Obrázok používateľa CEZ OKNO
POHON ZADARMO

Úvodem chci říct, že toto není žádná finta ve stylu "navalte peníze za nesmysl hoši", toto zařízení skutečně funguje! V mládí jsem se vyučil jako mechanik a možnost jezdit autem na palivo extrahované z vody mi nedávala spát. Po přečtení všech dostupných informací jsem přišel na to, jak sestavit generátor vodíku. V roce 1983 jsem postavil první agregát a namontoval ho do kufru Cadillacu Coupé de Ville, ročník 1979. Nemusíte-li si dělat starosti se spotřebou, není hmotnost vozu žádný problém, vždyť použité palivo je zdarma! Konstruoval jsem systém, který je asi zatím nejlepší a nejjednodušší ze všech, o nichž jsem četl. Zašel jsem dokonce ještě dál a použil ty nejlepší možné materiály. Všechny titanové díly jsou z leteckého odpadu; je levný, vydrží věčnost, takže lze uspořit hodně peněz.

Carl Cella P. O. Box 8101 (4176-X), San Luis Obispo, Calif. 93409 0001
Originál v Iron Feather Journal #13 POB 1905 Boulder, Colo. 80306
Published by Stevyn of Phun Inc.


Napřed něco hodně důležitého. Aby se dalo očekávat bezproblémové dlouhé používání, musí být modifikována motorová hlava a výfukový systém. Aby bylo jasno, při spalování vodíku dochází k regeneraci předtím oddělených molekul vodíku a kyslíku a ve výfuku motoru se netvoří nic jiného než vodní pára, to znamená absolutně žádné znečištění! Většina výrobců aut ovšem používá laciné litinové výfukové kolektory a ocelové ventily. Kombinovaný efekt žáru a vlhkosti (při spalování ropných paliv k tomu nedochází) je příčinou extrémně rychlé koroze systému. Jediná možnost jak se tomu vyhnout je instalovat nerezivějící ventily a výfukový systém svařený z nerezové oceli. Vhodné nerezavějící ocelové ventily a tlumiče výfuku prodávají prodejny s příslušenstvím pro tuning závodních automobilů. Jelikož vodíková směs neobsahuje olovo jako benzín, a pokud nepoužijete novější model motoru, musíte předělat hlavu a použít ventilová sedla, která ho k mazání nepotřebují.

Pokus o stavbu tohoto zařízení a jeho následného prodeje jako kompletního systému skončil ve slepé uličce. Hned v roce 1983 jsem kontaktoval Úřad pro energii a předvedl jim své skutečně fungující auto. Nato jsem byl konfrontován se dvěma velmi agresivními "agenty", kteří mi sdělili, že pokud se pokusím prodávat nebo montovat takové agregáty, setkám se se spoustou "potíží". Ptal jsem se proč a požadoval vysvětlení. Velmi nepokrytě se mne výhrůžným tónem zeptali, jestli mám vůbec nějakou představu o tom, co by zpřístupnění takového zařízení veřejnosti udělalo s ekonomikou. Vedlo by to k oslabení řídící měny a k poklesu výnosů ropných společností a daně za benzín. Světové zásoby jsou záměrně regulovány tak, aby ropa byla pokud možno nedostatkovým zbožím, jehož ceny tak mohou být drženy lukrativně vysoko. Ale jak zastavit nebo regulovat déšť? To nelze, ale pak je voda zadarmo a nikdo na ní nemůže vydělávat peníze...

Technologie aparatury, kterou touto cestou nabízím, je tak jednoduchá, že si ji může postavit každý jedinec s více než polovinou mozku, trochu zběhlý v mechanice vozu. Dávám vám k dispozici plánek, seznam součástek, tipy na údržbu a způsob provedení modifikace potřebných partií motoru, výrobní postup a způsob implementace, která je stejně snadná jako levná. Agregát, který jsem sestavil, skutečně funguje tak jak tvrdím, ale nabízím pouze tištěnou informaci jak postupovat, abyste si mohli dát dohromady vlastní.

