Obrázok používateľa CEZ OKNO
JAK AMERICKÁ VLÁDA POTLAČILA PRVNÍ CIVILNÍ VESMÍRNÝ PRŮMYSL NA SVĚTĚ

V roce 1955 Otis T. Carr, žák Nikola Tesly začal se široce zaměřeným veřejným úsilím vyvíjet jakýsi prototyp civilní vesmírné lodi, která by se mohla masově vyrábět k cestování a prodávat veřejnosti. Pokud by to bylo úspěšné, Carr by byl vyvinul první civilní vesmírné plavidlo na světě a učinil by revoluci v aviatickém průmyslu. Plavidlo mělo být napájeno elektrickým generátorem získávající energii z okolí a vyrábělo by antigravitační efekt pro její pohon. Carr tvrdil, že všechno, co se naučil o elektromagnetické energii a antigravitačních principech věděl od slavného chorvatského vynálezce Nikola Tesly (10. 7. 1856 – 7. 1. 1943).

Bydlel v New Yorku v hotelu, kde Carr na půl úvazku pracoval, zatímco si doplňoval studia. Tesla v roce 1915 veřejně prohlásil, že ví, jak postavit antigravitační létající těleso: „Můj létající stroj nebude mít ani křídla, ani pohonnou jednotku. Můžete ho vidět na zemi a nikdy by jste neřekli, že je to létající stroj. Přitom bude schopen pohybu dle libosti vzduchem jakýmkoli směrem a bude dokonale bezpečný.“ Teslův létající stroj byl napájen elektrickou energií získávanou z pozemské atmosféry a uchovávanou ve zvláštních cívkách (spirálách). Frustrovaný nedostatkem průmyslové podpory, odhalil Tesla své radikální myšlenky mladému Carrovi během tříletého období.

Nikola Tesla

Tesla naučil Carra, jak se může využívat volná energie z hojně se vyskytující elektrické energie v atmosféře. Možnost, že by se mohla elektrická energie volně získávat bez potřeby drahých elektráren, vodivých drátů, retranslačních stanic, telefonních sloupů a bez výrazných ztrát při napájení, by se stala výzvou konvenčním, elektrárenským společnostem. Teslovi bylo řečeno, že jeho radikální myšlenky nemohou být financovány, protože J.P.Morgan a ostatní průmysly by nebyly schopné odměřovat volnou elektrickou energii, která by se mohla snadno získávat z atmosféry. Vskutku, Teslovi nápady byly těžkou výzvou pro financování globální ekonomiky a finančního systému.

Inspirovaný stárnoucím Teslou, pustil se v roce 1937 Carr do testování Teslových principů, když začal vytvářet model vesmírné lodi. Carr se nakonec přesvědčil, že by mohl vyvinout civilní vesmírnou loď, která by mohla cestovat do svrchní atmosféry, k Měsíci a dokonce úspěšně dosáhnout rychlosti světla. Všeho mohlo být dosaženo následováním Teslových rad, odváděním elektrické energie v atmosféře pro napájení vesmírné lodi a k uchovávání takové energie ve zvláštních „regeneračních cívkách“ pro mezihvězdné lety.

OTIS CARR TVRDÍ, ŽE POSTAVÍ PRVNÍ CIVILNÍ VESMÍRNOU LOĎ NA SVĚTĚ

Carr v roce 1955 našel v Marylandu společnost OTC Enterprises Inc. a dal se do získávání nezbytných fondů a zkušených pracovníků pro stavění modelů. Ty měly být testovány, zda budou schopné potvrdit funkčnost prototypu v plné šíři. Tyto modely se lišily velikostmi a zahrnovaly i 180 cm velkou verzi, která se zkoušela, aby dokázala realizovatelnost jeho nápadů pro plánovaný prototyp letounu velkého přes 13 metrů. V listopadu v roce 1959 si Carr úspěšně patentoval svůj dizajn pro plnou verzi civilní vesmírné lodi, které říkal OTC-X1. Měla kulatý tvar, který připomínal létající talíř.

