UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Krémy proti slunci jsou rakovinotvorný chemický koktejl

Když se zeptáte na ochranu proti slunci, od běžného člověka, který je nepřetržitě klamán desinformacemi zdravotnických autorit a mainstreamových médii, se dozvíte spoustu bludů. Téměř nic, co uslyšíte z tradičních médií o ochranných prostředcích, proti slunci, není správné. Takže zde máte rychlý návod skládající se ze 7 nejdůležitějších věcí, které potřebujete vědět o ochraně proti slunci, slunečním záření a vitamínu D.

1. Úřad pro potraviny a léky v USA (FDA) nedovoluje používání přírodních ochranných prostředků v přípravcích na ochranu proti slunci

Je to tak: když vytvoříte opravdu přírodní produkt na ochranu proti slunci, za použití exotických bylin se silnými ochrannými účinky, nebude vám nikdy dovoleno prodávat ho jako „ochranu proti slunci“. To proto, že FDA rozhoduje, co smí být použito jako ochrana proti slunci a co ne, bez ohledu na to, co je opravdu účinné. Ve skutečnosti jsou pouhé dvě přirozené přísady, které FDA povolilo prodávat jako ochranu proti slunci: zinc oxide a titanium dioxide.
Všechny ostatní nechemické přísady do ochranných prostředků jsou považovány za chybně označené a následkem toho FDA váš výrobek zkonfiskuje … i když poskytuje fantastickou ochranu!


Není překvapením, že tento monopol nad chemikáliemi do prostředků proti slunci je určen k ochraně zisků chemických společností a k odstavení společností na výrobu přirozených výrobů, které jsou schopné snadno vytvořit mnohem lepší přípravky. Osobně jsem hovořil s několika výrobci přírodních produktů, kteří vytvořili úžasná složení na ochranu proti slunci pouze za použití bylinných složek. Ale FDA jim nepovolila prodávat své výrobky jako ochranu proti slunci!

Je to jen další příklad toho, že FDA stojí v cestě zdravotním inovacím.

2. Téměř každý běžný přípravek proti slunci obsahuje rakovinotvorné chemikálie

Přečtěte si seznam složek v každém přípravku prodávaném v běžných obchodech a supermarketech.

Většinu z chemikálií, které jsou v nich obsaženy, ani nedokážete vyslovit. To proto, že většina přípravků obsahuje vonné chemikálie způsobující rakovinu, parabeny, hrubé alkoholy, toxická chemická rozpouštědla a ropné oleje. Typický přípravek proti slunci je chemickým útokem na vaše tělo. Proto výzkum dokazuje, že používání slunečních přípravků ve skutečnosti způsobuje více rakoviny, než jí předchází! Viz http://www.naturalnews.com/023317_skin_chemicals_products.html

3. Přípravky proti slunci blokují vytváření vitamínu D, přitom v tomto státě má 70% lidí nedostatek tohoto vitamínu

Nedostatek vitamínu D je snad nejrozšířenější vitamínovou deficiencí v severní Americe. Podle výzkumu má tento nedostatek 70% bělochů a více než 97% černochů. Viz http://www.naturalnews.com/030598_vitamin_D_Institute_of_Medicine.html

Chronický nedostatek vitamínu D podporuje vznik rakoviny (viz http://www.naturalnews.com/031560_vitamin_D_cancer.html), zimní chřipky a nákazy, deprese, osteoporézu a hormonální nerovnováhu. Uvádí se, že vitamín D zabránit 50 – 80% veškerých rakovin (viz http://www.naturalnews.com/021892.html)

Blokováním tvorby vitamínu D v kůži přípravky proti slunci přispívají k výživovým nedostatkům podporujícím rakovinu. Neznamená to, že byste se nikdy neměli namazat ochranným přípravkem, samozřejmě. Pokud je vaše pleť velmi světlá a plánujete strávit den na havajské pláži, vaší kůži samozřejmě prospěje ochrana použitím nějakého skutečně přirozeného ochranného prostředku. Ale člověk poučený o zdravém životním stylu se pravděpodobně bude snažit získat přirozené a zdravé opálení (ano, opálení je skutečně zdravé, pokud je kombinováno s dobrou výživou, jak uvidíte níže), kterého dosáhne citlivým vystavováním se slunci, které aktivizuje produki vitamínu D v kůži.