Nenesu žádnou odpovědnost za jakékoliv poškození, které si způsobíte na vozidle vlastní hloupostí a nedbalostí, pokud náhodou neumíte číst nebo nepochopíte ani ty nejjednodušší technické instrukce. Tento agregát je aplikovatelný jen na motor s karburátorem; nikdy jsem se nepokoušel použít motor se vstřikováním, a také netvrdím, že aplikace toho typu, pokud vůbec, je snadno proveditelná.

Každá krychlová stopa (0,028 m3) vody obsahuje asi 38,96 m3 vodíku a 19,25 m3 kyslíku (1 m3 = 35,31 ft3). Protože toto zařízení neprodukuje žádné znečištění, zákonitě odpadá katalyzátor a vaše auto by mělo být osvobozeno od kontroly výfukových plynů, stejně jako vozidla na propan. Jediná nutná údržba spočívá v pravidelném odstraňování minerálních usazenin z elektrod v reakční komoře drátěným kartáčem, v delších intervalech je nutné vyčistit celou komoru. Není to komplikované ani časově náročné. Zapojil jsem několik rezervních elektrod, takže kvůli tomu už nebudete stát na krajnici, jako já, když jsem zpočátku používal jen jednu a netušil nic o záludnosti sedimentů, které časem pokryly celou elektrodu a zastavily průběh reakce. Když auto "chcípe", stačí použít přepínač, a tak dále až do doby než někde můžete vykartáčovat elektrody. Místo ocelové nádrže na benzín mám namontovanou plastovou vodní nádrž vybavenou elektrickým plovákovým snímačem, připojeným na stávající palivoměr.

Když váš motor, zpočátku jen s modifikovaným karburátorem, akceptuje vodík jako palivo, sice hezky poběží, ale jeho výfukový systém začne téměř okamžitě rapidně rezivět, a pokud ho delší dobu nenastartujete, ventily a vodítka zreziví a příště se velice pravděpodobně zadřou! Nerezové ventily zas tolik nestojí, stejně jako nerezový výfukový systém; takže se jen blázen bude pokoušet na tom ušetřit. Pokud ano, bude jedinou příčinou zvýšených nákladů a problémů on sám, a bude zbytečné mne proklínat kvůli vlastní hlouposti.

V litinových spalovacích komorách a kanálech ventilů panuje při spalování vodíku poměrně vysoká teplota. K ochraně jejich povrchu lze použít například keramický povlak zvaný "heanium", který výborně poslouží i k ochraně před korozí, působící na vodítka ventilů a kolektor výfukového systému. Kondenzovaná vlhkost může vyvolat korozi i v sacím potrubí. Ropná paliva obsahují vlastní antikorozní detergenty, působící tak, jako když se součástky namáčejí do oleje. Při použití vodíku jako paliva pro spalovací motor, musí být důkladně provedena zvláštní opatření, jinak jízda skončí už po několika tisících kilometrů "usmažením" motoru.

Nikdy nepoužívejte mořskou vodu! Ta obsahuje na galon přibližně 340g solí, které velmi rychle pokryjí elektrody a zaneřádí celý systém. Za tvorbu usazenin na elektrodách jsou zodpovědné minerály, rozpuštěné i ve vodě z vodovodu, přitahované k elektrodám uvnitř reakční komory během elektricky aktivovaného molekulárního odlučovacího procesu, v jehož důsledku opouští vodík obsažený ve vodních molekulách vazbu s kyslíkem a vzniká palivo, jímž lze pohánět výbušný motor.

Nejhojnějšími prvky ve vesmíru jsou vodík a hloupost; protože vodík může snadno a regulovatelným způsobem získán z vody; zatím co hloupostí je buď toho nevyužít, známe-li potřebnou technologii, anebo vše ututlat před veřejností v úporné snaze nepřijít o zisk, což houževnatě prosazují lidé, kteří ale ani neumí jinak. Dostupné zásoby předraženého a životní prostředí zhoršujícího benzínu jsou kontrolovány parazity bažícími po penězích, kteří tak až do posledního centu mohou, a budou, kořistit z netušících neinformovaných "spotřebitelů", obývajících tuto planetu. Kdyby se všichni dozvěděli jak snadná je výroba vodíku, nikdo by už nechtěl kupovat benzín!

