Obrázok používateľa CEZ OKNO
:::film::: AWAKENING AS ONE (Prebudení ako jeden/Jedno) - REVELATIONS (Odhalenie)

marec 27, 2012 15:04 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Milan
  Milanmarec 27, 2012 15:18 popoludní

  Komentár: 

  Zaujímavé reakcie z diskusie pod filmom na http://dotsub.com/...


  Jiří Duchoň · Kladno
  Tedy promiňte, ale mně to připadá, že tohle "duchovní" šílenství je důsledek jakési konspirace kohosi, která má za cíl kontrolovat tu část populace, která může s věcmi skutečně něco udělat. Pořád z těch dokumentů slyším v podstatě jeden a ten samý podtext "odevzdejte se vyšší síle" nebo tak něco, což přeloženo znamená, přestaňte myslet za sebe, přestaňte uvažovat za sebe, místo toho to v nás, tedy ve mně, ať mluvím za sebe, vytváří jakýsi gamblerský syndrom "co když mají pravdu, taky bych se měl raději odevzdat, jinak budu litovat", no a to je v podstatě situace kam bych chtěl všechny dostat, kdybych je chtěl kontrolovat. Je to takové HRRRRR bez důkazů. Koukám pořád na filmy o duchovnu, které někde na netu najdu (myslím ty podobné jako je tento, z kterých teče propaganda), vidím jejich obsah, ale ptám se co vím o jejich tvůrcích?, tam bych se asi měl dívat nejdříve, jako prevence pohodlného podlehnutí žádané propagandě. Vzpomínám si na Matrix, jak Neo říká těm svým spolubojovníkům: Vyvolený je jen další způsob kontroly. Čemu věřit a čemu ne? Nechte se vést. Kým? Já to nevím. Ale to je asi zřejmé z toho mého příspěvku. Nezbývá mi než si vystačit s tím co mám: Vím, že nic nevím. Rozprava o metodě. Buddha. Ježíš. Víra- malinkatá.
  Martin Prokop
  Všechno co by se tomuto videu dalo vytknout, si toto video vytýká samo sobě v kapitole "dualita" - na místě kde kritizuje falešné proroky za posilování duality akcentací "krajností" (např. dobra) a poukazováním na duálnost světa.. Takže zdejší video nám radí obětovat svoji duševní sílu, náš nástroj šperhák jménem ego, tedy všechny naše vnitřní zkušenosti a znalosti ve prospěch vyšší pravdy, kterou tím pádem obdržíme zvenčí (asi na adrese na kterou nás zvou závěrečné titulky). To mi trochu připomíná vymývání mozků, soudruzi se také obětovali vyšší, nadlidské, nesrozumitelné, dialekticky rudé pravdě.
  Kouzelná je i všudypřítomná dualita: Dvě země, oddělení těch a oněch, rozcestí kde je nutno volit jedno nebo druhé (tedy stranu božího světla - kapánek akcentace extrému), nutnost kategorických rozhodnutí Buď-Nebo.. Inu se nám tu nabízí učení, které ve svých tézích popírá samo sebe, tomuto stylu nevěrohodné komunikace se u nás lidově říká Cigánění a kdo chce podobnými pohádkami ztrácet čas, tak hurá do toho, kapitán Aštar se na nás již řítí ve svém talíři z galaktické pukliny.
  Josef Hromádko
  Klasické New Age. Trocha moudrosti a ktomu spousta zavádějících vývodů (lží a blábolů). Člověk není a nemůže být Bohem. Člověk může být ve společnosti Boží. Nemohu se klanět stvořenému, musím se klanět Stvořiteli. To je to proč tyto výplody nemohu akceptovat a proč jsou tyto cesty tak nebezpečné. Vůdci tohoto hnutí se tváří jako andělé a přitom jsou ovládáni démony a matou lidi. Na konci jim slibují osvícení a božskost, ale na konci této cesty je pouze utrpení a lítost, které naštěstí pokud je čas přivedou tyto lidi k pravdě. Toto je můj názor.
  Marek Bednařík
  Hmmm... Na první pohled to video vypadá jako dokonalé vyjádření smyslu života a ta "pravá a jediná" cesta, ale... Trošku jsem byl zmatený kritikou "láskypných skupin vysílajících lásku do světa" a tím posilujících zlo (a dualitu). Tyto "vysílání lásky" dle statistického měření snižují kriminalitu a násilí... Kritika všemožných nových guruů mi také přišla trošku manipulativní. Nečetl jsem všechny nové "zloduchy šířící dualitu", ale pár jsem jich četl a ti zastávali ve svých knihách spíš názor,že "všichni jsme jedno a tak se máme mít rádi" a rozhodně odmítali "bojovat se zlem" a spíš doporučovali věnovat pozornost lásce (podle principu,čemu věnujeme pozornost, to posilujeme). Ostatně to co tento dokument radí je asi fajn, ale podle mého je skok z bodu kde jsme dnes na čistký neudalizmus a odevzdání se jako bychom chtěli přeskočit z jedné střechy přes celou ulici na druhý barák. No, jaký to mělo vliv na váš život? Změnil vás ten dokument natolik,že jste se odevzdali? Nebo to báječně znělo a žijete dál stejně... Krok který vede až k nedualitě prostě zvládne jen velmi málo z nás (což dokládá historie). Myslím,že k nedualizmu člověk musí po krůčcích, po malých lekcích, po postupném odevzdávání... kritizovat "láskyplná" uskupení a lidi jako Dr.B.Lipton, E.Laszlo, G. Braden, Linne McTaggart a další jako posilovače "zla"mi nesedí. Možná bychom měli vypálit esoterické knihkupectví, protože tam všichni podporují nedualizmus a tudíž svojí láskou posilují ďábla? Pfff...Ostatně kolem 17té minuty máme přestat utíkat před temnotou a začít jí čelit! Nebudeme ji náhodou posilovat tím,že jí budeme čelit?:)))) Temnota a světlo jsou přece jedním - neduálním, tak proč čelit temnotě?:))).
  Ladislav Zelinka
  Toto video se mi nelíbí. Nevytváří příjemnou atmosféru, nemám z něj dobrý pocit.
  Marek Bednařík · Prague, Czech Republic
  Pokud jsem měl výhrady k prvnímu dílu pro jeho zevšeobecňování a zkreslování, tak druhý díl mi už nesedl vůbec. Nevím jestli to byl záměr tvůrců nebo jen "náhoda", ale celý film byl jak jízda japonským rychlíkem. Jedna informace za druhou, sotva jsem stíhal číst titulky. O to méně jsem stíhal pobrat informace (astrologie byla opravdu nestíhatelná) a o to méně jsem v tom fofru stíhal přemýšlet nad tím, co je mi předkládáno jako "pravda". Celý dokument je podáván s velkou přesvědčivostí. Prostě tak to je a tečka. Předkládají se tam různé hypotézy a teorie jako pravdivé informace. Co tam bylo s astrologií nevím, jen vím,že něco tam udělalo nebo udělá na obloze kříž jako mají křesťané atd. Před svítáním bývá největší tma, takže teď musíme čelit největší tmě a pak budeme vysvobození a neduální-tak nějak jsem to stihnul pochytat v tom fofru... Řekl bych,že se tam velmi často používají takovéto rčení (např. to Před svítáním bývá největší tma) k tomu, aby divák uvěřil I následujícím informacím. Většina z nás takové rčení odsouhlasí a tak není problem potomu přijmout cokoliv co se k tomu přidá. Zvlášt v tom tempu jakým je to předhazováno...

