Obrázok používateľa CEZ OKNO
Štyri vedľajšie hormóny sú v tele naozaj podstatné 2

"Pregnenolón sa tvorí v nadľadvinách, ako aj v pečeni, vaječníkoch a semenníkoch. Môže sa tvoriť aj v mozgu a je zahrnutý v množstve mozgových funkcií ako pamäť, koncentrácia a nálada. Proces, prostredníctvom ktorého sa vytvárajú iné hormóny z pregnenolónu, ktorý sa vytvára priamo z cholesterolu, sa často nazýva hormonálna kaskáda."


Nie sú žiadne správy o nikom, nikde, v žiadnom veku, kto by dostal rakovinu po užívaní HGH po dobu jedného roka alebo dlhšie. Hoci sú teoretické dôvody, prečo by HGH mohol podporovať delenie buniek, HGH tiež stimuluje imunitný systém na hladinu, kde sa rakovina nevyskytuje.

IGF-1 sa produkuje ako odpoveď na rastový hormón, a ako následok je markerom pre HGH. Keďže prirodzený HGH sa uvoľňuje v zhlukoch a má veľmi krátku životnosť v tele, nie je praktické merať hladiny HGH priamo. Pretože mnoho HGH využíva telo na produkciu IGF-1, ktorý má v tele značne dlhú životnosť, testy na hladiny HGH sa spoliehajú na množstvo prítomného IGF-1.

Doplnenia IGF-1 sú ľahko dostupné z online výživových obchodov. Významné množstvá IGF-1 sa nachádzajú v kolostre, tekutine z prvých dvoch dojení kravy po otelení. Kolostrum je ohromný podporovateľ imunitného systému a poskytuje bohatstvo výhod pre zdravie. Iný spôsob poskytnutia rastového faktoru pre telo je užívanie chlorelly, ktorá obsahuje látku nazývanú Chlorellový rastový faktor (CGF). Chlorella je tiež bohatá na chlorofyl a nukleovú kyselinu.

Pregnenolón premáha únavu, podporuje pamäť a...

Pregnenolón sa tvorí v nadľadvinách, ako aj v pečeni, vaječníkoch a semenníkoch. Môže sa tvoriť aj v mozgu a je zahrnutý v množstve mozgových funkcií ako pamäť, koncentrácia a nálada.

Telo môže meniť pregnenolón na hormón DHEA alebo progesterón v závislosti od potrieb v danom čase. Ktorýkoľvek z týchto hormónov môže potom produkovať androstenedión, priamy prekurzor iným pohlavným hormónom, zahŕňajúc testosterón a iné androgénne hormóny, a estradiol a iné estrogény. Progesterón môže tiež vytvárať kortizol, stresový hormón, a aldosterón, regulátor krvného tlaku. Tento proces, prostredníctvom ktorého sa vytvárajú iné hormóny z pregnenolónu, ktorý sa vytvára priamo z cholesterolu, sa často nazýva hormonálna kaskáda.

Je jasné, že pregnenolón je podstatný hormón. Počas mladosti je produkcia pregnenolónu v priemere okolo 14 mg za deň. Ako telo starne, produkcia klesá až do veku 75, kedy telo produkuje okolo 40 % z množstva produkovaného vo veku 35 rokov. Ako toto dodávanie klesá, množstvo, ktoré je dostupné pre vytváranie iných hormónov, sa tiež znižuje.

Hoci niekoľko štúdií zistilo, že ústne podávaný pregnenolón znižuje únavu a zvyšuje odolnosť, preslávený je svojím zlepšovaním pamäti. Vykonáva to prostredníctvom zamedzovania upadania neurotransmisného systému mozgu a podporovania uvoľňovania neurotransmiteru acetycholínu. Pregnenolón podporuje väčší rast mozgových buniek. Čím vyšší je počet mozgových buniek, tým väčšia je shopnosť uchovávať si spomienky.