Aby pro svůj návrh získal patent od skeptického patentního úřadu, tvrdil, že OTC-X1 bylo zařízení určené k zábavě. Návod k jeho patentu tvrdil: „Tento vynález souvisí s běžnými nástroji v zábavných zařízeních a to konkrétně s vylepšeným zábavným zařízením, kde pasažéři získají dojem, že jedou v meziplanetární vesmírné lodi.“

V rozhlasovém rozhovoru z roku 1959 popisoval Carr různé prováděné testy k vývoji svého prototypu civilní vesmírné lodi:

„Plánujeme postavit prototyp modelu jako zařízení k demonstraci. Nyní bych rád řekl, že jsem jisté modely postavil a testoval. Každý z nich byl pro vzdušný provoz. Jeden se úplně ztratil ve vesmíru. Měli jsme kontrolní systém a ten nefungoval. Bylo to již doděláno.“(http://www.rexresearch.com/carr/1carr.htm)

OTC-X1 se napájel jistým množstvím objektů podobných kondenzátoru, které Carr nazýval „Utrons“. Na záčátku roku 1957 v rozhovoru, popisoval Carr Utrons jako: „...skladovací článek pro elektrickou energii. Při operaci to generuje elektřinu a zároveň vydává elektromotorickou sílu. To je centrální napájecí systém pro náš letoun.“ Utrons by zásoboval série proti sobě rotujících magnetů energií, která se požaduje pro překonání gravitačního pole Země. Carr popisuje podrobnosti tohoto procesu následovně:

„Máme v tomto systému kondenzátorové pláty a elektromagnety. Pak je tu opačné otáčení – elektromagnetická rotace v jednom směru a akumulátor, jehož baterie rotují v protisměru. Pláty kondenzátoru rotují ve shodě s baterií, abychom získali rotaci po směru a proti směru hodinových ručiček. Třetím systémem je kabina, kde se zdržuje posádka. Kabina se neotáčí, je upevněná díky skutečnosti, že se dvě tělesa pod ní otáčejí ve směru a proti směru hodinových ručiček. Proto tedy systém způsobuje, že letoun uniká z gravitačního vlivu. Loď samotná vzhledem k tomuto systému má stále integrální gravitaci, protože má stále stejnou váhu, kterou měla na začátku.“

Carrův plán by vytvořil zcela nové gravitační pole uvnitř lodi. Ta by účinně využívala nulovou hmotnost (hmota) v okolí uvnitř lodi, což by znamenalo, že by nefungovaly normální zákony setrvačnosti. Tato nulová hmotnost okolí by umožnila, že loď dosáhne rychlosti světla. Umožnilo by to také pasažérům snést ohromnou akceleraci a změny směru, aniž by byli rozdrceni obrovskou gravitační silou uvnitř lodi. Carr v roce 1959 podrobně popsal složitý elektromagnetický pohonný systém své patentované lodi. Carr řekl, že veškerá elektromagnetická síla by se získávala z atmosféry a skladovala by se v příhodné kvantitě v „regeneračních cívkách“ k napájení lodi během její meziplanetární cesty:
„Jsme zde schopni poprvé vzhledem k našim znalostem použít atmosférickou elektřinu jako dobíjecího systému. To je součást funkčního jádra lodi.“

Carr demonstroval malý model v rozhovoru pro Fate Magazine: „Otis Carr, prezident OTC Enterprises Inc., upřesnil svá tvrzení v rozhovoru a při demonstraci hrubého modelu rotačního přístroje, o kterém říká, že je principem „volné energie cirkulační fólie“ vesmírné lodi, kterou může postavit, když mu někdo dá peníze. Řekl, že se stroj může adaptovat na zařízení jakéhokoli rozměru k výrobě nepřetržitého napájení absolutně bez ztrát. Jeho okamžité použití, řekl Carr, by bylo ve vesmírné lodi, která by byla schopná létat mezi planetami při řízeném letu. Mohla by přistávat i vzlétat na Zemi podle potřeby, létat na Měsíc nebo na jakoukoli planetu našeho solárního systému, řekl.

Carr pro svůj 180ti centimetrový model naplánoval v dubnu v roce 1959 zkoušku, určenou pro veřejnost, pro přibližně 400 lidí v Oklahoma City. Technické potíže a náhlá nemoc, které Carra zastihly, vedly k tomu, že zkouška byla zrušena. Článek ve Fate Magazine popisoval neúspěch testu následovně:

„Seriózní pole badatelů UFO a létajících talířů dosáhlo na konci dubna svého neúspěchu, když široce medializovaný pokus o vypuštění modelu společností OTC Enterprises z Baltimoru Marylandu selhal. Do Oklahoma City bylo pozváno na stovky svědků Otisem Carrem, aby viděli vypuštění jeho 180 centimetrů velkého modelu OTC-X1, jakési vesmírné lodi, která funguje na principu energie „utorns“. Ti, kteří tam byli, odešli zklamáni. Létající talíř nevzlétl.“

Vše, co bylo veřejnosti předvedeno, byl jeho třírozměrný ilustrační náčrtek. Carra nikdo nemohl najít. Long John Nobel, slavný konferenciér newyorského rozhlasu našel Carra v nedaleké nemocnici Mercy, kam byl na osm dnů hospitalizován kvůli plicnímu krvácení. Záhadné je, že Carr onemocněl přesně v den toho, co pro něj měl být zásadní, veřejný převrat. Carrův projekt vesmírné lodi se tak stále více a více zahaloval do záhady a kontroverze.
Ti, kteří se zúčastnili, byli zklamáni a někteří si stěžovali, že neviděli dokonce ani model, který se měl zkoušet.

