Obrázok používateľa CEZ OKNO
Štyri vedľajšie hormóny sú v tele naozaj podstatné 1

Keď sú hormóny v optimálnych množstvách a vyrovnané, telo je pripravené hrať hudbu života. Ako orchester, keď si niektorí z hráčov vezmú deň voľna, telo nedokáže vytvárať krásnu hudbu bez všetkých svojich prítomných hormónov pracujúcich spolu. Dosiahnutie hormonálnej rovnováhy trvá nejaký čas, odovzdanie a prácu. Najlepšie sa to vykoná s pomocou lekára, ktorý sa špecializuje na medicínu zameranú na boj proti starnutiu alebo hormonálnu rovnováhu. Často sa dosiahne len po období pokusu a omylu, ale je to práca, ktorá sa veľmi vypláca.


Úplná hormonálna orchestrácia nespôsobí len to, že sa cítite skvele, jednáte skvele a vyzeráte skvele, poskytuje tú najlepšiu ochranu, ktorá existuje proti hororom starnutia a degeneratívnych chorôb. Okrem pohlavných hormónov, optimálne hladiny a rovnováha štyroch ďalších vedľajších hormónov vás môžu udržiavať pri tancovaní na hudbu kozmu.

Melatonín nás ukladá na spánok a udržiava naše imunitné systémy silnými

Melatonín je udržiavač času tela, umožňujúc tvrdý a hlboký spánok. Vylučuje ho žľaza epifýza, citlivá na svetlo, ktorá reguluje biologické hodiny a synchronizuje hormónovú-imunitnú sieť. Produkuje ho tiež sietnica a tráviaci systém. Melatonín udržiava telo zladené s cirkadiánnym rytmom, stúpajúc s tmou a klesajúc so svetlom. Je to melatonín, ktorý vás núti zívať a cítiť sa prinútenými k spánku, keď sa zotmie, dokonca aj keď nechcete. Melatonín udržuje rytmus tela, aby si zachovalo svoju rovnováhu so zvyšnou prírodou a prispôsobovalo sa meniacim sa environmentálnym podmienkam.

Znižovanie hladiny melatonínu je centrálnym pri procese starnutia tela. Typicky, niekedy uprostred tridsiatich rokov sa epifíza začína stávať kalcifikovanou a produkcia melatonínu sa začína zmenšovať, uvedúc do pohybu posun tým smerom, ktorým fungujú bunky tela. Telo sa pohybuje od režimu opravy a omladzovania k režimu starnutia a degenerácie. Toto je dôvod, prečo je udržiavanie optimálnej hladiny melatonínu tak dôležité. Choroby súvisiace s degeneráciou a starnutím ako artérioskleróza, autoimunita, oslabený imunitný systém, rakovina a metabolické podmienky sú podporované desynchronizáciou hormonálneho systému a stratou jeho cyklickosti a rytmu.

Súvislosť medzi melatonínom a starnutím bola dramaticky demonštrovaná v štúdii, kde bol melatonín pridaný do pitnej vody laboratórnych zvierat, čo malo za následok zvýšenie ich životnosti o 30 percent. Staršie zvieratá, ktoré pili vodu obsahujúcu melatonín, sa stali živšími a zdravšími. V ďalšom pokuse boli transplantované epifýzy mladších myší starším myšiam, ktoré potom žili oveľa dlhšie, ako sa očakávalo. Ich epifýzy sa transplantovali mladším myšiam, ktoré potom uhynuli oveľa skôr, než bolo očakávané.

Vynájdenie elektrickej žiarovky spustošilo rytmy orchestrované prostredníctvom melatonínu. Produkciu melatonínu navodzuje prichádzajúca tma noci. Keď zostaneme neskoro hore so zapnutými svetlami, noc nikdy nepríde a celý melatonínovo-prolaktínový cyklus sa poruší. Je to v noci, kedy telo zotavuje a regeneruje tkanivá a orgány, a obnovuje zásoby glykogénu. Keď hladiny melatonínu zostanú nízke, táto údržba tela sa nemôže uskutočniť. Toto je dôvod, pre ktorý je také dôležité ísť spať blízko k času, kedy sa zotmie, a spať v miestnosti, v ktorej je úplná tma. Naučili sme sa bojovať proti signálu od melatonínu, že je čas ísť spať, obzvlášť na jeseň, kedy sa stmieva tak skoro. Zívame a naťahujeme sa a zapíname dokonca ešte viac svetiel, aby sme sa udržali v bdelom stave, ignorujúc signály našich tiel. Výsledkom takých jednaní je telo v stave straty melatonínu dlho predtým, ako dosiahneme vek tridsaťpäť rokov.


Keď je telo schopné produkovať potrebné množstvo melatonínu, dokáže priamo zabíjať mnoho rôznych typov rakovinových buniek. Melatonín je prirodzene produkovaný cytotoxín, ktorý ľahko vyvováva smrť v tumorových bunkách. Môže tiež spomaľovať metabolizmus a rozvoj tumoru znížením telesnej teploty, keďže je to prirodzený vzbudzovateľ hypotermie. Bolo ukázané, že zamedzuje rozširovania vírusu AIDS. A ochraňuje všetky orgány v tele, obzvlášť pankreas.

