Obrázok používateľa CEZ OKNO
Prečo sú epifýza a mentálne zdravie v tejto dobe najdôležitejšie

Čistá epifýza a silné mentálne zdravie sú najdôležitejšie pre rozlíšenie pravdy od lží a prevzatie kontroly nad vaším životom späť do svojich rúk. Veda a duchovnosť sa spájajú a ponúkajú nám oporné body. Dnes môžeme povedať, že mnohé z tajomstiev sú tam vonku pod šírym nebom a že pravda a vedomosti môžu prísť k tým, ktorí ich hľadajú a dokážu ich rozpoznať.


Hoci je tento proces individuálny, existujú spoločné veci, ktoré cítia všetci z nás, keď naše nevyužité vedomosti vystúpia do nášho vedomia.

Epifýza a mentálne zdravie

Epifýza alebo tretie oko, sa nachádza v geometrickom centre mozgu. Toto je vo vzájomnom vzťahu s umiestnením Veľkej Pyramídy v strede fyzickej planéty.

Epifýzu nazvali pradávni ľudia „tretím okom“. Prisudzovali jej mystické sily.

To môže byť dôvod, prečo sa francúzsky filozof Descartes rozhodol, že epifýza bola sídlom ľudskej duše, miestom toho, čo nazývame mysľou. Epifýza obsahuje kompletnú mapu vizuálneho poľa očí, a zohráva niekoľko významných úloh v ľudskom fungovaní.

Je centrom produkcie hormónu melatonínu.

Melatonín je implikovaný v širokom rozsahu ľudských aktivít. Reguluje denný telesný rytmus, väčšinu obzvlášť denného/nočného cyklu (cirkadiánske rytmy). Melatonín sa uvoľňuje v tme počas spánku.


Epifýza je implikovaná v množstve porúch zahŕňajúcich:
• rakovinu
• sexuálnu dysfunkciu
• hypertenziu
• epilepsiu
• Pagetovu chorobu…

Epifýza sa vekom kalcifikuje a produkcia melatonínu sa podľa toho znižuje.

Tento pokles melatonínu sa považuje za spúšťač procesu stárnutia.

Environmentálne stresy ovplyvňujú funkciu epifýzy, majúc účinok na celkovú telesnú čulosť, hladiny teploty a funkciu hormónov. Stresy, ktoré ovplyvňujú funkciu epifýzy, zahŕňajú nezvyčajné rytmy svetla a tmy, žiarenie, magnetické polia, nutričnú nerovnováhu, teplotné výkyvy, vysokú výšku a vzorce celkového denného stresu.

Epifýza obsahuje magnetický materiál u vtákov a iných zvierat. Je centrom navigácie.

Toto je samozrejme dôležité pre nevidomých jednotlivcov. Ak sa ukáže, že epifýza obsahuje magnetický materiál u ľudí (výskumníci ho hľadajú), potom sa môže zapájať do navigačného spracovania. Magnetické spracovanie je jemné a môže byť súčasťou nevedomého navigačného systému tela. Špecialisti na pohyblivosť si túto možnosť uvedomujú...

Štúdie, ktoré sa uskutočnili prevažne s vtákmi, silne poukazujú na to, že epifýza je centrom pre navigáciu. Vedci veria, že teliesko epifýzy je magnetoreceptor, schopný monitorovania magnetických polí, a pomáhajúci vyrovnávať telo v priestore.

Zmena smeru magnetických polí okolo hláv vtákov mení ich schopnosť orientovať sa.


Elektromagnetické polia (EMF) potláčajú činnosť epifýzy a znižujú produckiu melatonínu. Aktivita EMF preto narúša cirkadiánske rytmy tela

Nedávna štúdia zverejnená pred niekoľkými rokmi v NewScientist indikuje priame spojenie medzi solárnymi atómami Slnka a ľudským biologickým efektom. Kanál, ktorý napomáha narúšaniu ľudí nabitými časticami zo Slnka – je presne ten istý kanál, ktorý riadi počasie Zeme – Magnetické Pole.

Áno, zvieratá a ľudia majú magnetické pole, ktoré ich obklopuje – úplne rovnakým spôsobom, akým obklopuje magnetické pole Zem ako ochranca.

Štúdia v NewScientist uvádza:


„Najprijatelnejšie vysvetlenie pre asociáciu medzi geomagnetickou aktivitou a depresiou a samovraždou je to, že geomagnetické búrky môžu desynchronizovať cirkadiánske rytmy a produkciu melatonínu,” hovorí Kelly Posner, psychiater na Kolumbijskej Univerzite v USA.
Epifýza, ktorá reguluje cirkadiánsky rytmus a produkciu melatonínu, je citlivá na magnetické polia.
„Cirkadiánsky regulačný systém závisí od opakovaných environmentálnych podnetov pre [synchronizáciu] vnútorných hodín,” hovorí Posner. „Magnetické polia môžu byť jedným z týchto environmentálnych podnetov.”


-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Zdroj: http://thewatchers.adorraeli.com/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Šišinka mozgová
http://cez-okno.net/sisinka-mozgova


júl 09, 2013 22:44 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Lekno
  Leknojúl 11, 2013 09:09 dopoludnia

  Komentár: 

  Toto urcite napisal odbornik na tuto problematiku:
  "solárnymi atómami Slnka" ???
  "Kanál, ktorý napomáha narúšaniu ľudí" ???

 

 

Top