„Nevím co se děje, ale připadá mi, že nikdy neměl v úmyslu pokusit se ten model vypustit. Neviděl jsem žádné plány toho modelu a ve skutečnosti chápu, že pan Maywood Jones představil pouze to, čemu říkal „trojrozměrná ilustrace“ Carrova nápadu.“

Mnozí přijali veřejnou kritiku, že Carr propagoval svůj OTC-X1, aby vyvolal zájem o svou plánovanou jízdu v zábavném parku u Frontier City v Oklahoma City. Jeden televizní reportér z Oklahoma City vyjádřil obecný pocit lidí z města:

„Tahle věc nikdy neopustí Zemi. A myslím si, že mnoho z těch nesmyslů, které se šířily zprávami, jsou spojené se zábavnou jízdou ve Frontier City. Neustále jsem se snažil se tam dostat a vidět model talíře, ale oni ho ukryly.“

Se vzrůstajícím nepřátelským veřejným míněním v Oklahomě, se Carr rozhodl na konci roku 1959 přestěhovat své centrum operací do Apple Valley v Californii. Aby zabránil jakémukoli veřejnému debaklu, rozhodl se neoznámit žádný další pokus dopředu. S novým finančním zázemím a velkým produkčním závodem Osbrink, který měl k dispozici, postupoval ve svých plánech dále vyvinout a odzkoušet svou kosmickou loď. Major Wayne Aho, bývalý vojenský bojový zpravodajec během druhé světové války a Carrův hlavní velící pilot prohlásil, že 7.12.1959 poletí létajícím talířem na Měsíc. O Carrových snahách nebylo moc slyšet, ani o plánech vyzkoušet jeho 13ti metrový prototyp v plné šíři. Neexistují žádné veřejné zprávy o jakýchkoli následných testech.

Zvyšující se příjmy za jeho program vesmírné lodi, který Carr prožíval, vzrůstaly také problémy s americkou bezpečnostní službou a Burzovní komisí, která vydala soudní nařízení proti Carrovi, ve kterém se nařizovalo, že musí přestat prodávat neregistrované akcie. V roce 1960, 2. června v Californii, řekl Carr publiku, kde bylo 300 lidí, že to bylo „fatální překroucení skutečnosti říkat nebo vyvozovat, že my (OTC Enterprises) přicházíme do Kalifornie zvýšit peníze na akciovém trhu.“

V lednu v roce 1961 státní žalobce New Yorku, Louis J. Lefkowitz tvrdil, že Carr podvodem vylákal 50 000 dollarů. Byl obviněn ze „zločinu prodávání cenných papírů bez jejich registrace.“ Carr byl odsouzen na 14 let do vězení. Zároveň, True Magazine Carra označil za podvodníka s tím, že pro něj končí jakékoli zbytky veřejných sympatií. Poté, co si část trestu odseděl, byl Carr propuštěn z vězení a zmizel z veřejné scény. Trpěl podlomeným zdravím a byl odříznut od svých podporovatelů, žil v ústraní. Zemřel v Nevadě v Gardneville v roce 2005. Je zřejmé, že smělý vývoj civilního průmyslu vesmírné lodi potupně selhal. A jeho průkopník, žák velkého Nikola Tesly byl veřejně zostuzen jako lotr, který podvedl veřejnost svou divokou říkankou o tom, že postaví civilní kosmický letoun, který vlastně propagoval jako přístroj do zábavního parku.

Skutečná historie toho, co se stalo s Carrem a jeho snahou vyvinout civilní vesmírný letoun, zůstala utajena po téměř 50 let. Objevil se pouze na veřejnosti jeden z Carrových důvěryhodných techniků, který má zájem konečně říci pravdu o tom, co se skutečně stalo s úsilím prvního civilního kosmického letounu na světě.

