Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pravda o mléce

V historii existuje mnoho mýtů a postupů jak se uzdravit. Ve středověké Anglii svazovali nohy králíka kolem krku svých dětí, aby vyléčili nemoci. Lékaři tvrdili, že slina má léčivé vlastnosti, proto svým pacientům plivali do rány. V současné době je to mýtus kolem zdravotních účinků mléka. Abych byl přesnější – mýtus kolem kravského mléka. Pití mléka pro lepší zdraví je mýtus. Proč je mléko špatné pro vaše kosti?

Mýtus kravského mléka

Mýtus pití mléka se rozšířil do všech koutů světa. Mléko údajně podporuje růst kostí, zlepšuje celkový zdravotní stav, protože obsahuje vysoký obsah bílkovin a vápníku.

Existují vědecké studie, které ukazují na škodlivé zdravotní účinky, pokud pravidelně konzumujete mléko, nebo mléčné výrobky vyrobené z kravského mléka. Nejvíc překvapující je skutečnost, že pití kravského mléka způsobuje úbytek vápníku v kostech. Ne naopak, jak se dodnes tvrdí.

Chcete vědět, proč se tak stane? Mléko obsahuje živočišné proteiny, které okyselují pH lidského organizmu. S cílem neutralizovat okyselující účinek mléka, produkuje tělo vápník z našich kostí. Pití konzumního mléka může skutečně způsobit úbytek vápníku. Možná je to důvod, proč země s nejvyšší spotřebou mléčných výroků mají nejvyšší počet zlomenin kostí.

Amy Lanou, Ph.D, ředitel výživové medicíny vydal prohlášení: Mezi země s nejvyšším výskytem osteoporózy patří ty, kde lidé pijí nejvíc mléka a konzumují nejvíc vápníku ve stravě. Spojení mezi vyšší konzumací mléčných výrobků a zdravými kostmi je ve skutečnosti slabé, téměř neexistující.

I přesto, že kravské mléko obsahuje třikrát víc bílkovin než mateřské mléko, vytváří metabolické poruchy, které mají nepříznivý vliv na naše kosti. Složení mateřského a kravského mléka je velmi odlišné.


Ekologická a prozvířecí aktivistka Erin Janus v pouhých pěti minutách shrnuje, co je všechno špatně na současném mléčném průmyslu. České titulky zapnete kliknutím na CC:

VIDEO nájdete na tejto adrese.


Kravské mléko a zlomeniny

Nové studie dokazují, že pití mléka není přínosem pro vaše kosti. Studie ukazují pravý opak: Mléčné výrobky vás neochrání proti zlomeninám. Dokonce pití mléka již od raného věku vás neochrání proti riziku zlomenin ve vyšším věku.

Vysoká spotřeba mléčných výrobku v dospívání způsobuje riziko zlomenin kyčlí ve vyšším věku! Dospívání je spojeno s rychlým růstem kostního skeletu. Na konci doby dospívání je z 95 % ukončen vývoj kostí a obsah minerálů v nich. Pokud máte dobrý genetický materiál, máte menší pravděpodobnost rizika zlomeniny ve vyšším věku. Ale pouhá genetická přednost nemusí znamenat výhru. Vysoký příjem vápníku během dospívání, nadměrné sportování a životní styl moderní doby, to vše může ohrozit vaši dobrou genetickou výbavu.

Kravské mléko a antibiotika

Situace kolem výroby kravského mléka je znepokojující. Většina krav v současné době je injektováno růstovým hormonem (rBGH). Tyto syntetické hormony se používají k umělému zvýšení dojivosti – produkci mléka. Lidé, kteří pijí mléko s rBGH si zvyšují hladinu růstového insulinu (IGF-1). Zvýšená hladina IGF-1 jsou příčinou několika druhů rakoviny.

Předseda koalice proti rakovině, Dr. Samuel Epstein potvrdil: Pití mléka s obsahem růstového hormonu zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu. Doporučuji vynechat kravské mléko z jídelníčku a nahradit ho jinými druky přírodních alternativ.

- Dr. Dochtor -

Pokud vás témata v časopise WM magazín zaujala, podpořte nás předplaným. Děkuji..

Zdroj: http://www.wmmagazin.cz/


Súvisiace:

Mlieko
http://www.cez-okno.net/mlieko

Jak odstranit závislost na cukru
http://www.cez-okno.net/clanok/jak-odstranit-zavislost-na-cukru


Autori: 
Štítky: 
marec 21, 2016 23:29 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Ludmila Kubíková
  Ludmila Kubíkováseptember 09, 2016 13:08 popoludní

  Komentár: 

  Nesouhlas s článkem...staletí bylo kravské mléko považováno za základní potravinu a mnohdá jednou dostupnou (plnohodnotou) potravinou...všechny potraviny jsou dnes GMO, nebo stříkané, nebo jiným způsobem "znehodnocené"...myslíte, že BIO je dobré? To by jste ho museli pěstovat na jiné planetě! Vzduch, voda, půda...je to stejné všude, příroda nezná hranice...mléko piju od mala, je mi cca 50let a denně dám tak litr...nikdy nic zlomené, aktivně sportuji (denně), nikdy nemocná, zuby, nehty, vlasy bez problémů...žádné zažívací problémy, nikdy...a základ mé stravy je právě mléko a výrobky z něj...babička se dožila 95 let, děda a taky jeho táta 98 let...všichni ujížděli na mléku...chovali krávy a kozy...

 2. Obrázok používateľa Vilemina Belinska
  Vilemina Belinskaaugust 21, 2017 12:46 popoludní

  Komentár: 

  Paní, vy vůbec neberete v potaz, že změny, které jsme jako lidé provedli, nejen s chovem krav, se zohlední v kvalitě potravy, kterou přijímáme. Zavedené pravdy o mléce a zkostnatělé názory neschopné přijmout, že se skutečně nejedná o přínosnou potravinu mohou za velké zlo v našem zdraví. Já naopak mohu potvrdit, že od doby co nepiji mléko, a je to již 20 let, jsem neměla jedinou anginu, netrpím rýmou a moje krevní testy jsou rok od roku lepší. Tak, dva názory. Ať si každý přemýšlí a udělá svůj názor. A nebo rovnou vyzkouší. V dětství jsem měla pět zlomenin, a to myslím ještě ani nebylo mléko tak špatné. Pro kosti nic přínosného. Atb každý měsíc na hnisavé anginy. Teď jsem zdravá. Zkuste přehodnotit. Třeba máte prostě dobrou genetickou výbavu, ale cpát lidem, že článek nemá pravdu je domýšlivé.

 3. Obrázok používateľa Karel
  Kareldecember 27, 2018 19:03 popoludní

  Komentár: 

  paní Vilemína - SOUHLAS

 4. Obrázok používateľa Karel Haniel
  Karel Hanielfebruár 15, 2019 21:01 popoludní

  Komentár: 

  Ludmila: Bohužel, ve vašem příspěvku řetězíte nesmysly a chybné hypotézy; Jste zcela mimo...

 

 

Top