Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pozorování neidentifikovatelných létajících objektů (UFO) americkými kosmonauty

Bývalý pilot amerického vojenského letectva Gordon Cooper byl posledním americkým astronautem, který do vesmíru letěl sám a prvním astronautem, který začal veřejně hovořit o svých pozorováních i názorech na problematiku existence mimozemských kosmických lodí.

Svědectví Gordona Coopera


Gordon Leroy Cooper

Plukovník Gordon Leroy COOPER

(06.03.1927 - 05.10.2004)
VESMÍRNÉ MISE:

15.06.1963 - 16.05.1963 (MA 9)

21.08.1965 - 29.08.1965 (Gemini 5)

Během své kariéry zaznamenal dvě významná setkání s UFO - první z nich v roce 1951, když s letadlem F-86 Sabrejet přelétal nad tehdejším Západním Německem, a druhé v květnu 1963, když končil poslední z oběhů Země v modulu Mercury. Cooperovo druhé pozorování bylo zachyceno radarovou stanicí v australském Perthu a společnost National Broadcast Company, která celou misi sledovala živě, o něm odvysílala zprávu.

Svými názory se netajil ani před velvyslancem Grenady v OSN Griffithem. 9. listopadu 1978 mu napsal tento dopis:

"Chtěl bych Vám sdělit svoje názory o mimozemských návštěvnících, kterým se lidově říká UFO, a také, jak by se mělo v této otázce dále postupovat. Věřím, že mimozemské objekty a jejich posádky, které navštěvují naši planetu, pocházejí z jiných, a jsou zřejmě technicky o něco více vyvinuty, než jsme my na Zemi. Myslím, že potřebujeme koordinovaný program, a to na nejvyšších místech, kde by se shromažďovala a vyhodnocovala data z celého světa a hledala cesta, jak bychom mohli nejlépe navázat přátelský kontakt s těmito návštěvníky. My bychom jim měli především ukázat, že jsme se naučili - než budeme akceptováni univerzální společností - řešit naše vlastní problémy mírovým způsobem a ne prostřednitvím válek. Jejich uznání by pro náš svět otevřelo neslýchané možnosti a mohli bychom se rozvíjet ve všech oblastech. Jistě je z toho důvodu logické, že Spojené národy by měly mít zájem se tímto tématem velmi rychle zabývat.

Měl bych připomenout, že nejsem žádný profesionální ufolog. Nedostalo se mi zatím privilegia letět s UFO nebo se setkat s jeho posádkou. Myslím však, že jsem trochu kvalifikovaný o nich diskutovat, protože jsem byl na hranici těch prostor, ve kterých se oni pohybují. Sám jsem měl v roce 1951 příležitost dva dny pozorovat množství UFO, letících obyčejně od východu na západ přes celou Evropu v různých velikostech a různých hlídkových formacích. Létají v daleko větších výškách, než jsme tehdy mohli dosáhnout našimi tryskovými letadly.

Chtěl bych se dále zmínit o tom, že většina astronautů je velice zdrženlivá, jde-li o diskusi o UFO, protože existuje velký počet lidí, kteří bez skrupulí prodají falešné dokumenty s jejich dokumenty a ohrozí jejich dobré jméno. Ti nečetní astronauti, kteří si zachovali zájem o UFO, musí být proto velmi opatrní. Jsou mezi námi tací, kteří věří v UFO a měli příležitost je vidět z letadla nebo ze Země. Jestliže je něco vidět z kosmu, je jenom jedna z možností, že by to mohlo být právě UFO.

V případě, že by se Spojené národy rozhodly přijmout tento projekt a tím daly věci věrohodnost, pak by se snad rozhodlo více kvalifikovaných lidí, že se připojí a vystoupí na veřejnost, a nabídnou pomoc a informace."

V souvislosti s dalším incidentem týkajícím se přistání UFO na Floridě v květnu 1973 Gordon Cooper prozradil: "Vím, že vládní orgány udělaly vše pro to, aby tuto událost utajily před tiskem a televizí ve strachu před veřejnou panikou."

V interview pro Los Angeles Herald Examiner 15.08. 1976 prohlásil: "Inteligentní bytosti z jiných planet navštěvují náš svět ve snaze navázat s námi kontakt. Při svých letech jsem potkal různé kosmické lodi. NASA i americká vláda to vědí a mají množství důkazů, které však tají, aby nevyděsily obyvatelstvo."

UFO mělo tvar létajícího talířeV dubnu 1995 na konferenci v Arkansasu vzbudilo jeho vystoupení zaslouženou pozornost. V roce 1957 sloužil jako vojenský důstojník na letecké základně Edwards. Tak jako v jiných letech i v tomto roce se účastnil celé řady zkušebních letů během kterých se testovaly části zařízení různých typů letadel. Během jednoho takového letu kdy se několika kamerami sledoval podvozek letadla, došlo k výjimečné události. Na letadlo zcela nepokrytě zaútočil objekt, který svými letovými manévrovacími schopnostmi a designem neodpovídal ničemu pozemskému. Posádce letadla se podařilo kamerami celý incident zaznamenat na filmový pásek. A jak sám Gordon sděluji později se i on mohl na celý záznam podívat. Film byl později odvezen do Washingtonu a od té doby již o něm nebylo nic slyšet.