OBJEVUJE SE RALPH RING, ABY ODHALIL CARRŮV ÚSPĚŠNÝ VÝVOJ OTC-X1

V březnu, 2006 vystoupil naprosto neznámý jedinec, aby odhalil to, že byl jedním ze tří pilotů úspěšného testu Carrova prototypu OTC-X1 ve skutečné velikosti. Ralph Ring tvrdí, že byl technikem, který byl získán do Carrova týmu, který se v té době snažil postavit 13ti metrový prototyp vesmírné lodi poté, co se Carr přemístil v roce 1959 do Kalifornie. Tenkrát byl Ring talentovaný vynálezce, který byl znechucen nezájmem korporativního sektoru při inovačních principech týkajících se elektromagnetické energie. Již dříve pomáhal slavnému francouzskému oceánografu, který se jmenoval Jacques Cousteau vyvíjet jeho akvalung (dýchací přístroj) a později pracoval ve vládou financované výzkumné organizaci nazývané Advanced Kinetics – vyspělá kinetika.

Při řadě veřejných rozhovorů a prezentací, vysvětloval Ring podmínky Vyspělé kinetiky. Tvrdí, že vyřešil dva problémy komplexního inženýrství týkající se elektromagnetismu. Přesvědčen o podpoře jeho práce, bylo Ringovi místo toho řečeno ředitelem, že jsou vládou financovaná společnost a „jsme placeni, abychom hledali odpovědi, ale ne, abychom je našli.“ Frustrovaný Ring odešel a na konci roku 1959 se sešel s Carrem a byl rychle jeho myšlenkou uchvácen, včetně plánu postavit civilní vesmírnou loď. Ve svém prvním veřejném rozhovoru popisoval Ring Carra následovně:

„Byl to nepochybně génius. Tesla si okamžitě uvědomil jeho kvality a naučil ho všechno, co věděl. Byl inspirován a – jako Teslovi – se mu zdálo, že ví přesně, co dělat, aby něco přiměl fungovat. Byl to soukromý občan a měl také velmi metafyzické myšlení. Myslí, že skutečnost, že neměl formální trénink ve fyzice mu pomohl. Nebyl omezen žádnými předchozími ideami. Ať to nyní zní sebebláznivěji, rozhodoval se letět na Měsíc a skutečně věřil, že by to bylo možné. Důvěřoval jsem mu. Všichni jsme mu důvěřovali.“

Ring se přímo účastnil testování menších modelů OTC-X1, které Carr vyvinul. Popisoval, jak byly úspěšně testovány a jak byly předváděny jednotlivé vlastnosti, když se dosáhlo jisté rotační rychlosti:

„... kov se změnil v želatinu. Mohli jste skrz něj prostrčit prst. Přestal být pevný. Přeměnil se na jistý druh hmoty, což vypadalo, jako kdyby nebyl zcela zde v této realitě. To je jediný způsob, kterým se to dá popsat. Byl podivný, byl to jeden z nejdivnějších pocitů, jaký jsem kdy měl.“

Co je nejdůležitější, Ring tvrdí, že 13ti metrový prototyp OTC-X1 vyvinutý Carrem byl dokončen a úspěšně odzkoušen již tenkrát v roce 1959. Ring říká, že byl jedním z pilotů této lodi, která nepřetržitě uletěla 10 mil. Ring popisoval, jak Carr byl schopen udržovat komunikaci se všemi třemi muži, kteří OTC-X1 pilotovali a kteří měli instrukce o tom, jak plnit sérii úkolů před návratem na místo startu. Když byl Ring dotazován, zda OTC-X1 doletěl na místo svého určení, řekl:

„Letěl, to není to pravé slovo. Překračuje vzdálenosti. Vypadá to, že to nezabere žádný čas. Byl jsem se dvěma dalšími inženýry, když jsme pilotovali 13ti metrový letoun asi 10 mil. Nejprve jsem si myslel, že se to nepovedlo, myslel jsem si, že to selhalo. Byl jsem úplně ohromen, když jsem si uvědomil, že jsme se vrátili se vzorky skal a rostlin z naší cílové stanice. Byl to dramatický úspěch. Spíše to bylo jako nějaký druh teleportace.“

RING POPISOVAL, JAK ZKOUŠKA LETU BYLA SCHOPNA ZMĚNIT TOK ČASU

„Avšak co víc, čas se nějak pokřivil. Měli jsme pocit, že jsme v lodi asi 15-20 vteřin. Později nám bylo řečeno, že jsme byli pečlivě změřeni a že jsme nebyli v lodi déle než 3-4 minuty. Ani dosud nemám zcela jasno, jak to fungovalo.“

Nejpozoruhodnější část Ringovi výpovědi se týká jedinečného navigačního systému, který piloti používali k řízení prototypu OTC-X1. Podle Ringa využíval tento navigační systém spíše vědomého záměru pilota než konvenční technologie.

