Obrázok používateľa CEZ OKNO
Prepojenosť pravekej Austrálie a Európy prostredníctvom unikátneho písma? Dôkazy putovania civilizácie doby kamennej okolo sveta I.

Dr. Derek Cunningham nedávno uviedol novú, fascinujúcu archeologickú teóriu, poukazujúcu na to, že rôzne geometrické znaky po celom svete sú formou prastarého textu s uhlovým písmom, založenom na astronomických hodnotách, používaných astronómami na meranie času a predpovedi zatmení. V rámci tejto teórie sa poukazuje na to, že mnohé geometrické znaky v rámci archeologických záznamov ladia s uhlami o približne 1 stupni hviezdneho posunu Zeme, ako sa otáča okolo Slnka; o 5,1 stupni mesačnej obežnej dráhy vo vzťahu k Zemi, jeho 18,6-ročný mesačný cyklus a 27,32-denný hviezdny mesiac.


Jedna z jeho skorších štúdií bola predbežnou analýzou chrámu Saksaywaman v Peru, kde poukázal na to, že polygonálne (mnohouhlové) steny chrámu, ako aj celý chrámový komplex, ladia s týmito astronomickými hodnotami. Táto teória vníma uhlové odchýlky buď ako odchýlky uhlov nahor alebo nadol od horizontu, či doľava alebo doprava z vertikálneho pohľadu; pravdepodobne smerom odchýlky určujúc zvuk samohlásky a uhlom zvuk spoluhlásky. Na základe toho odvodzuje, že je celkom možné, že steny tak vytvárali čitateľný text.


Polygonálne steny Saksaywaman v Peru


Systém kameňov múru v Saksaywamane. Môžeme tu vidieť astronomické hodnoty vo forme uhlového usporiadania, odchýlok nad alebo pod v rámci horizontálneho vnímania a naľavo, či napravo v rámci vertikálneho. Foto: Derek Cunningham

V poslednej Derekovej štúdii, ohľadom tohto uhlového textu, sa vrátil s niečím, čo môžme nazvať výborne premyslenou teóriou, ktorá sa zameriava na často používané protiargumenty, ktoré považujú tieto rady za úplne náhodné.

V rámci tejto novej skúšky Derek poukazoval na fakt, že ak všetky geometrické znaky na celom svete sú len náhodné, tak ak by aj v rámci experimentu dokázaný úmyselný predsudok poukazoval na zoradenie uhlov tak, aby prevažoval jeden konkrétny uhol – inými slovami vytvárajúc optimálne uhlové zoradenie – tak pretože by sa v protiargumentoch tvrdilo, že všetky línie sú úplne náhodné, tak by boli aj sekundárne až kvartérne hodnoty úplne náhodné. Inými slovami len optimalizované primárne hodnoty by boli tie isté.

Ale ak sú rôzne geometrické znaky po celom svete starodávnou formou textu, ako Derek poukazuje, potom by sa mali aj sekundárne, terciárne, kvartérne hodnoty uhlov zohľadňovať v rámci starobylých obrázkov. A to je práve to, čo objavil.

Použitím uhlu o 5,1 stupni, reprezentujúcom obežnú dráhu mesiaca vo vzťahu k Zemi, ako referenčnému bodu jeho štúdie, odhalila veľmi precízna štúdia austrálskych geometrických útvarov sekundárne až kvartérne uhly vo viacerých geometrických umeleckých výtvoroch, že sa opakovane a pravidelne zoraďujú do rovnakých sekundárnych až kvartérnych hodnôt. Austráliu si vybral do svojej predbežnej štúdie, pretože zostala izolovaná po väčšinu dejín ľudstva a odsledované výsledky nemôžu byť vyvracané potenciálnymi dlhými obchodnými trasami.

Derek sa potom rozhodol svoju štúdiu rozšíriť na náhľad na viaceré geometrické útvary v Európe. To zahŕňalo i porovnávanie s polygonálnymi múrmi Delf a zaujímavú analýzu extrémne archaických a neobvyklých motívov, vyrezaných na holennej kosti slona s priamymi klami (Palaeoloxodon antiquus), nájdeného v Bilzingsleben, v Nemecku. V každom prípade bolo zámerom porovnať priamo európske sekundárne až kvartérne uhlové hodnoty s tými, ktoré sa dali vidieť v austrálskych geometrických útvaroch.


Fotografia ukazujúca časť polygonálneho múru, nájdeného pod Apollónovým chrámom v Delfách. Foto: Derek Cunningham

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.Úvodný obrázok: Aborigénske nástenné maľby znázorňujúce astronomické zoradenia

Ancient-Origins

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/news-history-archaeology/stone-age-text-l...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: M.B.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Egyptské hieroglyfy - Nový Južný Wales, Austrália!
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-egyptske-hieroglyfy-novy-juzny-wa...

PRAVEK
http://www.cez-okno.net/stitok/pravek


august 06, 2016 16:53 popoludní

 

 

Top