Dva nejvýnosnější druhy podnikání na Zemi se točí kolem elektrické energie a ropy. Ale elektřinu mohou dodávat generátory, poháněné motory na vodík, protože je-li proces extrakce vodíku živen elektrickým generátorem (například alternátorem automobilu), poháněným takovým motorem a je stále k dispozici dostatek vody (lze využít i její kondenzaci) je to téměř "perpetuum mobile"; samozřejmě ne úplně, protože mnoho energie uniká jako teplo, ale i přesto je účinnost velmi vysoká. Ale pokud je potřebné palivo zdarma, kdo by si stěžoval?

Nenabízím zde žádný design pro kondenzaci výfukových par, ale myslím, že může zvýšit kilometrový výkon automobilu průběžným doplňováním zásobní nádrže. Výfukem napájený radiátor by mohl využít chlazení náporem vzduchu za jízdy. Je to jen představa, žádný design, protože zde je zapotřebí zohlednit různé aspekty, jako nejmenší nutný protitlak, tlak v jednotce a umístění takového zařízení s ohledem na provedení vozu a dostupný prostor. Jednodušší by bylo postavit kondenzační zařízení pro stacionární motorový generátor, kde si s prostorem nemusíme dělat starosti.

Z litiny náchylné ke korozi jsou také stěny válců, ale ty udržují v čistotě písty (pokud ovšem motor dlouhodobě nestojí). Přesto by byl nejlepší motor postavený kompletně z nerezové oceli, jenže nečekejme, že nám ti hoši nabídnou cokoli, co by obecně zvýšilo dostupnost automobilů poháněných vodíkem. Nelze na ně spoléhat, protože vydělávají těžké peníze na benzínu, nezapomeňte na to!

Dává to smysl? A máte mozek? Tak vypněte tu pitomou televizi (která většinou stejně jen lže... jste rádi obelháváni, nebo co?), zdvihněte se z pohovky a pusťte se do práce! Kolik vydáte ročně za benzín? Nevím jak vy, ale radši bych ty prachy vydal za jídlo!

Automobilový motor by mohl být rozumně konstruován s hlavou a válci z nekorodující oceli přímo z továrny, ale byl by zde závažný důvod uplatňovat u takového vozu přirážku 25 či více tisíc dolarů, palivo by totiž bylo zdarma, protože toto přizpůsobení nepotřebuje "modifikaci". Ale ať už z továrny nebo ne, pokud bude na této planetě pršet a budu naživu, budu jezdit zadarmo!

Je zde řada odsudků ohledně užívání vodíku místo benzínu. Většina z nich představuje lži, propagandu šířenou těmi, kteří nejvíc ztratí, pokud vodík někdy dosáhne širokého využití jako automobilové palivo... zástupci ropných společností! Pak zde samozřejmě je několik stupidních....., kteří jednoduše naprosto ignorovali selský rozum, mysleli, že pro ně snad platí jakási výjimka a nevyměnili u svých motorů normální ocelové ventily za nerezivějící a jejich litinová vodítka za bronzová. Tím dosáhli toho, že se jim při nejvyšších otáčkách zadřel motor. Pokoušeli se totiž ušetřit tam, kde neměli, a pak obvinili koncepci vodíkového paliva jako příčinu a šíří o této nádherné a jednoduché technologii jen lži. Možná (když to uděláte opravdu dokonale), že za přestavbu palivového systému vašeho automobilu utratíte pár tisíc. Jenže, co znamená tato jednorázová "investice", když pak už nikdy nebudete muset kupovat benzín?

Někteří výrobci automobilů s vysokým výkonem už uvedli na trh motory s nerezavějícími ventily, ale je jich jen málo a tak či tak ještě musíte vyměnit výfukový systém. Pro vstup vaporizovaného paliva do karburátoru musí být použito stejných součástí jako u motorových soustav na propan/ butan nebo kapalný zemní plyn, které umožňují zásobování motoru vaporizovaným palivem.

Konečný součet už sami vidíte, ne? Hodně ušetřených peněz! Kdyby každé auto jezdilo na vodík, kdo by na tom prodělal nejvíce? "Velký bratr", nikdo jiný. Žádné benzínové daně, poplatky za testy výfukových plynů, pokuty za nedodržení "výfukových testů", navýšení kupní ceny vozu za katalyzátor, benzínové pumpy na každém rohu, degradace ovzduší a ztroskotání na krajnici, o půlnoci v lijáku, daleko od čerpací stanice...