4. Svou vnitřní odolnost vůči slunci můžete podpořit stravou

Zde je skutečné tajemství ohledně slunění, o němž vám neřekne vůbec nikdo z konvenční medicíny (protože jako obvykle jsou naprosto nevědomí, co se týče výživy). Svou vnitřní odolnost proti slunci můžete zvýšit stravou bohatou na antioxidanty a superpotravinami.

Existuje například potravinový doplně astaxanthin, který je velice dobrý na podporu odolnosti vaší kůže vůči spálení. Jeho karotenoidy rozpustné v tuku jsou přenášeny do kožních buněk, které chrání před UV paprsky.

Čím více přírodních antioxidantů máte ve své stravě, tím více slunce si vaše kůže může dovolit bez spálení. Téměř všichni se chybně domnívají, že odolnost vůči slunci je čistě genetickým faktorem. To je omyl. Svou odolnost vůči UV záření můžete radikálně zvýšit radikální změnou stravy.


Já jsem toho velkým příkladem. Před lety jsem se obvykle spálil po 20 – 30 minutách na slunci, protože jsem jedl jenom nezdravou stravu. Ale teď, když jim každý den superpotraviny a potravinové doplňky, mohu strávit na slunci hodiny a pouze lehce zrůžovím, což za pár hodin vybledne a nedojde k loupání kůže.

Kromě jedné celodenní návštěvy akvaparku jsem na sobě za 8 let neměl prostředek proti slunci, a nemám vůbec žádné obavy z rakoviny kůže. Moje kůže, jak mi říká většina lidí, vypadá významně mladší, než odpovídá mému biologickému věku. Není to z důvodu opalovacích prostředků, ale z důvodu výživy. Opalování nezpůsobí „stárnutí“ vaší kůže, pokud požíváte stravu vysoce bohatou na výživné látky.

5. Pouhé vystavení UV paprskům rakovinu nezpůsobuje

Je naprostým lékařským mýtem, že „vystavení UV záření způsobuje rakovinu“. Tento chybný názor je umělým výtvorem nevědomého společenství lékařů (dermatologů) a výrobců opalovacích prostředků hnaných ziskem.

Pravda je ve skutečnosti složitější: Rakovina kůže může vzniknout pouze tehdy, když je vystavení UV paprskům kombinováno s chronickým výživovým nedostatkem, které způsobuje zranitelnost kůže.

Jinými slovy, k vytvoření rakoviny kůže musíte jíst nezdravou stravu, vyhýbat se stravě obsahující ochranné antioxidanty a nadměrně se vystavovat UV záření. Jsou k tomu třeba všechny tyto tři složky. Konvenční medicína naprosto ignoruje vliv stravy a soustřeďuje se výhradně na jeden faktor: Namazat se ochranným prostředkem versus nenamazat se. To je naprosto jednostranný a zavádějící pohled.

Jak se zdá, lékařský průmysl nechce, aby si lidé uvědomili, že cesta ke zdravé kůži vede doslovně přes jídlo. Co je na tom divnéh? Vaše kůže je vytvořena výhradně stravou, kterou jíte, takže jak by vaše strava neměla ovlivnit její zdraví? A přesto nikdo v konvenční medicíně - ani dermatologové, ani vědci ani regulátoři zdraví nemají tu intelektuální čest, aby připustili, že to, co jíte, široce ovlivňuje to, jak vaše kůže reaguje na vystavení UV.

6. Ne všechny „přírodní“ ochranné prostředky jsou skutečně přírodní

Buďte opatrní při nákupu takzvaných „přírodních“ opalovacích prostředků. I když některé jsou dobré, mnohé pouze „zeleně vymývají mozky“ tím, že používají slova jako „přirozený“ nebo „organický“, ale současně obsahují i mnoho syntetických chemikálií.