Gordon Cooper odhalil mnoho zajímavých informací v televizním dokumentárním pořadu tématicky zaměřeném na problematiku UFOs: "Když jsem sloužil v Německu, viděl jsem UFO ze země. V mém dalekohledu vypadaly jako skupina bojových letounů letících ve formaci. Tyto objekty vidělo i několik mých kolegů. S několika stroji jsme se je dokonce pokoušeli stíhat - letěli jsme tak vysoko, jak jen to bylo možné, ale nestačilo to. Proto se nám také tyto objekty nikdy nepodařilo identifikovat. Objekty letěly velmi ukázněně, zdálo se, že jsou dobře organizované. Pohybovaly se ve stejné bojové formaci, jakou používáme i my. Bylo jich velmi, velmi mnoho a objevovaly se po několik dní. Létaly nad celým Německem - od východu k západu. Záhadné objekty neměly křídla, měly diskovitý tvar, vypadaly opravdu jako talíř. Byly zjevně všechny z kovu a při letu za sebou nezanechávaly kondenzační čáry. Nikdo z nás nikdy předtím žádné podobné letouny neviděl."

Cooper vyprávěl dále: "Na vojenské letecké základně Edwards jsem měl později na starosti několik projektů. Setkal jsem se tam s několika kameramany, kteří tvrdili, že se jim podařilo nafilmovat UFO. Ta věc letěla přímo nad jejich hlavami a potom přistála ve vyschlém jezeře. Moje posádka se blížila k UFO, to však náhle odstartovalo a neuvěřitelnou rychlostí odletělo. Měl jsem možnost si vyvolaný film prohlédnout, ale na detailní analýzu jsme bohužel neměli dost času, protože jsme jej museli ihned poslat do Washingtonu. To bylo naposledy, co jsem o tomto filmu slyšel."

Plukovník Gordon Cooper, zkušený pilot, veterán korejské války, byl jedním z prvních lidí ve vesmíru. Je to legenda, hrdina všech Američanů a chlouba NASA. Když o UFO začne mluvit někdo takový, mědia, která o fenoménu UFO donedávna mlčela nebo jej zesměšňovala, náhle změnila tón.

Svědectví Edgara Mitchella


Edgar Dean Mitchell

Kapitán Edgar Dean MITCHELL

(* 17.09.1930)

VESMÍRNÉ MISE:

01.02.1971 - 10.02.1971 (Apollo 14)


Vydal se do vesmírného prostoru, aby dospěl k novým perspektivám, a došel až za hranice známé existence. Pak se dlouho zabýval zkoumáním lidského vědomí, fungováním a principy vesmíru, ale také fenoménem UFO nebo telepatií. Řeč je o americkém astronautovi Edgaru Mitchellovi.

V roce 1971 se Edgar Mitchell zúčastnil spolu s Allanem B. Shepardem a Stuartem A. Roosem mise Apollo 14. Tento bývalý pilot amerického námořního letectva a inženýr Massachusettského technologického institutu se však již delší dobu zajímá o UFO, o hraniční jevy a o vesmír. Především díky svým dlouholetým výzkumům a kontaktům se zdá, že toho o světě záhad a tajemna ví opravdu hodně. Jeho názory překvapí nejednoho skeptika. Zvlášť, když si takoví lidé uvědomí, že se jedná o veřejně známou a uznávanou osobnost.

Zážitky z mise Apollo 14 na Mitchella hluboce zapůsobily. V roce 1973 proto založil v Kalifornii Ústav noetických věd a bezmála čtvrt století se zabýval "kosmologií vědomí". Cílem bylo probádat jeho povahu a také se pokusit definovat souvislost mezi vědou a duchovnem. "Po pětadvaceti letech výzkumu se domnívám, že žijeme ve vesmíru, který se organizuje sám. Je inteligentní a kreativní, vyvíjí se nebo se mýlí," řekl. "Dobrý příměr je, že pokud někdo věří v Boha, pak se Bůh stále ještě učí a i nadále tvoří," dodal Mitchell. Podle něj bychom tedy měli "univerzum" vnímat především jako organismus, a ne jako souhrn částic hmoty uspořádaných podle fyzikálních zákonů.