Podobný mechanizmus jaký otevírá a zavírá zatahovací reflektory by mohl na stlačení spínače aktivovat systém s "lopatkou" na zachycování dešťové vody, která by proudila hadicí přímo do nádrže; bez ohledu na to, zda vůz jede nebo stojí. Stačí sledovat ukazatel paliva a zavřít sběrač, když ukáže "plnou"!


Zatím co asi bude trvat ještě hodně dlouho, než si budeme moci koupit motor z jakési neobvyklé, korozi odolávající slitiny tovární výroby, nabízím vám už dnes kompletní design generátoru vodíku, kterým můžete pohánět automobil. Jakékoli zde uvedené modifikace motoru ale berte jen jako náčrt; jakési základní pojetí. Záleží jen na vás, abyste realizovali to, co je dobré a použitelné pro ten který motor. Buďte iniciativní. Nespoléhejte na to, co jsem popsal, a co ne; pokud objevíte součástku nebo proces, o němž jsem se nezmínil, který jakýmkoliv dalším způsobem ochrání motor před korozí, použijte ho!

Napsal jsem tento návod, abych pomohl lidem zbavit se velké lži o nevyhnutelné závislosti na ropných společnostech, bez jejichž přispění nejede žádné auto. Kdyby městské busy poháněl vodík, nebyl by žádný důvod požadovat nesmyslné jízdné, dnes odůvodňované faktorem "rostoucích nákladů na pohonné hmoty"...

Možná se divíte: "Proč už to tedy spousta lidí neužívá, když je to funkční?" Protože na tom ropné společnosti nemohou vydělat!
Jak už jsem řekl, velké peníze korumpují malé mysli. A pak - naše společnost je plná......., kteří, jak se zdá, jsou tady pouze proto, aby byli pohromou každé kreativity... protože říkají věci jako: "Nevěřím!" nebo "To ve skutečnosti nikdy nemůže fungovat, je to jen mystifikace." "Já viděl v televizi chlapa, který předváděl, že taková látka propálí motor" nebo "Jak je možné, že jsme o tom nikdy neslyšeli, když to doopravdy funguje?".. .. Všichni ti hlupci s vymytými mozky, po celý svůj život věří jen tomu, co vidí v televizi a považují to za pravdy, stojící mimo veškerou debatu!

Jel jsem kdysi do losangeleské kanceláře televizní stanice Channel Seven Eyewitness News, abych jim předvedl automobil na vodu, který skutečně funguje. Říkal jsem jim, že když uvedli příhody popisující chyby a omyly, které lidé udělali při pokusech postavit vodíkem poháněný automobil, proč neudělat reportáž o autě, u kterého jsou všechny chyby vyřešeny, takže je doopravdy funkční! Vše, čeho se mi dostalo bylo plané žvanění o tom, že "jde o látku, která lidi nezajímá".

Televize je hlavní hlásná trouba síly skryté za velkou lží, masovou měrou vymývající mozky veřejnosti. Ta chce, aby lidé uvěřili, že všechno musí být za peníze. Neobávají se jen finanční ztráty, které by utrpěli kvůli vodíkem poháněným dopravním prostředkům, jejich hlavní obava se týká vodíkem poháněných motorů, které lze použít k výrobě tepla a elektřiny v každém domě. Pak by totiž jedinými veřejnými službami založenými na centralizovaném odběru byly už jen vodařské a telefonní společnosti. Jímání dešťové vody do zbytečných kovových sudů od nafty a jejím použitím jako paliva by dokonce omezilo i tento odběr!

Stavím tolik zařízení kolik mohu, ale pouze pro osobní potřebu a napsal jsem tuto brožurku. To je asi jediný způsob jak se mohu "legálně" pokusit napomáhat celosvětovému procitnutí.