Utron byl klíčem ke všemu. Carr řekl, že to akumulovalo energii kvůli svému tvaru a soustřeďovalo ji, a také reagovalo na naše vědomé záměry: „Když se strojem zacházíte, nepracujete se žádnými ovladači. Dostanete se do jakéhosi druhu meditačního stavu a všichni tři z nás se soustředili na své záměry, kterých jsme chtěli dosáhnout. Zní to směšně, já vím. Ale přesně tak bylo a tak to fungovalo.

Carr se napojil na nějaký princip, který není pochopitelný, při kterém vědomí splyne s technikou, aby se vytvořil kýžený efekt. Nemůžete si to zapsat do rovnice. Nemám ponětí, jak věděl, že to bude fungovat. Přesto to fungovalo.“

Úspěch prvního testu PTC-X1 ve skutečné velikosti znamenal, že plánování letů do vesmíru a na Měsíc byly nyní myšleny vážně. Ring řekl, že Carr a jeho posádka nepřetržitě pracovali na dokončení testovacího programu předtím, než oznámí výsledky veřejnosti.

Nejdramatičtější část Ringovi výpovědi se týká toho, co se stalo za dva měsíce po úspěšném testu OTC-X1. Uvedl, že Carrova operace byla zaražena FBI a dalšími vládními agenturami při tajné razii, která zahrnovala sedm nebo osm nákladních aut ozbrojených vládních zaměstnanců. FBI řekla Carrovi, že je jeho projekt ukončen:

„...kvůli vaší hrozbě sesadit finanční systém Spojených států.“

Skutečně, kdyby Carrův úspěšný test civilního vesmírného letounu byl povolen pokračovat, způsobilo by to revoluci v energetickém sektoru a v kosmickém průmyslu. Konvenční energetický průmysl využívající fosilní paliva k získávání elektrického napájení a aviatický průmysl by se přes noc staly přebytečné. Velké americké korporace a jejich zájmy v energetickém sektory by ztratily své podstatné investice. Nedostatek korporativních zisků by připravilo bezpočet lidí o práci. Finanční efekt civilního průmyslu vesmírné lodi využívající elektrickou energii pro napájení z atmosféry by vskutku kladl obrovský tlak na americký finanční systém, kterému by možná způsobil pád.

Při různých rozhovorech a veřejných prezentacích Ring tvrdil, že agenti FBI zabavili všechno vybavení včetně prototypu OTC-X1. Vyslýchali všechny Carrovi zaměstnance, varovali je aby zůstali zticha stran toho, co se stalo a přiměli Carra podepsat dohody o nezveřejňování. Ringova výpověď, je-li pravdivá, odhaluje to, co se stalo s projektem radikální civilní vesmírné lodi Otise Carra. Spíše, než že byl Carr podvodník, který napálil jistý počet investorů svou zásadní myšlenkou civilní vesmírné lodi, byl Carr úspěšný. Jeho úspěch tak ohrožoval zavedené zájmy v energetickém sektoru, proto byla jeho činnost zastavena s plným svolením a vědomím vybraných členů vládních agentur zainteresovaných na finančním dopadu na peněžní systém Spojených států. Carr sám byl donucen strpět vymyšlené poplatky za účelem jej zdiskreditovat a ukončit jeho smělé snahy vyvíjet civilní průmysl vesmírné lodi.

JAK SPOLEHLIVÁ JE VÝPOVĚĎ RALPHA RINGA?

Kolik existuje důkazů k doložení Ringovi výpovědi? Ring je velmi příjemný a upřímný jedinec, který dělá dojem na publikum svou opravdovostí a otevřeností. Bill Ryan a Kerry Casidy, zakladatelé internetových stránek projektu Camelot, kde jsou videa a rozhovory informátorů, byli první, kteří udělali s Ringem v březnu roku 2006 rozhovor (http://www.projectcamelot.org/ralph_ring.html). Po další řadě rozhovorů přišli se závěrem: „Není pochyb o tom, že Ralph Ring je na 100 % pravdivý. Každý, kdo se s nim setkal a vyslechl si jeho příběh osobně, plně souhlasí.“ To je něco, co mohu osobně i já ověřit, protože jsem byl schopen slyšet Ringa mluvit o svých myšlenkách na mezinárodním kongresu UFO v roce 2007 a mluvil jsem s ním osobně. Souhlasím s Ringem a s Cassidiovou, že Ringovi osobní kvality jej činí velmi věrohodným. Zdá se, že je motivován prostým přáním říci pravdu o událostech, které se staly před téměř 50ti lety, které bývaly mohly způsobit revoluci na planetě.

