Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pruhy na nebi, co nepohasnou

V týdeníku Instinkt z 22. května letošního roku se pan Leoš Kyša pustil do tématu, které je pro něho, stejně jako pro kohokoliv, křehkou půdou. Protože se k tématu postavil z pozice já chytrý, oni hloupí, nic neriskoval. Nekomentoval bych článek, pokud by mne necitoval – výjimečně správně – jako jednoho z lidí, kdo v domovině spolu s Jiřím Maškem a Jiřím Wojnarem prezentujeme kromě jiného i konspirační teorie.

Družicový snímek 21. zárí 2007, z 4:46 SEC. Od pulnoci do té doby odstartovalo z Ruzyne jedno (slovy JEDNO) dopravní letadlo a to ve 4.32 minut.

A pakliže nechci vypadat skrze Kyšovu tradičně chudou argumentaci jako trotlík, spěchám zde s vlastní verzí. Nepředpokládám totiž, že by mi týdeník Instinkt poskytnul prostor pro tuto reakci.

Tak tedy o co běží: běží o pruhy na nebi, zůstávající za letadly, které všichni známe. Pruhy na nebi, o kterých si někteří všímaví lidé myslí, že s nimi v posledních letech není něco v pořádku. Zejména pokud zůstávají na nebi osm hodin na místo obvyklých pár minut. Vítr nevítr. Zejména pokud se pruhy na satelitních snímcích zobrazí jako bílá prašná síť rozporostřená přes čtvrt státu.

Pro tyto pruhy, které se podobají kondenzačním čárám po leteckých motorech, ale kondenzačními čárami prokazatelně nejsou, pro tyto pruhy se ujal termín chemtrails. Z anglického chemical trails, česky: chemické stopy, chemické dráhy.

Kdo to rozsypal

Máme tu klasický konspirační problém: je zde něco, co se nedá zpochybnit, že to je. Nedá se zpochybnit, že to nepůsobí příroda, ale člověk. Až na to, že se k pruhům nehlásí žádný autor. Žádná vláda, žádná armáda, žádný vědecký ústav, žádní zemědělci, žádní recesisté. Svobodné bytosti, mezi které se počítám, si osobujeme právo, o těchto jevech přemýšlet, mluvit a i psát. Přinejmenším do té doby, dokud nás neporazí auto na přechodu pro chodce.

V Německu se chemtrailsům věnovaly několikrát soukromé televize. Chemtrailsy mají vlastní heslo na wikipedii. V českých médiích se téma objevilo poprvé až tento týden díky výsměšnému článku Leoše Kyši, předního člena skeptického sdružení Sysifos.

Velice rádi bychom věřili

Velice rádi bychom se domnívali, že ony pruhy na nebi jsou důsledkem neveřejného plánu na zastavení globálního oteplování. Velice rádi bychom věřili, že jde o látky brzdící globální oteplování podporou tzv. globálního stmívání (global dimming ). Velice rádi bychom věřili, že jde o látky napomáhající satelitům při 3D zobrazení potencionálního bojiště. Pak bychom se ale přimlouvali, zda bychom do toho jako dospělí svéprávní lidé mohli být informačně zapojeni. Aby nám bylo například vysvětleno, co přesně se z letadel sype a proč. Jaké je chemické složení látek. Co dělají s lidským zdravím.

Sloučeniny hlíníku a barya, které mají být náplní chemtrails totiž komplikují dýchaní, jakožto toxické jsou původci alergií, snížení imunity a dalších radostí. Včelstva, která během pár posledních let postihl včelí mor plošně na většině planety by měla k chemtrailsům také co říct. Dokud žádné vysvětlení nebude poskytnuto, nezbude nám, než si za výsměchu skeptických novinářů dál vyměňovat poznatky v rámci anarchisticky laděné blogosféry, včetně poznatků neověřených a spekulativních.

Služba, kterou jsme si neobjednali

Tváří v tvář informační blokádě vlád a mainstreamových médií snadno docházíme k pocitům absolutní bezmoci a beznaděje. Problém navenek neexistuje, proto o něm nelze informovat. Až na to, že v sousedním Německu na dané téma vycházejí knihy. Přirozeně nám pak udělá radost, pokud se dozvíme, např. že piloti práškovacích letadel jsou méně ochotní s nimi létat, protože loni se nad Německem dvě taková letadla ztratila. Spekulujeme o tom, že byla sestřelena někým, kdo se stejně jako my cítí hluboce pobouřen podceňováním prinicpu rovnoprávnosti a rovnocennosti, zkrátka pohrdáním druhými lidmi. Nikomu jsme nedali právo, aby na naše hlavy cokoliv sypal. Z toho, že jsme došli v den voleb k urnám a hodili tam svůj hlas nic takového nevyplývá. Ergo, tuto službu jsme si neobjednali. Nemluvě o tom, že se platí z našich peněz.

Všem vám, kdo budete mít potřebu mne přesvědčovat, že takovým nesmyslům přece nemohu věřit a něco takového šířit, vás všechny prosím o malou službu, kterou navíc neprokazujte mně, ale sobě: zvědněte ruce nad klávesnici, a začněte si o tématu něco sami zjišťovat. Máte google, máte wiki, máte svůj vlastní rozum. Jen od toho okamžiku bude mít význam, abyste do vašich výhrad vůči právě přečtenému článku investovali váš čas.

Wikipedia - Chemtrails

Zdroj: Baudysjr.blog.respekt.cz

máj 28, 2008 23:56 popoludní

 

 

Top