Vodíkový generátor produkuje energetický potenciál nad 100% výkonnosti! Ano, čtete správně; zbývá tu energie navíc! Automobilová baterie nastartuje motor, ale jakmile jednou běží, převezme její nabíjení a činnost zapalování alternátor. Ten mimo to dodává energii procesu extrakce, takže generátor vodíku produkuje energii pohánějící motor, otáčející alternátorem. Pokud je k dispozici voda, není třeba žádný další externí zdroj energie, provoz celého systému je soběstačný. Dodatečná baterie by poskytla více proudu - pokud je to vůbec potřebné - aby mohlo fungovat všechno najednou, bez přetížení elektrické instalace; zapalování, generátor vodíku, světla, klimatizace i váš megawattový stereosystém!

Udělejte fotokopie této brožury pro každého, koho znáte a použijte informací, které obsahuje. Svět je obelháván jen proto, že ti, kteří ho zalidňují, dělají všechno stejně, nebo se přinejmenším nepokusí cokoli zlepšit. Voda je hlavní "obnovitelný zdroj", který se nikdy nevyčerpá!

KROK ZA KROKEM

Činnost systému:

Vypínače na přístrojové desce spouštějí reakci a současně uvedou v činnost čerpadlo, napájející komoru vodou. Když auto začne vynechávat nebo motor zhasne, je to znamení, že používanou elektrodu úplně potáhl škraloup sedimentů z vodních nečistot. Elektricky aktivovaný proces molekulárního odlučování (elektrolýza) se zastavil. Tyto vypínače by měly být vybaveny kontrolkami signalizujícími, který je zapnutý, a ochranou před neúmyslným zapnutím. V případě potřeby přepnout na rezervní elektrodu, musí vypínač přerušit proud do té "odumřelé", a zavřít její elektrický ventil (solenoid). Účelem těchto ventilů je zabránit natlakovanému kyslíku v pronikání armaturou vypnuté elektrody do rozvodné sítě vodíku, což by eventuálně mohlo mít za následek, že se z vašeho automobilu stane "silniční Hindenburg"! Vodík je oddělován z molekulárního svazku s kyslíkem vystavením působení proudu stejnosměrného napětí. Vodík je přitahován k zápornému náboji, zatím co kladný náboj přitahuje kyslík; během tohoto procesu se v komoře vyvíjí teplo, takže je vhodné oddělit reaktor od zbytku zavazadlového prostoru hliníkovou nebo překližkovou přepážkou. Malé automobily jsou lehké, tudíž levnější při pohonu benzínem, ale když je palivo zdarma, třída ani hmotnost automobilu nejsou rozhodující, s výjimkou Porsche, a podobných sportovních automobilů. Kdo je u čerta rád nacpaný jako sardinka do rolující plechové rakvičky? Rychlé automobily mohou přijít o hbitost, ale můj Cadillac udělá 130 mil v hodině na velmi dlouhé vzdálenosti!

Voda neustále přečerpávaná reakční komorou a samotná komora, která je pozitivně nabitá, přitahuje kyslíkové molekuly a odvádí je pryč zpětným vedením do nádrže, z níž jsou odventilovány víčkem. Elektrody přitahující vodík jsou titanové tyče (odizolované nad "T" fitinkem), na nichž je záporný náboj. Na přístrojové desce je namontovaný ukazatel tlaku, připojený před regulátor a směšovač. Pro spuštění vyvíječe vodíku zapnete jeden z vypínačů na přístrojové desce a vyčkáte, až manometr ukáže tlak v palivovém potrubí. Když je dostatečný, nastartujete motor. Při upevňování agregátu ve voze pamatujte na to, že vyvíjecí komora je připojena ke kladnému pólu baterie a většina automobilů má uzemněné šasi, takže komora musí být elektricky odizolovaná od dna zavazadlového prostoru!

Poznámka nakonec:
Toto zařízení není jen představa nebo teorie! Je vyzkoušené a osvědčené. Tento systém jsem navrhl ve věku 18 let, v roce 1983, a od té doby postavil více než jednu aplikaci. Nesmím sice prodávat hotové jednotky, ale nic než smrt mi nemůže zabránit v distribuci této brožury, v naději, že lidé přijmou iniciativu směřující k probuzení z velké lži o ropné závislosti a sami zaplaví ulice vodíkem poháněnými automobily. Až zjistí, jak jednoduché to je, může si veřejný tlak zanedlouho vynutit změnu postoje, což bude mít za následek, že dlouho opožděné sdělovací prostředky konečně vnesou jasno do toho, čeho se všichni tak bojí.

