím systémom a zabednenými Nemcami ako som ja, ktorí prevádzkujú ten program.

Najnovšie solárne články sú schopné 40 % produkcie. Je tam celkove 200 000 terra-wattov dosahujúcich povrch zeme každú hodinu dňa, ale nízky uhol dopadu v blízkosti pólov a odraz od ľadu toto množstvo značne znižuje. Celkové množstvo wattov na meter štvorcový zasahujúcich zem v blízkosti rovníka je asi tisíc, ale kvôli pokrytiu oblakmi a skutočnosti, že polovica zeme je v tme, priemer, ktorý sa môže využiť, je asi 350 wattov na meter štvorcový.

Veterné mlyny v skutočnosti produkujú viac energie na meter štvorcový ako solárne články—až do 40 KW. na meter štvorcový, zanechávajúc na zemi oveľa menšiu stopu. Malá krajina Nemecko má 21 giga-wattov veternej energie ťahajúcej po celý čas. Sú niektoré oblasti, kde nikdy neprestáva fúkať vietor a sú niektoré oblasti, kde nikdy neprestáva svietiť slnko. My ľudia, ak sme dostatočne bystrí, mali by sme byť schopní čerpať aspoň kilowatt energie na meter štvorcový.


V Turnagain Arm a Knik Arm na Aljaške je nesmierny zdroj prílivovej a odlivovej energie a v Kanade je spoločnosť, ktorá investuje zadarmo do šesť-pruhového mostu cez tieto vodné telesá, ak im tú energiu necháme. Turbíny sú ako veľké, otáčajúce sa dvere v obchodnom dome, dostatočne veľké, aby prepustili veľrybu. Veľryby, ako tiež lososy, môžu nimi prejsť bez toho, aby si ublížili.

Ak by sa elektrická energia z prílivov a odlivov na hornom Cook Inlet využila pre výrobu LH2 a H2O2 peroxidu vodíka, poskytla by dostatok energie pre zásobovanie elektrickou energiou väčšiny Spojených štátov. Všetka táto technológia je dobre pochopená.

Ak by sme mohli získať viac z veternej, solárnej a prílivovej a odlivovej energie, môžme využiť ktorúkoľvek z nich pre výrobu peroxidu vodíka z vody pre tavenie skla, ocele a iných vecí na export. Peroxid vodíka sa môže dokonca využiť ako raketové palivo.

Mesiac odovzdáva 2E20 za sekundu na každý meter štvorcový na zem, dvadsaťštyri hodín denne, pohybujúc prílivmi a odlivmi a magmou pod našimi nohami. Koľko je to wattov energie? Jedna tisícina z tej energie distribuovaná rovnomerne na povrch zeme sa rovná 490 wattom na meter štvorcový za hodinu.

Priemerný prívod energie, ktorú Slnko odovzdáva na Zem, je len 350 wattov na meter štvorcový, pretože slnko zohrieva len jednu stranu zeme naraz, zatiaľ čo druhá strana je vystavená chladu priestoru. Prechádzajúc zo studenej zimy do horúceho leta je rozdiel slnečnej energie len 20 wattov na meter štvorcový za hodinu. Špičkové privádzané množstvo Slnka na Zem počas horúceho dňa na rovníku je 850 wattov na meter štvorcový. Je toho oveľa menej, keď je zamračené, činiac priemer okolo 700 wattov prísunu tepla na rovníku. Mali by ste to rozdeliť na polovice, pretože druhá strana Zeme je tmavá. Každú hodinu dosahuje povrch Zeme energia 200 000 terrawattov. Je to oveľa menej pri vyšších zemepisných šírkach a prakticky nula nad Severným polárnym kruhom a Južným polárnym kruhom. Sneh a ľad odrážajú mnoho zo slnečnej energie naspäť do priestoru v zemepisných šírkach nad 23,5 stupňov. Naklonením Zeme o 23,5 stupňov sa zvýši prísun Slnka na Zem približne o 20 %.

Nové solárne články sú schopné 40 % efektívnosti, tak môžete dostať vrchol 280 wattov na meter štvorcový na poludnie počas horúceho dňa.

Pokračovanie...

Henry Kroll

Zdroj: http://climatechangeweather.blogspot.com/

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

22/12/2009
Globálne otepľovanie sa zrodilo v roku 1975
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/globalne-oteplovanie-sa-zrodilo...

11/03/2010
Uhlíkovka: Největší daň v dějinách lidstva je před branami
http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/uhlikovka-nejvetsi-dan-v-dej...

04/01/2009
2008 - rok, kedy sa dokázala nesprávnosť teórie o globálnom otepľovaní v dôsledku ľudskej činnosti
http://www.cez-okno.net/clanok/2008-rok-kedy-sa-dokazala-nespravnost-teo...

23/02/2009
Veľký podvod s globálním oteplováním (+FILM!)
http://www.cez-okno.net/clanok/videoteka/velky-podvod-s-globalnim-oteplo...

25/02/2009
Japonskí vedci: Globálne otepľovanie nespôsobuje človek
http://www.cez-okno.net/clanok/japonski-vedci-globalne-oteplovanie-nespo...

28/09/2009
Co to ten Klaus vlastně řekl, že všechny tak naštval?
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/co-to-ten-klaus-vlastne-rekl-ze...

29/10/2009
Cap and Trade: "Dýcháním ničíte planetu!"
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/cap-and-trade-dychanim-nicite-planetu

16/12/2009
Škandál v súvislosti s globálnym otepľovaním - sleduj tok peňazí
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/skandal-v-suvislosti-s-globalny...

17/12/2009
Climagate – VELKÝ vědecký podvod
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/climagate-velky-vedecky-podvod

31/01/2010
Oficiální oteplovači museli oficiálně uznat omyl
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/oficialni-oteplovaci-museli-ofi...

20/12/2009
Václav Klaus: „Globální oteplování není věda, ale nové náboženství“
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/vaclav-klaus-globalni-oteplovan...

SÍRIUS
http://www.cez-okno.net/sirius


Autori: 
Sekcie: 
február 26, 2012 23:41 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top