Obrázok používateľa CEZ OKNO
Polské spisy UFO se prý ztratily

Podle polského plukovníka, Ryszarda Grundmana, se polské spisy UFO buď ztratily, nebo je někdo ukradl. V rozhovoru ze dne 24. 6. 2009 bývalého šéfa leteckého provozu a protivzdušné obrany, plukovníka Grundmana, zodpovědného za zprávy týkající se UFO, zaznělo mnoho nových skutečností o soustřeďování záznamů o UFO.


Polské letectvo soustřeďuje a analyzuje hlášení od pilotů a jejich setkání s neidentifikovanými objekty. Ve spisu, označeném „Neznámé“, soustředili desítky zpráv. V 90. letech však tyto neocenitelné údaje zmizely...

Zde je rozhovor s plukovníkem Ryszardem Grundmanem, který taková hlášení o UFO soustřeďoval:

1. Víte, že lidé, když slyší o UFO, reagují úsměvem?
Vím. Avšak vojenští piloti, kteří viděli "neviditelné“ létající objekty na vlastní oči, mají k úsměvům daleko. Neříkají, že se setkali s mimozemšťany, ale je jim jasné, že byli svědky něčeho, co se ,,rozumně“ vysvětlit nedá. Představte si, že během letu uvidí pilot podivný stroj s blikajícími světly, který se tvarem podobá „talíři“, začne provádět manévry, které jsou proti zákonům fyziky. Je to normální?

2. To nevím. Takové případy se opravdu staly?
V 80. letech, když jsem byl velitelem leteckého provozu a protivzdušné obrany, zprávy o objektech, jejichž chování bylo nevysvětlitelné, byly hlášeny prakticky na pravidelné bázi. Na konci mé služby v roce 1992 jsme měli přinejmenším na desítky takových hlášení. Všechno bylo ve zvláštním svazku „Nevysvětlené“. Spolu s plukovníkem Georgem Topolanickim, tenkrát mým přímým nadřízeným, jsme se je snažili analyzovat, ale mohli jsme s tím pohnout jen málo. Byla to taková ta suchá hlášení pilotů. Pochopili jsme však, že pokud něčemu nerozumíme, neznamená to, že za dalších 50 let někdo nepřijde a bude schopen to vysvětlit. Nemohl bych zavírat oči nad událostmi, které by mohly ohrozit bezpečnost letů. To byl můj úkol během mé služby.

3. To nikdo v polské armádě nesoustřeďoval zprávy o UFO?
Byl jsem v armádě první, kdo se o to zajímal se vší vážností. Dáte-li hlášení o těchto jevech do rukou zkušeného vojenského pilota, nějakého důstojníka – s podezřením, že to bude obtížné kvůli nedostatku způsobilosti při vyhodnocování počasí, pozemních vozidel či výskytu letadel, on to nehodí do koše.
Ovšem vojenské instrukce UFO nezahrnovaly; a to z důvodu ,,zavedení dat pro úřední dokument“ - rovnalo by se to skutečnosti, že existence UFO je uznána nejen polskou armádou, ale také všemi ozbrojenými složkami tehdejšího Varšavského paktu. Ujednání armády byla standardizována díky dohodě. Nikomu však nebylo zakázáno sbírat údaje o podivných jevech na obloze. Tak jsem to dělal a doufám, že moje práce bude pokračovat.

4. A pokračuje?
Bohužel nepokračuje. Nikdo se v polské armádě dnes UFO nezabývá. Ufologové někdy říkají, že naše armáda zatajuje informace o UFO. Neskrývají to, protože to neexistuje. Poté, co jsem odešel, štáb zastavil systematický sběr zpráv na toto téma. To je špatné. Armády ze Západu neobvyklé jevy vyšetřují a Rusko to dělá také.

5. A co se stalo s těmi sesbíranými zprávami?
Po mém odchodu do penze spis zmizel.

6. Zmizel?
Ano zmizel. Nemám ho.

7. A co se s tím stalo?
To nevím. Možná, že někdo začal brát tyto zprávy na lehkou váhu a vážně se jimi nezabýval. Přál bych si, aby pokračovali ve sbírání těchto typů údajů; byly by k dispozici údaje pokrývající období 20 let. Někdo by mohl mít chuť je analyzovat a pokusit se zachytit pravidelnost výskytu a způsob chování UFO. Od té doby žádný materiál nebyl analyzován.