Televize v L.A. nechtěla ztratit ani slovo o tom, že 18-letý zámečník postavil skutečně funkční vozidlo na vodík! Z jejich hlediska se přepokládá, že v očích veřejnosti jsme jen hlupáci!

Carl Cella

Zajímavé, že? Upozorňujeme všechny případné zájemce o pokusy s tímto zařízením, že nepřebíráme žádnou odpovědnost za případné škody! Naopak - radíme vám: NEDĚLEJTE TO! NEDĚLEJTE TO! NEDĚLEJTE TO!Zdroj: WM magazín
Uverejnené s láskavým dovolením redakcie WM magazínu, bez ktorého preberanie článku nie je dovolené.


Súvisiace:

VOĽNÁ ENERGIA
http://www.cez-okno.net/volna-energia


Autori: 
Sekcie: 
Štítky: 
apríl 22, 2009 21:39 popoludní
 • krát komentár

36 krát komentár

 1. Obrázok používateľa honza
  honzaaugust 03, 2013 23:24 popoludní

  Komentár: 

  Ještě nedávno byly komentáře k tomuto článku, kde se všechny vypařily?

 2. Obrázok používateľa Hellp
  Hellpapríl 23, 2009 18:42 popoludní

  Komentár: 

  Xcete mi povedat ze ked pripojim do vanicky z vodou dve hocijake elektrody a pustim do nich 12 V bude sa voda delit an vodik a kyslik ? NA to aby som pochopil ten planik tam hore musim vediet za akych podmienok dochadza k tomuto javu.

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 02, 2009 00:11 dopoludnia

  Komentár: 

  zdravim! mam 19 rokov. v prvej triede na strednej sme sa ucili o elektrolyze: fyzikalno-chemickom deji, ktory mi bol znamy uz od zakladnej skoly. ale az teraz som zacal o tom rozmyslat. prisiel som zo skoly domov a MUSEL SOM vziat poharik s vodou, nasypat don sol a ponorit dva klince. - jaka radost ked to zacalo bublinkovat:):) a nedalo mi to spavat.- pred styrmi rokmi NEBOLO MOZNE najst nejaky navod, ako vyrobit takyto stroj, na youtube nebolo ziadne video o nejakom generatore vodika!!/dnes uz je to samozrejme ine.../ sam som si robil nacrty, plany. pokusoval som stale vo vacsom a vacsom- ale za 4 roky som neskonstruoval pristroj, ktory by bol schopny dat do pohybu auto- SOM STUDENT A JEDNODUCHO PRACHY NA TO NEZISKAM. !!!ALE 4 ROKY TO POVAZUJEM ZA REALNE A NADALEJ O TOM PREMYSLAM. stale sa objavuje viac sprav o tom, ze je to mozne a nadalej to prenika do povedomia ludi. videi na youtube tiez denodenne pribuda /aj tych nedoverihodnych/. myslim, ze kto ma vacsie prachy moze to skonstruovat- jedna sa len o kvalitne materialy- ja som pracoval s hlinikovymi plieskami..:) MOJE VIDEO PRE NADSENCOV, ktori by si chceli zostavit nieco podobne *MOJ NAVOD* ****** http://ceknito.sk/video/215301 *******

 4. Obrázok používateľa admin
  adminaugust 02, 2009 09:52 dopoludnia

  Komentár: 

  Držím päste a nech sa pri pokusoch darí! Keď budeš mať ďalšie fajn materiály, spropagujeme ich, ok?

  Yezid

  http://www.cez-okno.net/clanok/generator-vodika-ako-na-to

 5. Obrázok používateľa CEZ OKNO
  CEZ OKNOaugust 04, 2013 00:19 dopoludnia

  Komentár: 

  Nedávna migrácia na vyššiu verziu CMS mala "obete" a jednou z nich sú komentáre. Budeme sa snažiť obnoviť ich stav spred migrácie, ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 24, 2009 16:53 popoludní

  Komentár: 

