Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pod Európou bola objavená rozsiahla sieť pravekých podzemných chodieb

Archeológovia odkryli tisíce podzemných chodieb pochádzajúcich z doby kamennej, ktoré sa rozprestierajú naprieč celou Európou od Škótska až po Turecko a zmysel ich pôvodnej funkcie zatiaľ zostáva pre vedcov záhadou.


Nemecký archeológ doktor Heinrich Kusch vo svojej knihe „Secrets of the Underground Door to an Ancient World“ (v preklade „Tajomstvo podzemného vchodu do starodávneho sveta“) poukazuje na skutočnosť, že chodby boli vykopané doslova pod stovkami neolitických osídlení nachádzajúcich sa po celej Európe a na fakt, že pokiaľ sa aj po 12 000 rokoch zachovalo také množstvo chodieb dokazuje to, že pôvodná sieť podzemných chodieb musela byť obrovská.

"V Nemeckej spolkovej krajine Bavorsko sme našli 700 metrov týchto podzemných chodieb. V Rakúskej spolkovej krajine Štajersko sme našli 350 metrov. Po celej Európe ich boli tisíce - od severného Škótska, až po Stredozemné more. Väčšina z nich nie je o moc väčšia ako 70 cm v priemere, čo je dostatočná veľkosť na to aby nimi preliezol jeden človek. V niektorých prípadoch sa chodby rozširujú do veľkosti priestoru, ktorý umožňuje sedenie, alebo sa dá použiť ako skladovacie miesto. Tieto chodby nie sú vždy prepojené, ale dohromady tvoria obrovskú podzemnú sieť.”, uviedol Heinrich Kusch.

Hoci si mnohí myslia, že ľudia z doby kamennej boli primitívni, neuveriteľné objavy ako je napríklad 12 000 rokov starý chrám v archeologickej lokalite Göbekli Tepe v Turecku alebo všeobecne známa pamiatka Stonehenge v Anglicku dokladajú pokročilé znalosti astronómie a poukazujú tak na skutočnosť, že títo ľudia neboli až takí zaostalí ako sa mnohí domnievajú.

Objav rozsiahlej siete podzemných chodieb poukazuje na to, že ľudia doby kamennej netrávili svoje dni iba lovom a zberom. Hoci je skutočný účel podzemných chodieb stále predmetom špekulácii, niektorý odborníci sa domnievajú, že podzemné siete chodieb predstavovali spôsob, akým sa človek mohol chrániť pred predátormi, zatiaľ čo iní sa domnievajú, že niektoré z prepojených chodieb mohli slúžiť ako bezpečné cesty umožňujúce presun ľudí bez ohľadu na nepriaznivé poveternostné podmienky, vojny alebo násilie prebiehajúce na povrchu. Avšak v súčasnej fáze výskumu môžu skutočnú funkciu chodieb vedci iba odhadovať, pretože ešte neodhalili všetky ich tajomstvá z minulosti.


Pozn. prekl.: Heinrich Kusch vo svojej knihe uvádza, že v miestach vstupov do podzemných chodieb v neskoršom období cirkev umiestňovala svoje stavby, aby tak zabránila miestnym ľuďom pripomínať si prostredníctvom nich svoju pohanskú minulosť. Niektoré stredoveké spisy v týchto chodbách videli vstupy do podsvetia. (Zdroj: Daily Mail)

April Holloway, 11. jún 2013

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/news-history-archaeology/extensive-ancien...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: Pavol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Trpaslíci prekopali podzemnými chodbami celú Európu
http://www.cez-okno.net/clanok/danicina-rubrika/trpaslici-prekopali-podz...


Sekcie: 
október 22, 2019 08:54 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Jaroslav
    Jaroslavjanuár 16, 2014 11:01 dopoludnia

    Komentár: 

    Takto je to vtedy keď tzv. oficiálna veda ignoruje poznanie.Celý podzemný svet bol vybudovaný ako okamžitá ochrana pred prechodom častí supernovy v období pred cca 14 000 rokmi cez slnečnú sústavu. Tí ktorí vtedy žili dobre vedeli čo ich čaká a preto sa snažili prežiť jednu z najväčších katastrof v slnečnej sústave.

 

 

Top