8. Kdy jste začal poprvé dostávat zprávy o setkání vojenských pilotů s UFO?
Nepamatuji si na přesné datum, ale většina údajů se vztahuje na události z noci 11.12. 1982, kdy radarové stanice z různých částí Polska začaly zachycovat velkou rychlostí se pohybující objekty.Celkově nad naším územím bylo 16. pozorování. Letadla dostala příkaz ke vzletu a zachycení objektů, ale jejich vybavení nedokázalo cíle lokalizovat. Tyto podivné objekty se objevily ve Východním Německu, Československu a východní části Sovětského svazu. Obával jsem se, že začne útočit NATO. V tomto případě jsme se nemuseli zabývat pozorováním jednotlivého pilota, ale byla to událost, která zburcovala celou armádní mašinérii a byly do ní zapojeny stovky osob. Toto nemohl být žádný omyl! A tím více to nemohla být chyba radarů.

9. Radarové stanice zachycují tyto typy objektů často?
Ne. Většina z nich nic nezachytí. Radar získá celý obraz pouze někdy. Během cvičení Varšavského paktu v roce 1955 radarová stanice v oblasti Varšavy zaznamenala dva cíle nad Gdaňským zálivem. Cíle se pohybovaly rychlostí 2 300 km/h ve výšce 20 000 metrů. Tenkrát jsme neměli žádné letadlo, které by toho bylo schopno. V jednom okamžiku jsme si všimli, že objekty udělaly otočku o 90°, doslova na místě - bez rádiusu otáčení. Tento manévr při takové rychlosti nebyl možný! Moderní letouny současnosti toho nejsou schopny dodnes, a to se to stalo před 50 lety.

10. A co se s těmi objekty stalo?
Pokračovaly nad Litvou, pak visely kolem Lvova a následně nato zmizely z obrazovek radarů. A nikdo již nevyslal žádné letadlo, aby objekty zachytil. Ale například na podzim roku 1983 nějaký objekt tvaru „doutníku“ byl poprvé stíhán dvěma helikoptérami a pak stíhačkou Su-20.

11. Co se pak stalo?
Objekt ve tvaru připomínajícím doutník letěl vysokou rychlostí při nízké úrovni. Byly na něj poslány dvě helikoptéry a my zalarmovali vojenské letiště v Powidzu. Helikoptéry však nebyly schopny objekt doletět předtím, než se dostal k Powizdu. To „něco“ by mohlo nasimulovat chybu elektrického vybavení nebo vyřadit komunikaci. Objekt začal zářit a tento „doutník“ u Powidzu vidělo na desítky vojáků. Objekt se přiblížil k městu. Základna v Krzesiny vyslala stíhačku. Ale pilot ani zde nebyl schopen objekt dohonit a ten se pak „ztratil“.

Vojenská komise, která incident vyšetřovala, si vyslechla všechny svědky. Zpráva neobsahovala žádný konečný závěr. Zjistilo se, že materiál by měl být podroben dalším analýzám a zvláštní pozornosti při porovnávání podobných typů událostí. Chovali se tak opatrně proto, že hlášení o podivných objektech nebyla jen od pilotů.

24. 6. 2009

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread551217/pg1

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Materiály Roberta Bernatowicza nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Brazilské ministerstvo obrany a ufologové
http://www.cez-okno.net/clanok/brazilske-ministerstvo-obrany-a-ufologove

Akta X sovětského ministerstva obrany odhalena
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/akta-x-sovetskeho-ministerstv...

Seriál: Britské vojenské kruhy sledují UFO téměř 60 let
http://www.cez-okno.net/serial-britske-vojenske-kruhy-sleduji-ufo-temer-...

Francúzsko: Akty X zbavené tajomstva
http://www.cez-okno.net/clanok/ufo/francuzsko-akty-x-zbavene-tajomstva

Rozhodnutí soudu: německý parlament musí poskytnout přístup k tajným zprávám o UFO
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/rozhodnuti-soudu-nemecky-parl...

Spolkový sněm Německa se zabývá UFO
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/spolkovy-snem-nemecka-se-zaby...

DETEKTOR: Disclosure Project
http://www.cez-okno.net/rubrika/disclosure-project

Steven Greer: „DISCLOSURE“
http://www.cez-okno.net/clanok/dr-steven-greer/steven-greer-disclosure


jún 06, 2013 15:52 popoludní

 

 

Top