Ring poskytl mnoho fotografií OTC-X1, který Carr vyvinul. Tyto fotografie předtím nebyly publikovány. Fotografie zobrazují, že Carr byl doopravdy úspěšný ve stavbě jistého počtu modelů včetně plné 13ti metrové verze prototypu vesmírné lodi. Fotografie rozptylují názor, že Carr nebyl úspěšný ve vývoji vesmírné lodi ve skutečné velikosti. Ringovi fotografie jsou hmotným důkazem, že skutečně spolupracoval s Carrem na OTC-X1, jak tvrdí.

Nejvýznamnější je asi to, co se přihodilo Ringovi brzy poté, co vyšel na veřejnost, aby odhalil své zkušenosti s Otisem Carrem v březnu roku 2006. Bill Ryan popisuje to, co se stalo:

„Krátce nato šel Ralph do nemocnice na rutinní operaci s kolenem. Náhodně se mu dostalo špatné léčby a téměř zemřel třikrát za sebou. V okamžiku, kdy toto píši (červenec 2006), se právě nedávno objevil na pohotovosti velmi zesláblý z intenzivní péče, ale rozhodl se, svůj příběh říci. Předtím se i ve svých 71 letech těšil dobrému zdraví.“

Na své přednášce na mezinárodní konferenci UFO v roce 2007, popisoval Ring jak byl vzat ambulancí do nemocnice, která byla 25 mil daleko (45 km), přičemž objeli nemocnici sousedící s tou, ve které byl. Ring nebezpečně balancoval na hranici smrti, jako důsledek „špatného zacházení“ a dlouhé cesty sanitkou. Bylo „náhodné“ podání jiných léků pacientovi a „objíždění“ nejbližší nemocnice součástí tajného pokusu o Raplhův život? Okolnosti jsou jistě podezřelé a nastiňují snahu Ringa umlčet. Tyto série „náhodných“ událostí, které téměř stály Ringa život brzy po jeho veřejném vystoupení poskytují nepřímý důkaz na podporu jeho tvrzení.

EXOPOLITICKÉ DŮSLEDKY

Nyní můžeme srovnat různé základní prvky týkající se výpovědí Otise Carra o svém projektu OTC-X1 a Ralpha Ringa. Carrův úspěšný vývoj plně funkčního civilního vesmírného plavidla využívajícího radikální elektromagnetický pohon a navigační systémy, vedl k brutální odezvě federálních, vládních agentur. Agentury vedené FBI vtrhly do Carrova konstrukčního střediska, zkonfiskovaly vybavení, donutily zaměstnance mlčet a Carra veřejně diskreditovaly kvůli vymyšleným poplatkům zorganizovaným Akciovým a Bezpečnostním výborem USA. Ringova veřejná výpověď a fotografické důkazy, které poskytl o existenci Carrova OTC-X1 dodávají důvěryhodnost, že činitelé uvnitř vlády USA potlačily celý průmysl vesmírné lodi patřící civilistům. Pro takové potlačení se objevuje několik motivů.

První a zásadní motiv pro potlačení vládou, byla ochrana průmyslových zájmů USA v energetickém sektoru, který by byl býval ohrožen vědomím toho, jak získávat volnou elektrickou energii z atmosféry. Americké korporace dominují energetickému sektoru po celé planetě a přítomnost technologií „volné energie“ by oslabil zmatek v hodnotě jejich akcií. To by negativně dopadlo na celou ekonomiku Spojených států.

Druhý a příbuzný motiv pro potlačení, je dopad technologií „volné energie“ na peněžní systém Spojených států – vysvětlení, které podali agenti FBI, když vtrhli do Carrova závodu. Vývoj technologií volné energie by vytvořil nadbytečnost konvenčního energetického sektoru vlastněný korporacemi Spojených států a možná, že by vedl ke kolapsu amerického dollaru.

Třetí možný motiv, je zabránění rozvoje civilního průmyslu vesmírných lodí, které by mohly cestovat do kosmu a na ostatní planety s minimálními nebo s žádnými vládními předpisy.Takový civilní průmysl vesmírných lodí, které by mohly snadno cestovat na blízké planety, by mohl potvrdit, zda se tam uchytily inteligentní životní formy nebo zda pokračují v usazování se na Měsíci, Marsu a kdekoli jinde v našem solárním systému. Existuje důkaz, že na Měsíci a na dalších planetách byl objeven inteligentní mimozemský život, ale ten byl potlačen hlavními vládami. Mnoho analýz fotografií NASA Měsíce a Marsu odhaluje umělé struktury a anomální jevy pod inteligentní kontrolou. Narozdíl od rozšířeného veřejného zájmu o to, NASA odmítá takový důkaz seriózně prozkoumat a mnoho lidí se domnívá, že jde o utajování.