Dobrým průvodcem, jak se informovat o ochranných prostředcích, je web EWG: http://www.ewg.org/skindeep/

Některé z výrobků jsou skutečně přírodní, jako např. Loving Natural suncreen a Badger All Natural Sunscrees. Přečtěte si složení výrobků a uvidíte sami. Nekupujte žádné prostředky obsahující tyto složky: Methyl-, propyl-, butyl-, ethyl-, trieth-, dieth-, a tak dále.


Vždy kupujte prostředek bez vůně, ledaže by vás bavilo pokrývat si kůži chemikáliemi s umělou vůní. Typický běžný přípravek obsahuje více než tucet rakovinotvorných umělých chemických vůní, které vaše kůže přímo absorbuje. Většina přípravků, když se aplikují podle návodu, je v podstatě toxickou chemickou lázní, která hrubě zatěžuje vaše játra a může vám způsobit rakovinu.

7. Mnohé přípravky „bez chemikálií“ jsou nacpané chemikáliemi

Zahledejte na amazon.com výraz „chemical free natural sunscreen“ a najdete: Jason Natural Cosmetics – Earths Best Sun Block Chemical Free, krém, 4oz

Klikněte si na výrobek a dostanete seznam složek, kde najdete: C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexyl Palmitate, Ethyl Macadamiate, Calcium Starch Octenylsuccinate, Stearalkonium Hectorite

Takže jakýpak krém bez chemikálií? Etylhexyl palmitát není chemikálie? Komu to chtějí namluvit? Popis na amazon.com je chybný a zavádějící. Abychom byli fér, připusťme, že je možné, že tento popis zadal na amazon prodejce a ne sama společnost Jason. Ale je to příklad toho, jak může být informace prodejců zavádějící.

Vždy si přečtěte veškeré složky každého produktu proti slunci, než jej začnete používat. Nezpůsobujte si sami otravu ochranným prostředkem proti slunci!

Dejte si pozor na dezinformace obklopující výrobky proti slunci

Možná platí o opalovacích prostředcích více než o ostatních prostředcích osobní péče, že informace v běžných médiích jsou beznadějně zavádějící (pokud ne přímo falešné). Je pozoruhodné, že nikdo z médií ani zdravotních není ochoten připustit, že chemické vonné přísady jsou zdraví škodlivé. Podobně nikdo nepřipouští, že chemikálie, které si dáte na svou kůži, jsou touto kůží ABSORBOVÁNY.

Bez těchto dvou zásadních informací je zbytek údajů o opalování pouhým bezcenným blábolem. Každá čestná informace musí připustit prostou pravdu, že chemikálie, které si dáte na svou kůži, jsou do ní absorbovány, a že většina opalovacích prostředků je složena z chemického koktejlu rakovinotvorných substancí.

Taková je pravda o opalovacích prostředcích, a právě tu vám chtějí zamlčet výrobci prostředků a rakovinotvorný průmysl. Je to takové špinavé tajemství: čím více se mažete opalovacími krémy, tím více rakoviny si můžete způsobit. (A tím více peněz vydělají centra pro „léčbu“ rakoviny, která ji „léčí“ ještě zhoubnějšími chemikáliemi známými jako chemoterapie.)

Takže zákazníku, buď bdělý. Opalovací prostředky jsou souhrnem lží, podvodů a desinformací, které vás mají udržet v nevědomosti pokud jde o význam opalování sluncem a o zdravotní rizika spojená s používáním chemických prostředků na své kůži.

Pokud je třeba, používejte skutečně přírodní ochranné prostředky, a snažte se vybudovat si zdravé opálení za stálého přísunu velkého množství superpotravin a antioxidantů ve své stravě. Uvažujte o pravidelném braní astaxanthinu nebo podobného prostředku rozpustného v tucích. Zkuste denně šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny, které jsou plné živých výživných látek. Vyzkoušejte si časování svého vystavování slunci tak, abyste se opálili a nepotřebovali žádný ochranný prostředek. Navzdory všem desinformacím, kterými jsme denně živeni, je zdravé opálení dobrým znamení toho, že vaše vlastní kůže produkuje dostatek vlastního vitamínu D.