  Takových filmů je dneska plný internet, takže nejde o žádný výjimečný počin, ale tenhle mi přišel nejvíc manipulativní a zaměnující fakta za názory autorů. Nezahlédl jsem nikde ani náznak toho,že by v nějaké části autoři pochybovali o své pravdě. Vědí přesně co se děje a jak se to děje a co se bude dít a jak se to bude dít... A na konec mi nesedly ani rady typu "Hledejte pravdu" Jděte na www.awakening... Hledejte pravdu? Vždyt jsme ji zrovna slyšeli, ne? :D Jak mám hledat pravdu? A kdo mi potvrdí,že to co jsem našel je pravda? Co když je to "jen" moje pravda? Co když pravda není? Co když má tolik podob,že každý nacházíme jinou? Co když pravda je a nikdo ji ještě nenašel? Co když mají pravdu autoři? Čím víc hledám tu pravdu, tím víc přede mnou utíká, jak se zdá! Co když je pravda a lež ten hnusný dualismus a tím,že hledám pravdu, posiluji lež? Co když ji přestanu hledat? Nepřijde sama? A co když jsou pravda a lež to samé (neduální) a rady autorů jsou pak odporující jejich pravdě o nedualizmu? A co když..bojím se to říct, co když autoři sami ještě žijí v dualizmu a neodevzdali se jednotě? :)))) A co na to Jan Tleskač?:))).


  Zdenek Weber
  Meditovat, meditovat, meditovat. Chce to tvrdou práci, ne pohodlné sladké řeči, které zavánějí pravdou.
  Doc Dana Puchnarová
  O filmu RELEVATION
  Z výtvarného hlediska je ten film plný efektů, většinou kýčovitých, které se AŽ PŘÍLIŠ opakují.Velmi často působí hrůzně už jen ty velmi bleskové střihy, kdy ani není možné rozeznat obraz a natož vůbec přemýšlet.-
  Kdo má zájem takto vyvolávat sugesce a davovou psychozu ? kdo ty filmy platil ? K čemu vlastně jsou ? Připadá mi to jako těžký psychický nátlak a ty triky jsou vyslovEně neestetické, až ohavné...

 

 

Top