Čtvrtý motiv k potlačení Carrova projektu OTC-X, měl udržovat v tajnosti technologii již vyvíjenou v utajených projektech. Carrova práce se nepovažovala za dostatečně důležitou nato, aby byla utajena, takže on a jeho technici mohli pokračovat v práci na vývoji svých idejí vesmírné lodi, která by mohla cestovat na Měsíc rychlostí světla. Jeho projekt byl ukončen, Carr diskreditován a jeho technici umlčeni. Existuje jasné vysvětlení pro takovou reakci, do které se zapojily vládní autority.

Důvod k takovému zacházení, které se Carrovi a jeho technikům dostalo, byl, že vládní autority nepotřebovaly Carrovi nápady na to, jak vyvinout vesmírnou loď schopnou rychlosti světla a která by získávala volnou energii dostupnou v zemské atmosféře. Zodpovědné vládní úřady také nepotřebovaly ani jedinečný navigační systém vyvinutý Carrem pro svůj OTC-X1, který využíval působení technologie mysli mezi piloty a lodí. Nepotřebovali to, protože vládní autority nebyly do takových myšlenek zainteresováni. Pravděpodobně tyto autority utajený projekt pro antigravitaci lodí schopných létat rychlosti blízké světlu a napájené elektrickou energií získanou z přirozeného prostředí již měly. Principy pro vesmírný let „rychlostí světla“ byly pravděpodobně dobře známy, takže úsilí civilních vynálezců nebylo jednoduše potřeba krýt utajovanými antigravitačními projekty. Výsledkem je, že v 50tých letech americká vláda již měla jistý počet operačních vesmírných lodí, které byly schopné přiblížit se rychlosti světla a mohly získávat elektrickou energii ze zemské atmosféry, kterou mohly pro své vesmírné lety skladovat.

Posledním možným motivem pro ukončení Carrova programu vesmírných lodí je, že mimořádná skupina napůl vládních autorit nebo „stínové vlády“ se silnými vazbami na korporace, nechtěla vyplašit normální armádu a/nebo vládní autority o existenci takové pokročilé technologie. Steven Greer popisuje rozhovor, který měl on a bývalý astronaut Edgar Mitchell s viceadmirálem Tomem Wilsonem v roce 1997, když byl Wilson J-2, šéf zpravodajské divize Sboru náčelníků štábu. Když se doporučovaly jisté programy se zvláštním přístupem včetně možné mimozemské technologie, Wilsonovi k nim byl přístup odepřen, protože k nim neměl prověření typu „need to know“ (jen pro ty, co to potřebují vědět). Taková nebývalá akce omezující úřadující hlavu zpravodajského sboru náčelníků štábu demonstruje, že jisté autority skupiny „stínové vlády“ drží pokročilé technologie stranou od normální armády a vládních autorit. Existence takové „stínové vlády“ byla naznačena jistým počtem předních amerických politiků včetně senátora Daniela K. Inuye: „Existuje stínová vláda se svou vlastní Air Force, vlastním námořnictvem, svým vlastním mechanismem jak zvyšovat svůj kapitál a se schopností protlačit své vlastní ideje národních zájmů, osvobozených od všech kontrol výdajů a osvobozených od zákona samotného.“ Uzavření Carrova programu vesmírných lodí by zamítlo armádě a vládním autoritám obeznámenost a přístup k takovým vyspělým technologiím. Tím by se běžná armáda dostala do velké nevýhody při monitorování toho, co se odehrává v hluboce skrytých (deep black) projektech včetně vyspělé technologie řízené agenturami stínové vlády mimo pravidelný řetězec velení.

Carrova záhadná nemoc v době jeho veřejného testování 180ti centimetrového modelu v roce 1959 a zkušenost s blízkou smrtí Ralpha Ringa v roce 2006 po jeho vystoupení na veřejnosti a odhalení své výpovědi ukazuje, na skryté vládní operace, které zabránily veřejné demonstraci a povědomí o vyspělých technologiích. Již v historii se vypozorovalo, že skryté vládní agentury si za svůj cíl berou vynálezce a badatele pracující na vyspělých technologiích. Zdá se, že diskreditace, umlčování či likvidace vynálezců nebo informátorů pokračuje.

