Obrázok používateľa CEZ OKNO
Prírodné riešenie na vysoký krvný tlak (hypertenziu)

Na našej stránke sme sa problematike vysokého krvného tlaku venovali už niekoľkokrát. Písali sme o tom, ako si krvný tlak znížiť pomocou ›› doplnkov stravy a niektorých bylín. Tiež sme vám ukázali, ako ho znížiť pomocou stimulácie ›› akupresúrnych bodov. V dnešnom článku sa zameriame na druhy potravín, ktorých pravidelnou konzumáciou dosiahnete rovnaký výsledok.

Najprv si ale zopakujme, čo je to hypertenzia?

Hypertenzia je ochorenie, ktoré postihuje nielen staršiu generáciu.

Viac ako 30% ľudí vo veku 16-34 nedokáže regulovať svoj krvný tlak a udržiavať ho v normále. Nedávny prieskum ukázal, že toto ochorenie môže spôsobovať poškodenie mozgu a predčasné starnutie.

Pravidelné užívanie liekov na kontrolu krvného tlaku je síce bežnou liečbou, no existuje podozrenie, že tieto blokátory receptorov zvyšujú riziko vzniku rakoviny či iných ochorení.

Okrem iného, vieme aj o riešení, ktoré je nielen prírodné, ale dokonca pre človeka to najprirodzenejšie – stravou.

Mandle

Denná konzumácia hoc len hrste mandlí môže mať výrazný vplyv na zlepšenie a celkové udržanie nižšej hladiny krvného tlaku.

Mandle sú bohaté na mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znižovať cholesterol v krvi, potláčajú zápaly a znižujú krvný tlak.

Surové mandle pomôžu aj pri snahe schudnúť, či budovaní pevnejších svalov, pretože podporujú zdravú cirkuláciu v tele. Skombinujte mandle v vlašskými orechmi a máte v dlani tú najzdravšiu zmes pre svoj srdcovocievny systém.

Kajanské korenie

Čili papričky sú jednoznačne najrýchlejšia cesta k zníženiu krvného tlaku. Vytvára efekt, ktorý rozširuje cievy a následne umožňuje lepší prietok krvi.

Výsledkom je zníženie krvného tlaku a tlaku cievnych stien.

Vo vriacej vode zmiešajte 1 polievkovú lyžicu pálivého korenia s medom a aloe. Získate tak výborný a účinný domáci liek na vysoký tlak.

Ak je pre vás takýto nápoj až príliš štipľavý, skúste si z času na čas pridať do jedla trochu kajanského korenia.

Nepražené kakao

Kakao je plné bioflavonoidov a iných protizápalových látok. Aj preto je považované za výbornú potravinu, veľmi nápomocnú v boji proti hypertenzii.

Bioflavonoidy majú vplyv na lepšie zvládanie stresu a tiež pomáhajú znižovať hladiny stresového hormónu, ktorý je hlavnou príčinou vysokého krvného tlaku.

Mnoho štúdií už ukázalo, že bioflavonoidy obsiahnuté v kakau vedú k zníženiu krvného tlaku na 4.7/2.8 mmHg. Chránia tiež pred srdcovými ochoreniami, ktoré bývajú často spájané s vysokým krvným tlakom.

Kokosová voda

Kokos je bohatý na draslík, elektrolyty a ďalšie výživné látky, ktoré pomáhajú regulovať hypertenziu.

Nedávny prieskum ukázal, že u 71% respondentov viedlo pitie kokosovej vody k výraznému poklesu systolického krvného tlaku, zatiaľ čo 29% z nich dosiahlo výrazne nižší diastolický tlak.

Cesnak

Výskumy uskutočnené v Austrálii začiatkom 21. storočia ukázali, že cesnak je prírodným prostriedkom, ktorý pomáha znižovať hladinu cholesterolu a vysokého krvného tlaku.

Ak nie ste fanúšikom cesnaku alebo sa chcete vyhnúť nepríjemnému zápachu, obhliadnite sa po výživových doplnkoch a užívajte extrakt z cesnaku vo forme tabliet.

Kurkuma

Hlavným prínosom ›› kurkumy je jej schopnosť zmierniť zápaly v tele.

Keďže zápal je hlavnou príčinou vysokej hladiny cholesterolu a dokonca i vysokého krvného tlaku, zmiernenie zápalov v tele pomáha zlepšiť funkcie srdcovocievneho systému a udržiava zdravý prietok krvi.

Kurkuma tiež podporuje riedenie krvi, čo dáva tejto bylinke v boji proti hypertenzii ďalší bod navyše.

http://fitlife.tv/natural-solution-for-high-blood-pressure-hypertension/

Zdroj: www.badatel.net


Súvisiace:

BÁDATEĽ Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/badatel-vyber


Sekcie: 
február 13, 2015 11:20 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top