Obrázok používateľa CEZ OKNO
Seriál Simpsonovi: Kvůli krizi v Japonsku zakázány díly o jaderných katastrofách

"Omlouvám se, že ještě nějakou dobu nebudu plně fungovat. Účastním se totiž (velmi nevýdělečného) projektu, který zahrnuje hodně cestování a organizování, neustálou fyzickou přítomnost, a potrvá to ještě do konce příštího týdne. Děkuji za příspěvky do mailu, ale nestíhám je vyvěšovat, k počítači se dostanu jen výjimečně. Tak aspoň maličký článeček o mém oblíbeném seriálu... Až dosud to byla legrace, a vida, už přestává sranda..."
Orgonet


Televize v Německu, Austrálii a Švýcarsku se rozhodly pod vlivem japonské jaderné krize zakázat nebo cenzurovat epizody seriálu Simpsonovi, které si dělají legraci z jaderných katastrof. „Kontrolujeme všechny epizody, a podezřelé nebudeme vysílat, ale nebudeme vystřihovat žádné scény.“ řekla Stella Rodgerová, mluvčí německé soukromé televize Pro7. „Zatím jsme žádné nevyřadili.“

 

Rakouská ORF dosud zakázala celkem osm epizod, včetně té, kde Marie a Pierre Curieovi zemřou na nemoc z ozáření. Totéž udělala švýcarská televize SF.

V dlohodobém satirickém kresleném seriálu Simpsonovi je klíčovým prvkem jaderná elektrárna v jejich rodném městě Springfieldu, v níž je pověřen bezpečností nemotorný Homer Simpson, přes jeho lajdácký přístup, který je evidentní v úvodní scéně každého dílu i v jeho průběhu.

Předchozí epizody ukázaly například, jak se jaderný odpad skladuje na dětském hřišti, jak se plutonium užívá jako těžítko na papír, jak praskají chladicí věže, ukázaly svítící krysy a trojoké zmutované ryby, a rovněž roztavení přehřátého jádra reaktoru.

„Samozřejmě že nemůžeme úplně změnit celý obsah,“ uznala Rodgerová.

 

The Telegraph, 29. 3. 2011

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/japan/8412813/Japan-crisi...

 

 

Preklad: Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

 

marec 30, 2011 14:59 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa borivoj
    borivojmarec 30, 2011 18:19 popoludní

    Komentár: 

    ...a vraj zijeme v demokratizme a kapitalizme :D ...tento svet klesá kazdym dňom

 

 

Top