Obrázok používateľa CEZ OKNO
Rozhovor s bývalým agentem tajných služeb Bobem Deanem o osudu lidské civilizace, tajných archívech a mimozemských bytostech 2

Bob Dean: Nějaký čas jsem trávil ve službách „SHOC“. Jde o nejvyšší ředitelství spojeneckých sil v Evropě. „SHOC“ je nejvyšším ředitelstvím pro řízení operací. Měl jsem v této instituci kancelář a trvalou práci. Zastával jsem poměrně vysokou velící pozici. Tvořil jsem rozpisy služeb i pro vojáky na pozici „O-6“. To jsou kapitáni a plukovníci sloužící v námořnictvu. Nacházeli jsme se uprostřed studené války.Kerry: Dobrá, takže popisujete situaci, která byla během „studené války.“
Bob Dean: Hovořím o šedesátých letech 20. stol. Nastoupil jsem v roce 1963 a studium jsem dokončil dodatečně v roce 1964. Varšavská smlouva a NATO si tenkrát rozdělily Evropu. Byla to doba plná zbraní a zastrašování. V Evropě jsme měli umístěno před padesát divizí a Rusko včetně Varšavské smlouvy měla sto divizí. Třetí světová válka byla skutečně na spadnutí. Mladí lidé dnes žijící si jen stěží dokážou představit, o jak těžkou dobu šlo.

Kerry: Jinými slovy nejen z titulu své funkce jste měl obrovskou zodpovědnost.
Bob Dean: Ano, pracoval jsem přímo na generálním štábu. Měl jsem přístup k těm nejtajnějším materiálům.

Kerry: Jsme tedy uprostřed „studené války“. Určitě jste četl o množství zvláštních případů, které nasvědčují a nasvědčovali i v tehdejší době o interakci možné cizí inteligence v prostředí naší planety?
Bob Dean: Dobře. Dovolte mi prosím k této věci říci pár informací. Později v našem rozhovoru budeme toto téma zcela jistě rozvíjet ještě do větší hloubky. V únoru roku 1961 jsme byli informováni speciální vojenskou službou Varšavské smlouvy o tom, že nad bývalým Sovětským Svazem a některými státy Varšavské smlouvy byl zaznamenán doslova masivní „nájezd“ neidentifikovatelných objektů. Podezření o neznámé nové technologii ze strany „západu“ se tak velmi rychle rozplynulo a o to rychleji, že se ty samé jevy během několika následujících týdnů začaly objevovat nad územím Německa a Francie. Naše tehdejší zpravodajská služba dostala někdy ke konci února roku 1961 dokonce informaci o přistání jednoho takového objektu na české straně Šumavy. Šlo o poměrně velké objekty a velmi, velmi rychlé. Vždy se pohybovaly ve specifické formaci a zjevně pod inteligentní kontrolou.

Kerry: Viděl jste je?
Bob Dean: Šlo rotující diskovité letouny.

Kerry: Ano, ale viděl jste je na vlastní oči?
Bob Dean: Ne, neviděl. V roce 1961 jsem ještě nebyl v přímé vojenské službě.

Kerry: Podařilo se tyto objekty někdy nafilmovat?
Bob Dean: Ano. Existovalo několik filmů, kde jsou zřetelně vidět tyto objekty.

Kerry: Opravdu? Jakým způsobem byly tyto filmy vytvořené?
Bob Dean: Stojí za tím většinou vojenští letci. Jednou z klíčových osob v tomto ohledu byl Gordon Cooper. Mám za to, že se vzájemně znáte a možná jste s ním točili i rozhovor. Jak dobře víte, Cooper patří mezi velmi známé americké astronauty. Jednou jsem měl možnost se s ním také osobně setkat a řeč se stočila i na toto téma. Tenkrát mi sdělil: „Když jsem v padesátých letech létal přes Západní Německo, často jsem viděl tyto věci na obloze. Zpočátku jsem byl velmi překvapen, jelikož technologická úroveň a letecké parametry byly zcela mimo naše tehdejší schopnosti a možnosti. Bylo evidentní, že jsou pod inteligentní kontrolou. Je zajímavé, že často přilétaly ze strany od Sovětského Svazu, proletěli nad územím Německa a Francie, pak se stočili nad Anglii a z radarů NATO zmizely nad Norským mořem.

Kerry: Dobře. Vlády západních mocností tedy věděly, že se nejedná o sovětskou technologii?
Bob Dean: Jak jsem již před chvíli sdělil. Z počátku panoval poměrně velký zmatek a to jak na straně Sovětského svazu – Varšavské smlouvy, tak i na straně NATO. Takže vzájemná komunikace i přes probíhající „studenou válku“ byla v tomto ohledu komunikace nutná – a to již z prostých bezpečnostních důvodů. Pochopte, nervy byly napjaté na obou dvou stranách a mnohdy stačilo málo a… V únoru roku 1961 bylo zaznamenáno mnoho se těchto objektů! Byla to velmi neuvěřitelná situace.

Kerry: A jaká byla reakce vojenských složek?
Bob Dean: Všichni byly v pohotovosti. Neměli jsme žádnou možnost jak použít tehdejší protiletecké zbraně. Objekty létaly ve velké výšce. Tehdy jsme v podstatě neměli ani patřičnou leteckou technologii k sledování těchto objektů.

Kerry: Takže tyto události byly jedním z několika impulsů, které podnítily seriózní výzkum?
Bob Dean: Studijní a výzkumné projekty byly zahájené v roce 1961. Já jsem přišel v roce 1963. V tu dobu byla první fáze výzkumu u konce s tím, že v roce 1964 byla připravena první oficiální ucelená zpráva pro odpovědné osoby a instituce. Měl jsem možnost si tento materiál prostudovat, a jak jsem již sdělil, jeho obsah mi absolutně změnil celý život.

Kerry: Dobře, ale jaké byly závěry? Naznačil jste, že se dopělo k nějakým závěrům?
Bob Dean: Studium bylo koncipované tak, aby se věnovala pozornost tomu, zda tento jev představuje nějakou hrozbu pro spojenecké síly v Evropě. Šlo o ryze vojenský a přísně utajovaný výzkum.

Kerry: A byla taková hrozba zjištěna?
Bob Dean: Došlo k očividnému závěru, že pro nás tyto objekty nepředstavují žádnou hrozbu. Podivné, že?

Kerry: Skutečně došlo k takovému závěru?

-pokračování-

Ďalšie diely seriálu nájdete na tejto adrese.

© 2007 Project Camelot

© 2007 Kerry Cassidy

© 2007 Bob Dean

© 2008 Translation: Alhambra

Zdroj: Matrix-2001.cz


november 28, 2008 19:37 popoludní

 

 

Top