Při svých výzkumech se tento badatel, věnoval také paranormálním jevům. "Nedávno objevený mechanismus vysvětlující takzvané jevy "PSI" se nazývá kvantová holografie. Kvantový hologram obsahuje velmi bohatou informaci a nalézá se všude," řekl astronaut a pro lepší pochopení udal příklad. "Třeba stůl v místnosti vnímáme tak, že tam prostě je. Ale zároveň je také hologramem - tvarovou vlnou, která se ve formě informace šíří celým vesmírem," vysvětlil badatel a dodal, že díky těmto novým poznatkům lze chápat a popsat celou řadu mentálních funkcí včetně telepatie.

Mitchell se však nesoustřeďuje jen na problematiku vesmíru a vědomí. Zajímá se také o neidentifikovatelné létající objekty a již několikrát s astronautem Gordonem Cooperem veřejnosti sdělil, že věří v mimozemský život.

V roce 1997 se podílel na takzvaném projektu Odhalení. Při svých výzkumech UFO se například radil s lidmi, kteří hovořili s osobami, jež se podílely na utajování roswellského případu. "Je zde zhruba 150 vojáků a vládních úředníků, kteří chtějí o této události veřejně mluvit. Bohužel mají problém s porušením slibu mlčenlivosti. Z jejich svědectví ale jasně vyplývá, že tehdy došlo k havárii mimozemského stroje," řekl Mitchell. Přiznává však, že osobně nemá s UFO žádnou přímou zkušenost. "Jestliže ale všichni lidé, s nimiž jsem hovořil, říkají pravdu, pak mohu prohlásit, že nás cizí inteligentní bytosti navštívily," zdůraznil astronaut. Dodal ještě, že došlo i k nehodám jejich dopravních prostředků. Na Zemi bylo nalezeno několik jejich těl a technika. Některé části stroje pak byly znovu použity a jiné "okopírovány".

Mitchella však daleko více znepokojuje jiné skutečnosti. Podle něj se zřejmě použití mimozemských technologií vymklo vládě z kontroly a dostalo se do soukromých rukou. Může se prý jednat o skupiny lidí, jež možná dokonce pracují proti vládě. Ta ale raději vše zamlčuje. "V současné době se pokouším zjistit, odkud tyto tajné skupiny osob čerpají peníze. Hledal jsem v úředních záznamech, ale nic jsem nenašel. Už sám fakt, že chybí dokumentace, svědčí o tom, že něco není v pořádku," řekl astronaut.

Podle Edgara Mitchella by měla být existence mimozemských civilizací navštěvujících naši planetu přijímána jako něco přirozeného. Musíme to pochopit a zařadit do širšího kontextu - totiž do souvislosti s povahou naší existence a našeho místa ve vesmíru.

Mitchell: Mimozemšťané zde již byli


"Mimozemšťané již přistáli." To prohlásil člen posádky Apolla 14 astronaut Edgar Mitchell v sobotu před více jak dvěma sty ohromenými obdivovately. "Jen několik zasvěcenců zná pravdu... a studují těla, která byla objevena," řekl Mitchell.

Mitchell prohlásil, že "skupina" zasvěcenců po prezidentovi Kennedym již zastavila informování o mimozemšťanech. Pro ty, kteří by snad považovali jeho prohlášení za přestřelené, Mitchell, který má vědecký titul z Technologického institutu v Massachusetts, poznamenal, že před 30 lety všeobecně převládal názor, že člověk je ve vesmíru sám. "Tomu však dnes již věří jen málokdo," dodal. Kromě mimozemšťanů mluvil Mitchell také o tom, že se během léčitelské seance dostal z rakoviny prostaty a zažil zjevení. "Dostal jsem příležitost být turistou," vyprávěl, když popisoval své úžasné pocity při sledování Země, Měsíce a Slunce.

Mitchell vyrostl ve vlivu církve Jižních baptistů, ale prohlásil, že jeho pocit propojení nelze nějakým tradičním náboženstvím vysvětlit. Později založil Institute of Noetic Sciences. Na svém webu o sobě kalifornská organizace říká, že provádí a sponzoruje "převratný výzkum možností a sil vědomí" a že objevuje "fenomén, který nezbytně nemusí zapadat do konvenčních vědeckých modelů, avšak dodržuje zásady vědecké práce." Stránka také uvádí že IONS, jak jeho členové vědí, není spirituální sektou, politickou skupinou, ani účelovým institutem.

Sobotního odpoledne si desítky lidí našly i přes déšť cestu do hotelu Heritage Holiday Inn v Petrohradě, aby si poslechli Mitchella a prezidenta IONS Jamese O´Deaho. Lisa Raphaelová, členka IONS, která se považuje za transformační holistickou léčitelku prohlásila, že velmi ráda vyslechla Mitchellovy komentáře. "Nejvíce potěšující byl pro mne fakt, že byl ještě upřímnější, než kdy jindy, velmi otevřeně se zmínil o dalších formách inteligentního života ve vesmíru i o tom, že s největší pravděpodobností zde již byli," řekla Raphaelová.

Zdroj: Gnosis9.net

apríl 10, 2008 11:41 dopoludnia

 

 

Top