Pregnenolón je dostupný bez predpisu v krémoch, kapsulách a podjazykových kvapkách. Zvyčajná dávka je 50 až 100 mg. Najlepšie sa absorbuje, keď sa užíva s tukom.

DHEA je materský hormón

DHEA sa vytvára v mozgu a v kôre nadobličiek, a je jedným z najpočetnejších hormónov v tele. Hladiny DHEA klesajú s vekom, a 70-ročný človek má asi len 10 % z DHEA produkovaného 20-ročným človekom.

Znižovanie hladín DHEA je spojené so širokým rozsahom degeneratívnych chorôb zahŕňajúcich srdcové ochorenie, Alzheimerovu chorobu a mnoho typov rakoviny. Súčasný výskum ukazuje, že nízke hladiny DHEA sú príčinou mnohých porúch týkajúcich sa veku a že ústne dopĺňanie DHEA môže spomaľovať pustošenia starnutia.

Primerané hladiny DHEA môžu zvyšovať hladiny testosterónu, obnovovať svalovú hmotu, zlepšovať pomer telesného tuku, zlepšovať pamäť a podporovať imunitný systém. Je užitočný pri boji s auto-imunitnými poruchami, obezitou, senilnou demenciou, osteoporózou, syndrómom chronickej únavy a depresiou. DHEA podporuje flexibilitu v tele a zvyšuje hladiny výdrže.


DHEA je hormón, ktorý vám pomáha dosiahnuť a udržať si vašu ideálnu hmotnosť. Je základom hormónu, ktorý povie mozgu, kedy máte dosť jedla, a brzdí premenu glukózy na tuk. Keď má telo nedostatok DHEA, tuk sa rýchlo navršuje, kedykoľvek sa jedia uhľohydráty, keďže nie je nič, čo by brzdilo premenu glukózy na tuk.

DHEA chráni proti artérioskleróze znižovaním hladín cholesterolu a inzulínu. Tento mechanizmus vás udržiava v bezpečí pred cukrovkou, ak jete zdravú diétu. Je to iný hormón, ktorý udržiava imunitný systém silným, zamedzujúc rakovine. Chráni mozog pred Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou tým, že chráni neuróny.

DHEA je dostupný bez predpisu takmer všade, kde sa predávajú doplnky. Priemerná dávka pre ženy je 10 až 12 mg denne. Pre muža je to 25 mg denne. Množstvo DHEA je najvyššie v tele ráno, takže doplnky by sa mali tiež užívať ráno, aby sa zachoval cirkadiánsky rytmus. Ak máte podozrenie, že máte nedostatok DHEA, najlepšie je potvrdiť to prostredníctvom krvného testu, predtým ako začnete s dopĺňaním. Ako je to pri všetkých hormónoch, cieľom je dosiahnuť fyziologickú hladinu, čo znamená, že chcete obnoviť hladinu, ktorú vaše telo vytváralo prirodzene, keď bolo na svojom vrchole.

O autorke

Barbara je školská psychologička, publikovaná autorka v oblasti osobných financií, človek, ktorý prežil rakovinu prsníka s použitím „alternatívnej" liečby, rodená existencionalistka, študentka prírody a všetkých prírodných vecí.

Zdroje

Uzzi Reiss, M.D./O.B. GYN., Natural Hormone Balance for Women "Melatonin", Mayo Clinic
John Lee, What Your Doctor May Not Tell You About Breast Cancer
Eric Braverman, M.D. interview so Suzanne Summers, Breakthrough
Howard Liebowitz, M.D. interview so Suzanne Summers, Breakthrough

Barbara L. Minton

Zdroj: http://www.naturalnews.com/025256_body_HGH_melatonin.html

Preklad: PH

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Nosenie slnečných okuliarov môže ovplyvniť Vašu šišinku (epifýzu)
http://www.cez-okno.net/clanok/mm/nosenie-slnecnych-okuliarov-moze-ovply...


Sekcie: 
september 21, 2012 20:35 popoludní

 

 

Top