Obrázok používateľa CEZ OKNO
Podivný skalní útvar - mimozemšťani nebo příroda?

Jednou magazín Viewzone uveřejnil příběh o podivné skalní stěně, která byla vyfotografována v Oklahomě. S celým příběhem se můžete seznámit právě teď. Stěna byla později zahrabána, když po zájmu veřejnosti a pečlivém zkoumání byl učiněn závěr, že by to mohl být důkaz minulé civilizace v Americe.


Jedná se o kamenný útvar u jezera Jennings Randolph v Mineral County v Západní Virginii. Existují četné teorie a spekulace, pokud jde o jeho původ – jedna vychází z piktogramu vyrobeného prehistorickým mužem (indiánská sochařská práce), další ji považuje za otisk kůže obří ještěrky nebo důkaz návštěvy cestovatelů z meziplanetárního prostoru na zemi...
Po prozkoumání došla skupina geologů (Corps of Engineers geologists) a dalších lidí k závěru, že to je přirozený geologický útvar. Ačkoli takové formace nejsou obvyklé, podobně vzorované skalní útvary byly nalezeny na východní části Tea Creek Mountain v Pocahontas County v Západní Virginii. Dr. Jack B. Epstein z Geologického Průzkumu amerického Ministerstva vnitra podal vysvětlení, že „vaflová“ skála je součástí Conemaughské geologické série, která vznikla usazením asi před 300 milióny roky během Pensylvánského období. Domníval se, že „vaflová“ skála je velký volný kámen, který se oddělil z rodičovské výchozí vrstvy někde výše na svahu před dávnými dobami, před tím, než zde začaly růst stromy. Co si o tom myslíte?
Tento snímek je z Petit Jean Parku v Arkansasu a nazývá se "Kobercová skála". Předpokládá se, že útvar této skály vznikl tak, že praskliny v pískovci se následně vyplnily křemenným pojivem. Následné zvětrávání nahlodalo relativně měkký pískovec víc než křemen. Nakonec křemen vystoupil z pískovce jako kobercový vzor.

ViewZone Magazín

Zdroj: Demiurg.cz


september 28, 2008 08:13 dopoludnia

 

 

Top