Obrázok používateľa CEZ OKNO
Cestou na měsíc se stalo něco divného

Cesta na měsíc se nekonala. Astronauti kroužili kolem Země a přistání byla jedna velká šaráda. No a? Narozdíl od 9/11 nikdo nezemřel a nikdo nebyl zraněn. Navíc už je to tak dávno, že je zbytečné o takových věcech vůbec diskutovat. Přes tyto všechny argumenty je ale jako vždy zajímavé, vidět i druhou stranu problému a sledovat v přímém přenosu přebrání technologické nadvlády od Ruska pro který byl tento čin první velkou kosmickou porážkou.

Dokument se věnuje velkou část zejména problematice Ruska, které od začátku vedlo vesmírný souboj o prvenství na Měsíci. Následoval slib prezidenta Kennedyho že se Američané dostanou do konce 60. let do vesmíru. Po masivních investicích pak už nebylo možné jenom říct veřejnosti, že to prostě nejde a případné selhání by mohlo být tvrdou ranou pro Americkou pýchu. Proto neexistovala jiná varianta než zdar projektu.

Napadlo vás někdy, proč už nelétáme k měsíci, když nám to tak pěkně šlo? Zatímco objevujeme vzdálené planety a měsíce těchto planet, tak misi, kterou se podařilo uskutečnit v 60. letech už znovu nikdo nezopakuje. Přesto by byly důvody přinejmenším pro vybudování observatoře, která by měla v bezatmosférickém prostředí ideální podmínky. A pokud byl let zfalšovaný, proč jej nikdo nefalšuje znovu? Možná že dokonalejší technika by usvědčila samotné astronauty, kteří by nyní měli povinnost přivézt tisíce fotografií a hodin digitálního záznamu. Navíc Američané už tam svojí vlajku zapíchli, tak proč se k této věci vůbec vracet?


Zdroj: mustwatch.cz, video.google.com

Prevzaté z: filmy.sleduj.org

apríl 10, 2010 18:02 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 12, 2010 20:17 popoludní

  Komentár: 

  no nejvic me pobavilo, kdyz zabery z padu LCROSS (a ktery tento udajny pad s vystrikem hmoty 10km nebyl viden zadnym profi ani amaterkym astronomem a pred padem selhala kamera na LCROSS (ackoli nemela duvod),

  tedy nejvic me pobavilo, ze kvalita zaberu z LCROSS z r 2009 byla mnohem horsi nez zabery z udajneho pristani na mesici pred 40 lety... tomu rikam technologicky posun
  v dobe, kdy dnes za par supu koupite 15megapixel...
  asi konstrukteri LCROSS museli setrit a tak pouzili misto fotaku ccd webovou kameru vykuchanou z mobilu :)

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjúl 26, 2010 00:56 dopoludnia

  Komentár: 

  Ak neveris, ze Americania boli na Mesiaci, pozri toto: http://www.viddler.com/explore/Ampo/videos/1/

 3. Obrázok používateľa ArchimondS
  ArchimondSdecember 18, 2010 23:00 popoludní

  Komentár: 

  A co to dokazuje? To, že kdyby to tam opravdu píchli, tak by to tak vlálo? Nevím jak ty, ale když vydává NASA jeden obrázek na 3x, jak jim mám věřit, že byli na měsíci? Proč se tam nelétá? Proč se o tom nemluví? Proč se mluvilo o prasečí chřipce, ale o AIDS a nakažených HIV se nemluví? Co ty víš co nám dávají za fotky, tvář na marsu taky nebude távř, i kdyby tam byla... protože ji tam prostě nechcou. Je to jedno velké popírání toho, že nejsme ve vesmíru sami. Že nejsme ti nejlepší jak si myslíme.... a o tom to je. Zeptej se těch co tam údajně letěli, co ti řeknou? Nic, protože o tom nesmí mluvit. Trochu divné ne?

 

 

Top