  Nazdar
  mam uz pomaly 100 rokov
  Automobiky autobusy nakladne auta na benzin diesel ci na elektriku je blbost na ktorej sa pakuje par vagabundov uz 100 rokov
  S priatelom pre 20 rokmi sme urobili generator ktory rozklada vodu vodik a kyslik /obycajnu vodu / najlepsie z rieky alebo este lepsie dazdova / velkost 20 x 35 cm x 18 cm
  Prvotny zdroj zacatia celej reakcie je obycajny akumulator
  65 Am/h s auta Po starte kyslik a vodik zmes optimalizovana cez zmesovac karburator postupuje do valcov motora a motor bezi ako hodinky
  Upravy ktore sme spravili na motore vieme my a nam to slape na jednotku
  Uz 10 rokov chodime na Vodu a nedali sme za benzin ani
  floka Nemame zaujem to zverejnovat ani nic dalej
  PoLITICKY pbchodne a patentovanie nepodpori nikto
  a kto to bude podporovat tak ho zabiju a je zas klidek
  Logicky ako je vela takych pripadov z historie nemozu to uvolnit a spravit lebo by nemali uz moc a peniaze !!!
  Prajem ludstvu dalej sa trapit a miliardari ked vsertko poberu a znicia prirodu a pomre 50 5 ludi na svete od hladu lebo im stale nestaci Tiez skapu a miliardy im nepomozu
  Ich tupost lakomost zakernost zavistlivost a pretvarovanie
  je uzas Katastrfa sveta je cca 50 000 ludi ktory su v baliku su v kontakte s poklitikmi a vymyslaju kopu zakonov denne ako zotrocit celkom ludi na dno
  Je to strasne ale je to tak Moj vek a poznanie ma opravnuje
  mat tento pohlad
  Pozdravujem Vas aprajem Vam kazdemu 10 aut a behat na nich iod rana do vecera Kazdy robi co ho bavi
  Ja chodim di prirody na bicykli lebo kazde auto aj na vodu
  je blbost Auta zosrotovat a chodit na bicykloch alebo pesi
  pracovat menej a venovat sa detom rodine a priatelom
  sedet pri Pc co najmenej alebo celkom ho zrusit !!
  Pozdravuje je Vas Fenix

  Ps Vacsima ludstva su chudaci nervovo a mentalne poskodeni reklamou a neustalym utokom na ich psychyku su fakticky otroci a par blbcov v kazdej krajine na celom svete ich oblbuje a vyuziva cielavedomo a planovite

 7. Obrázok používateľa Jirka
  Jirkajún 19, 2009 22:08 popoludní

  Komentár: 

  Dobrý den

  zajímám se o tuhle alternativu dlouho a dnes je doba na to,aby se poznatky začaly zveřejňovat.Proto bych Vás chtěl touhle cestou požádat o pár užitečných rad,které bych si nechtěl nechat jen pro sebe.Jestli nachcete dávat žádné rady,alspoň mi odepište,že jste četl můj článek.Děkuji

 8. Obrázok používateľa admin
  adminjún 21, 2009 08:32 dopoludnia

  Komentár: 

  Dobrý deň,

  kopec skvelých rád nájdete na tomto linku. Napíšte svoje skúsenosti do fóra, nájdu si to tam ďalší ľudia...

  http://www.cez-okno.net/diskusia/kvalitne-zdroje

  S pozdravom

  Yezid

 9. Obrázok používateľa Simson s51
  Simson s51jún 28, 2009 19:14 popoludní

  Komentár: 

  Dobrý deň ja mám motorku simson s 51 enduro a veľmi by ma zaujímalo čo by mi to fungovalo aj na 2 takte. z výfukovým potrubím by som to ž doriešil sanie a karburator su z hliniku takže by nezhrdzaveli ale neviem čo s kľukov, kľukovým hriadeľom a ložiskom, korodovali by tieto súčiastky? Prosím odpíšte mi na e-mailovu adresu minic8@azet.sk. ĎAKUJEM

 10. Obrázok používateľa foxi
  foxijún 25, 2009 15:11 popoludní

  Komentár: 

  je vymysel ako mrak. ten pohon na vodu som konzultoval zo znamym, ktorý je odbornik. rychlo ma poslal spat na zem, vraj v takej podobe to nema sancu fungovat, popisal mi nejake vzorce a prepocty preco to nebude fungovat. takze pozor na podobne vymyslene vynalezy.

 11. Stránky

 

 

Top