Závěr

V roce 1959-60, Otis Carr a jeho tým dosáhli úspěchu při vývoji první civilní vesmírné lodi na světě. Tento význačný úspěch byl brutálně potlačen a Carr byl v roce 1961 vsazen do vězení za vymyšlené poplatky. Tajná úmluva některých složek vlády Spojených států při potlačování vzniku civilního průmyslu vesmírné lodi se jeví jako klíčový historický fakt. Americké korporace v energetickém sektoru - vědomy si Carrova ambiciózního programu - byly pravděpodobně klíčovým faktorem při tomto potlačování.

Význam Ringovi výpovědi a Carrova úspěchu jsou pro lidstvo důležité. Spíše než nějaký lotr, který podvedl veřejnost s radikální myšlenkou civilní vesmírné lodi, byl Carr hrdinný vynálezce, který měl úspěch při stavbě první civilní vesmírné lodi na světě. Carr a jeho tým spolupracovníků by měl být uznán a poctěn za své průkopnické snahy. Mělo by se okamžitě nařídit kongresní zkoumání, které by plně vyšetřilo, co se Carrovi stalo. FBI a další vládní agentury zapojené do razie v Carrových závodech a do konfiskace vybavení by měly prozradit, co se odehrálo. Také potřebuje být důkladně vyšetřena přesná role korporací americké vlády nesoucí spoluvinu na těchto represivních akcích. Je potřeba vyvinout vhodnou legislativu, která by zabránila budoucím instancím, aby byli průkopničtí vynálezci cílem vládních agentur chovajících se podle příkazu zájmových skupin.

Technologická revoluce, která se objeví spolu s důkladným vyšetřováním Carrových úspěchů musí být spíše uvítána než skryta před veřejností. Stínové vládní agentury a korporace zodpovědné za potlačování veřejného vzniku takové technologie, dokonce až do míry jejího popření před běžnými armádními složkami, potřebují být odhaleny a učiněny zodpovědné. Lidstvo je na prahu pozoruhodného úspěchu vývoje civilního, levného průmyslu vesmírné lodi, který může dokázat cestovat na planety v našem solárním systému a ke hvězdám. Právně zaručené finanční zájmy a kvazivládní skupiny hromadící takové technologie, si dále nemohou dovolovat zadržovat tento pozoruhodný pokrok.

PhDr. Michael Salla 1. 4. 2007

Překlad: Karel Rašín

Zdroj: EXOPOLITIKA.cz

december 09, 2009 14:44 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa karol gastanova-alej
  karol gastanova-alejdecember 14, 2009 11:33 dopoludnia

  Komentár: 

  Milujem bombasticke clanky, s bombastickym nadpisom, najlepsie v americkom style, ktore maju nalakat masy citatelov, kopirovanych z jedneho web portalu na druhy, ale obsahovo vypovedajuce len neurcite nepodlozene domienky, ktore sa nedaju ani potvrdit, ani vyvratit.

  Uvediem priklad. Citacia z clanku: "Ring poskytl mnoho fotografií OTC-X1, který Carr vyvinul." atd.

  Kde teda su?!? Preco clanok obsahuje len 100x100 pixelove ciernobiele obrazocky velkosti postovej znamky, zobrazujuce len kontury bez detajlu?

  Ked jednoduche googlenie (hladanie vo vyhladavaci, ktoreho sponzorom su prave ti, ktori tieto technologie potlacili) poskytne lepsie clanky:

  Otisov Utron Ekektricky Akumulator - Clanky, Plany Kontrukcie Modelu, odkaz na US Patent
  http://www.rexresearch.com/carr/1carr.htm

  Otisov patent "Zabavneho zariadenia"
  http://www.google.com/patents/about?id=XHBuAAAAEBAJ&dq=2,912,244

 2. Obrázok používateľa Anonymný
  Anonymnýmarec 23, 2013 12:38 popoludní

  Komentár: 

  Nikola Tesla bol SRB

 3. Obrázok používateľa admin
  admindecember 14, 2009 12:42 popoludní

  Komentár: 

  vďaka za doplnenie, konštruktívne komentáre majú u nás zelenú...

 4. Obrázok používateľa Viliam Predny
  Viliam Prednyjúl 02, 2014 06:36 dopoludnia

  Komentár: 

  Ľudstvo týmto pádom stratilo možno o tisíc rokov sa spomalil vývoj v doprave a energetike v letoch do vesmíru. Mesiac , mars a iné planéty sme mohli navštiviť. Volná energia je ten najlepší spôsob ako znížiť náklady na výrobu vo všetkých odvetviach. Je to škoda.

 

 

Top