Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pradávne mestá pod pieskami Gízy VII.

Záznam zo 17. storočia zaznamenal ďalší príbeh o robotovi. V strednom Anglicku našli zvláštnu hrobku obsahujúcu robota, ktorý sa pohyboval, keď votrelec stúpil na určité kamene na podlahe jaskyne. V tom čase bola rozekruciánska diskusia na vrchole, takže sa rozhodlo, že hrobka patrila rozekruciánskemu zasvätencovi. Vidiečan hrobku objavil, vstúpil do nej a našiel interiér jasne osvetlený lampou visiacou zo stropu.


Ako kráčal smerom k svetlu, jeho hmotnosť stláčala kamene podlahy a zrazu sa sediaca postava v ťažkom brnení začala pohybovať. Mechanicky sa postavila na nohy a udrela lampu železnou palicou zničiac ju a takto efektívne zabrániac objaveniu tajnej látky, ktorá zachovávala plameň. Ako dlho lampa horela nebolo známe, ale správa hovorí, že to bolo počas značného počtu rokov.


Takto bolo oznámené odkrytie strateného mesta v jedných z mnohých novín, Sunday Express zo 7. júla 1935.
Svet sa dozvedel o objave „tajného" Egyptského mesta (1935)

Nezahrnuté v článku z časopisu NEXUS MAGAZINE:

Komentár

V knihe "JASKYŇA PREDKOV" (http://www.martinus.sk/?uItem=7359, pozn. red.) hovorí Tibeťan Lobsang Rampa (http://www.cez-okno.net/rubrika/lobsang-rampa, pozn. red.) o týchto druhoch lámp (krátky úryvok):

„Jeden sled obrazov ukázal skupinu zamyslených mužov projektujúcich to, čo nazývali časovou schránkou (a čo my nazývame jaskyňou predkov), kde by pre neskoršie generácie uložili fungujúce modely strojov a úplný obrazový záznam svojej kultúry a jej slabín. Nesmierne stroje vyhĺbili prahornú skalu. Mnoho mužov tam inštalovalo modely a stroje. Videli sme, ako boli na určené miesto vyzdvihnuté gule s chladným svetlom, z neškodnej rádioaktívnej látky, vydávajúcej svetlo milióny rokov. Neškodnej v tom zmysle, že ľuďom neškodila, aktívnej preto, že dokázala vydávať svetlo takmer do konca vekov.

Zistili sme, že ich jazyku rozumieme, načo nám bolo podané vysvetlenie, že k nám reč prichádza telepaticky. Rovnaké komory, čiže časové schránky, boli ukryté pod pieskom Egypta, pod jednou pyramídou v Južnej Amerike a na určitom mieste Sibíri. Každé bolo označené symbolom onej epochy - Sfingou. Videli sme jej mohutné sochy, ktoré nevzišli z Egypta. O jej podobe sa nám dostalo vysvetlenie. Človek a zvieratá spolu v tých dávnych dobách hovorili a pracovali.
 
Mačka bola pre svoju silu a inteligenciu považovaná za najdokonalejšie zviera. Aj človek sám je zviera, a tak predkovia vytvorili postavu veľkého mačacieho tela na zdôraznenie tejto sily a húževnatosti a na ne umiestnili poprsie s hlavou ženy. Hlava mala vyjadrovať ľudskú inteligenciu a rozum, zatiaľ čo prsia naznačovali, že človek a zviera môžu prijímať duchovnú a duševnú potravu jeden od druhého. Tento symbol bol vtedy rovnako rozšírený, ako je v dnešnej dobe socha Buddhu, Dávidova hviezda či kríž.

Videli sme oceány s veľkými plávajúcimi mestami, ktoré sa pohybovali od jednej krajiny k druhej..."

- koniec -

Tony Bushby

Výňatok z kapitoly 8 „Tajomstvo Biblie" z časopisu NEXUS MAGAZINE APRÍL-MÁJ 2004

Zdroj: http://www.galactic-server.com/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Gíza
http://www.cez-okno.net/rubrika/giza


Autori: 
Sekcie: 
október 18, 2013 22:40 popoludní

 

 

Top