Obrázok používateľa CEZ OKNO
Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 1. Ovlivňování počasí

Výborná zpráva, v podstatě bomba: ozval se mi čtenář, který je z meteorologické branže, a nepopírá manipulace počasí, nýbrž je si jich vědom a je ochoten mi odborně pomoci s jejich výkladem. Myslím, že bude velkým přínosem, když si tady postupně jeho názory poslechneme.
Orgonet

V prvé řadě bych chtěl říct, že si velmi vážím Vaší práce na Orgonetu. Skutečně podrobně rozebírat tuto problematiku totiž moc nechtějí ani stránky tipu Osud; takže vaše odvaha založit Orgonet přinesla opravdu mnoho dobrého. :-) (Pozn Orgonetu: Nebyla to odvaha, nýbrž zvědavost.)

Důvod, proč Vám takto píši, je ale v prvé řadě trochu jiný. Chtěl bych se pokusit v některých věcech o konstruktivní kritiku.

Nejdřív Vám ale napíši něco o sobě.

Já se už několik let zabývám amatérskou meteorologií, s tím, že zpočátku jsem neměl o ovlivňování počasí žádná data. Vždy mi ale na počasí něco nehrálo; rozhozené cykly střídavě směřující vstříc globálnímu oteplování a době ledové; stále se zhoršující přesnost modelové předpovědi; rychlé přibývání extrémních jevů; nepochopitelné výkyvy různých indexů; nelogicky se chovající polární zalednění; atd, atd... A pak jsem se před necelými 2 roky dostal díky několika lidem k většině dat, které znáte Vy; a všechno mi do sebe zapadlo. :-)

O Vaší stránce jsem se dozvěděl teprve před několika měsíci, ale od té doby ji pravidelně sleduji.

No a co považuji za jediný větší nedostatek Vaší stránky - myslím si (omlouvám se, jestli se pletu), že nemáte příliš rozsáhlé meteorologické znalosti. Soudím, to podle článků, kde rozebíráte různé aktuální situace a jevy počasí.

To že stavíte na jasně správných datech, je jedna věc; ale jejich interpretace do konkrétních jevů už je věc trochu složitější.

Přestože je počasí v obrovské míře řízeno, pořád v atmosféře platí stejné fyzikální zákony; a ti, co řídí počasí, to pochopitelně dělají co nejjednodušeji - využívají přirozených procesů, které korigují, a zasahují do nich tak, aby získali požadovaný výsledek. On je to v podstatě i jediný možný způsob jak řídit tak obrovské množství rychle se pohybující hmoty - atmosféru. No a tím pádem i uměle utvořená oblačnost atd, funguje velmi podobně jako ta přirozená; stejně tak každá fronta/bouřka/cyklóna, pořád funguje vnitřně velmi podobně těm, co jsou popsány v meteorologické teorii; no a podrobnější znalost meteorologické teorie, je myslím velmi potřebná k opravdu správnému "dešifrování" skutečných atmosférických procesů, které tu teď probíhají."

...

"Určitě je pravda, že nejdůležitější je tato data šířit mezi co největší počet lidí; což se vám daří opravdu obdivuhodně.

V čem ty meteorologické nepřesnosti a neznalosti jsou jedině problémem, je v konfrontaci s meteoamatéry, případně i profesionály. Problém je v tom, že (jak mám vypozorováno), tak i z těch meteorologů, kteří nejsou úplně zablokovaní v tomto ohledu, tak si velká část myslí věci typu "Když toho už o meteorologii tolik vím, tak mi rozhodně nemohlo uniknout něco, na co by přišel nějakej laik; takže takovej laik je mě tak maximálně pro smích". Možná kdyby byla odbornost na vyšší úrovni, mohli by někteří meteoamatéři měnit názor; a to by myslím byl hodně velký úspěch; protože aktivních meteoamatérů je v Česku jen několik stovek; ale je to v jistém smyslu půlka ČHMÚ, kvůli vzájemné spolupráci, atd..."

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

september 29, 2011 16:15 popoludní

 

 

Top