Obrázok používateľa CEZ OKNO
Po tejto štúdii si radšej 2 krát rozmyslíte, s kým pôjdete do postele

Vedci objavili, že pomerne veľká časť žien má vo svojej krvi chromozómy Y. Je to veľmi zaujímavé, pretože ako isto viete, chromozóm Y patrí len mužom. Takže dámy, čo tam tieto chromozómy hľadajú? A odkiaľ sa tam vzali? Zrejmá odpoveď by bola, že pochádzajú z tehotenstva s mužskými potomkami. Každá žena aj po ukončení tehotenstva totiž vo svojom krvnom obehu naďalej nosí bunky plodu.

Pôvodne sa vedci domnievali, že pochádzajú z tehotenstva


Plodové bunky zostávajú v krvi ženy, ale aj mnohých orgánoch po zbytok jej života. Dokonca aj vtedy, keď bolo tehotenstvo prerušené alebo keď došlo k potratu.

Uvedený jav má aj svoj vedecký názov – mikrochyméria, ktorá je pomenovaná podľa gréckej mýtickej postave Chymére.

Chiméra bola oheň chrliacim netvorom, tvorená z leva, hada a kozy.

Preto si vedci mysleli, že týmto je to vysvetlené – chromozómy sú zvyškami tehotenstva. Aká je ale situácia u žien, ktoré nikdy neboli tehotné?

Štúdia nahlodala tehotenskú teóriu mikrochymérie

Imunológovia v Centre Freda Hutchinsona sa v roku 2004 podujali podrobiť uvedenú teóriu testu.

Odobrali vzorky krvi 120 ženám, ktoré nikdy neporodili synov. Zistili, že aj napriek uvedenej skutočnosti, malo 21% žien v krvi chromozómy Y.

Ženy boli následne kategorizované do 4 skupín:

Skupina A: Tie, ktoré mali iba dcéry
Skupina B: Tie, ktoré mali jeden alebo viac potratov
Skupina C: Tie, ktoré podstúpili interrupciu
Skupina D: Tie, ktoré nikdy neboli tehotné
Výskyt mužskej mikrochymérie bol síce najvyšší v skupine C, no vyskytoval sa v každej skupine. V skupine A – 8%, skupine B – 22%, skupine C – 57% a skupine D – 10%.

Výsledky tejto štúdie potvrdili možný vplyv tehotenstva, vrátane potratov a interrupcií. No odhalili aj ďalšiu príčinu – intímny styk.

Znamená to, že dokonca aj samotný intímny styk medzi mužom a ženou je potenciálnym zdrojom prenosu mužských génov a DNA do orgánov a krvného obehu ženy.

A to až do konca života!

Zakaždým sa s niekým vyspíte, časť z neho bude s vami už naveky

Považujem tento objav za niečo naozaj fascinujúce. Jeden môj duševne zameraný priateľ mi raz povedal, že zakaždým, keď sa s niekým vyspíme, berieme si časť toho druhého.

Považovala som to za akúsi metaforu, že si nechávame časť z jeho energie. Tento objav ma prinútil zamyslieť sa nad časťou svojej minulosti.

Táto analógia zrazu začala dávať zmysel. Nejde len o nejakú astrálnu energiu, ale o vedou dokázaný fyzický prenos.

Idea, že ako ženy sme schopné prebrať fyzickú DNA od mužov, s ktorými spávame, bola pre mňa oči otvárajúca informácia. Veda dala intímnemu styku ako takému úplne nový rozmer.

Ide takpovediac o sakrálny akt a takto by sme k nemu mali aj pristupovať.

Ponaučenie

Mnoho ľudí zneužíva intímny styk a zabúda na jeho skutočný účel a aký je dôležitý. Viem, že môžem hovoriť aj za mnohé iné ženy, pretože aj ja sama som v minulosti k tejto činnosti pristupovala ľahkovážne.

Dôvody boli rôzne, či už pocit chýbajúceho bezpečia alebo snahy o uspokojenie muža neuvedomujúc si, aké nezodpovedné to bolo.

Vtedy to vyzerá len ako uspokojenie pudov, byť kompletne oddelená sama od seba, teda nič hrozné.

Teraz, keď už som staršia, som viac napojená na svoju dušu. Uvedomujem si, že fyzické uspokojovanie pudov nie je niečo, čo by sa malo voľne rozhadzovať. Ide o posvätný akt vytvárajúci puto medzi ženou a mužom, ktorí sa ľúbia a záleží im na sebe.

Zmyslom toho článku nie je vyvolať v nikom pocit viny kvôli minulosti. Zmyslom je poučiť sa z nej, využiť to, čo nás naučila a s týmto novým poznaním sa potom posunúť dopredu.

Som si istá, že od teraz sa budete aspoň o trošku viac zamýšľať nad tým, s kým skončíte v posteli.

http://www.collective-evolution.com/2014/03/18/this-study-will-make-you-...

Zdroj: www.badatel.net


Súvisiace:

BÁDATEĽ Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/badatel-vyber


Sekcie: 
apríl 29, 2015 20:37 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top