Poučte se dále o slunění a vitamínu D z těchto zdrojů:
Anglicky: http://www.naturalnews.com/rr-sunlight.html
Český překlad (část): http://orgo-net.blogspot.com/2010/04/kniha-leciva-sila-slunce-vitaminu-d...
Video anglicky: http://naturalnews.tv/v.asp?v=5A62FC73922FD51A88E62E42C5A0AD5E

Mike Adams, NaturalNews, 25. 6. 2011

http://www.naturalnews.com/032815_sunscreen_chemicals.html

Preklad: Orgonet

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Súvisiace:

Konvenční medicína konečně připouští, že roztroušená skleróza je způsobena nedostatkem vitamínu D
http://www.cez-okno.net/clanok/rubrika-neveriaceho-tomasa/konvencni-medi...


Sekcie: 
jún 28, 2011 17:32 popoludní
 • krát komentár

7 krát komentár

 1. Obrázok používateľa human0id
  human0idjún 28, 2011 18:28 popoludní

  Komentár: 

  Kazdy len trosku inteligentny clovek vie ze koza musi dychat a prijimat vitaminy z vonku!!!_ a ked nebodaj si na kozu date oleje a podobne ho>na tak kozu upchate a nevie dychat potom je cervena a rychlo sa spaly ! Je to ako v skleniku ked si date na seba tie oleje!!!
  Ja som nikdy nepouzival opalovaci a a ani iny krem proti slnku a kazdyy uplne kazdy ci je to muz zena alebo deti mi nechcu verit ze mam 28 rokov ! Kazdy mi dava max 20. Jem vela ovocia a zeleniny a samozrejme VODU !!! na 90% pijem iba vodu ci uz v praci alebo doma (podzemnu vodu a nie chlorovu). Ano priznavam ze sem-tam si dam aj rozne napoje ale vazne len 10% !

 2. Obrázok používateľa kako
  kakojún 29, 2011 11:56 dopoludnia

  Komentár: 

  a mas doma studnu? alebo odkial beries podzemnu vodu?

 3. Obrázok používateľa human0id
  human0idjún 29, 2011 19:43 popoludní

  Komentár: 

  Aku studnu ?! Normalne cerpame pomocou cerpadla podzemnu vodu !
  Ty si urcite z mesta ze nevies ze aj pomocou cerpadla sa vytahuje podzemna voda na dedinach !

 4. Obrázok používateľa Dana
  Danajún 29, 2011 10:53 dopoludnia

  Komentár: 

  uz davno som na to prisla-po jednom nakremovani sa mi koza na slnku pripiekla ako kolac v trube ..krem doslova ''bublinkoval'' na kozi,odvtedy si nic nedavam..co je na tom dobre ak sa na kozi pripecie chemikalia? hm?

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 29, 2011 13:10 popoludní

  Komentár: 

  Dobrý článok. Krémy som nikdy nepoužíval, keďže sú mi vysoko nepríjemné.

  Mám ale jednu otázku. V článku sa vraví, že strava bohatá na antioxidanty znižuje citlivosť pokožky. Dodržujem zdravú stravu bohatú na antioxidanty, ale ak som dlho vonku, tak sa spálim.

  Preto predpokladám, že ide hlavne o nejaké špecifické antioxidanty. V akých jedlách ich teda nájdem?

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 30, 2011 17:36 popoludní

  Komentár: 

  v jedlách ich veľmi nenájdeš , len v prírodných (!) antioxidantoch a doplnkoch výživy. Bežne dostupné ovocie a zelenina neobsahuje dostatočné denné množstvo vitamínov a minerálnych látok.

 7. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjúl 04, 2011 22:50 popoludní

  Komentár: 

  osobne používam opalovacie kremy len na začiatku opalovania.a nie tie bežne z drogerie.tie su fakt chemki.v lekarni kupite kvalitnejšie ktore v drogerii nikdy nekupite.a nepostrehol som zatial žiadne problémy.

 

 

Top