Doplnkový melatonín je dostupný v obchodoch so zdravými potravinami a online. Je veľmi lacný. Podľa špecialistu na hormonálnu rovnováhu, Dr. Uzziho Reissa, produkuje zdravá epifýza 2,5 miligramov melatonínu každých dvadsaťštyri hodín. Podľa neho je ideálna doplnková hladina pre zabránenie starnutiu 1 až 5 miligramov. Pre ochranu pred rakovinou predpisuje doplnenie až do 20 miligramov na deň.

Ľudský rastový hormón je kvintesenčný hormón proti starnutiu

Ľudský rastový hormón (HGH) má zlú povesť kvôli jeho častému zneužívaniu atlétmi. Teraz si ľudia myslia, že ak si ho doplnia, zmenia sa na Obra Andrého. Toto je príliš zlé, pretože je to HGH, ktorý nás udržiava vyzerajúcich a cítiacich sa mlado, v poriadku a fit v tom, čo ľudia považujú za roky starého veku.

Deti sú naplnené s HGH. Je to ten hormón, ktorý v detstve podporuje rast. Kým sa dosiahne vek tridsiatich rokov, hladiny HGH poklesnú asi o 20 percent svojho vrcholu počas detstva. Na tomto stupni telo už viac nedokáže opravovať všetky poškodenia, ktoré sa vyskytujú a pokračuje zrýchľovanie procesu starnutia.

HGH sa uvoľňuje prostredníctvom žľazy hypofýzy a je výhodný pre mozog, kardiovaskulárny systém, imunitný systém, aeróbnu kapacitu krvi a tkaniva, a stavby tela a kostí. Vstupuje do krvného riečiska v zhlukoch počas spánku, predovšetkým hlbokého spánku, ktorý sa vyskytuje po polnoci. Produkuje sa tiež počas cvičenia za predpokladu, že sa toto cvičenie vykonáva s prázdnym žalúdkom. Prenáša sa do pečene, kde sa prevádza na inzulínový rastový faktor 1 (IGF-1), nosnú molekulu, ktorá cestuje do všetkých častí tela pre stimuláciu produkcie a rastu buniek. HGH zodpovedá za zotavovanie buniek a jeho nízke hladiny vedú k starnutiu.

Symptómami deficity HGH sú zvráskavená alebo prevísajúca pokožka, rednutie kostí, strata svalovej sily, hromadenie telesného tuku, znížená funkcia srdca, znížená imunita, rednutie vlasov, znížená energia a sila, depresia, úzkosť a únava. Je vynikajúci pre kontrolu hmotnosti a úpravu tela so stratou tuku brucha, oblasti spojenej so zvýšeným rizikom infarktu a cukrovky. Štúdia HGH pri nadváhe žien zistila stratu viac ako 4,6 libier tuku, prevažne v bruchu, zatiaľčo sa aktívna telesná hmota zväčšila. Viac ako dvadsaťosem tisíc štúdií o tomto hormóne ukázalo, že doplnenie s HGH je to najbližšie, čo máme pre zdroj mladosti.


Typicky, náhrada HGH by mala začať okolo veku 30 rokov. U starších ľudí môže náhrada HGH obrátiť znaky starnutia o 5 až 15 percent za rok alebo viac. Neexistuje žiadna iná jednotlivá terapia, ktorá môže mať dopad na starnúce telo, ako má HGH. Okrem redukcie nadmerného telesného tuku, obzvlášť brušného tuku, a zvyšovania svalovej hmoty, HGH dokáže redukovať vráskavenie, obnovovať vnútorné orgány, ktoré s vekom atrofovali, zvýšiť hustotu kostí, obrátiť kognitívne opotrebovanie, posilniť imunitný systém, stimulovať produkciu buniek kostnej drene s výsledkom väčšieho počtu červených krviniek a znižovať šance sanatória ako vašej konečnej destinácie.

Doplnkový HGH je dostupný v injekčnej forme. Predáva sa na predpis, a predpisy je ťažké získať, keďže sa zdá, že FDA nechce zdravých starých ľudí v dobrej kondícii. Zvyčajne sú to len lekári, ktorí sa špecializujú na medicínu proti starnutiu alebo náhradu hormónov, ktorí predpíšu HGH. Ktokoľvek, kto je schopný získať predpis na HGH, zistí, že je ľahko dostupný vo väčšine lekární, ale za vysokú cenu. Väčšina ľudí, ktorí si dopĺňajú HGH, minie na hormón okolo 300 USD mesačne a berú ho formou injekcie dvakrát za deň. Považujú to za veľmi hodnotnú investíciu do svojho zdravia.

Barbara L. Minton

Zdroj: http://www.naturalnews.com/025256_body_HGH_melatonin.html

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Nosenie slnečných okuliarov môže ovplyvniť Vašu šišinku (epifýzu)
http://www.cez-okno.net/clanok/mm/nosenie-slnecnych-okuliarov-moze-ovply...


Sekcie: 
september 20, 2012 12:37 popoludní

 

 

Top