Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sám sobě doktorem

Stále žádaná kniha vychází z principu celostní medicíny, tj. preventivního odstraňování příčin nemocí, léčení organizmu jako celku. Základem je sedm očistných kroků, kdy si jednoduchými a zcela přirozenými prostředky očistíte orgány a vytvoříte předpoklady pro úspěšné léčení. Metody, recepty a zkušenosti lidového léčitelství ověřené desítkami generací skutečně fungují. Svědčí o tom dnes už tisíce dopisů a zpráv od spokojených čtenářů nejen od nás, ale z desítek zemí celého světa. Autor čtenáři nic nezakazuje, pouze radí, doporučuje. Trefil se do mentality většiny z nás. Dosud nejúspěšnější titul nakladatelství! Od prvního vydání v roce 1995 je pravidelně dotiskován.


Úvodem

Dnešní doba je nazývána různě, ale nejčastěji se o ní mluví jako o uspěchané. Pocit, co všechno musíme každý den udělat, nás pronásleduje jako noční můra. Často se cítíme nenahraditelnými, ale jen do okamžiku, kdy onemocníme. Pak máme najednou dost času, začínáme si vážit maličkostí, hřejeme se na sluníčku a vzpomínáme na přátele, které jsme léta opomíjeli a většinou nenávratně ztratili.

Až na malé výjimky vytrvalců a lidí s železnou vůlí, jsme si my lidé středního a staršího věku (a pro ně je tato kniha především psána), v mnohém podobní. Často nám chybí energie i chuť ráno cvičit, na dobrou baštu se těšíme jako na drogu, rádi si dopřejeme pivko, vínko nebo něco ostřejšího, protože v Evropě se dá přežít jen v přiopilém stavu, tak nějak to řekl pan Hrabal. Na jaře, a teď už i v průběhu roku, se cítíme unaveni a nemáme chuť týrat tělo joggingem či aerobikem, jóga či taoismus jsou krásné myšlenky, ale kdo má dnes čas cvičit nebo meditovat hodinu denně.

Ani já nejsem výjimka a proto vás nehodlám do ničeho nutit. Nebudu vás přemlouvat, abyste přestali kouřit, nebo jak se dnes říká "moderovaně" pít, šňupat tabák či běhat za děvčaty (to poslední vám dokonce vřele doporučuji). Jak tvrdí jeden můj známý malíř, který přežil klinickou smrt a díval se na nás chvíli shůry, překonávání našich zlozvyků (a často i jediných radostí) nám ubere více energie a nervů, než když v nich setrváme.

Chci vám proto dát jen několik rad, jak si s poměrně malou námahou a nároky na čas a peníze uděláte základní očistu svého hříšného těla (každá nemoc je trestem za naše hříchy), zbavíte jej mnohaletých nánosů jedovatých látek a odpadů, které se vám hromadí ve střevech, cévách, žlučníku, játrech, ledvinách, plících i mozku. Rychle a navždy vás opustí strach z rakoviny střev či prostaty, ze žlučníkových kolik a žaludečních vředů, zapomenete co je to srdeční arytmie, pálení žáhy nebo bolesti hlavy. Ztratí se vám ekzémy a vzroste libido.

Vaše tělo se naplní novou energií, jakou jste dávno nepoznali, a vy docela určitě půjdete dál cestou ke zdraví, kterou jsem vám v této knize popsal. To však bude záležet jenom na vás. I když ne tak docela. Tržní zákony, tvrdě pronikající i do zdravotnictví, vás nejspíše donutí starat se více o své tělo i o svou duši. Dnes si člověk může vydělat na slušné živobytí jen za předpokladu, že je zdravý! Tato kniha by měla být průvodcem ve vašich léčitelských začátcích. Nakonec vás chci upozornit, že každou proceduru musíte provádět pomalu a trpělivě, s ohledem na váš zdravotní stav. A hlavně mějte dost vytrvalosti, odvahy a humoru, neboť, jak praví východní moudrost: Zdraví je stav ducha. Hodně štěstí.

Energie a dlouhověkost

Naše tělo je neustále v akci, v klidu či ve spánku. Tvrdě pracuje na výměně opotřebovaných a mrtvých buněk. Denně jich musí vyměnit v průměru 500 miliard! Staré buňky jsou jedovaté a musejí být rychle odstraněny střevem ledvinami, plícemi a kůží. V tom není problém, pokud máte dostatek energie. Pokud jste ji spotřebovali na trávení syté snídaně nebo oběda složeného z několika chodů, tělo nemá sílu se zbavit odpadu a jedů. Navíc na zpracování upravené, denaturované potravy vydává mnohem více energie než na stravu živou (ovoce, zelenina, ořechy). Vznikají tak přebytky a nadváha. Otravné látky jsou kyselé povahy. Tělo při přebytku kyselin zadržuje vodu, aby je neutralizovalo. Tím se váha ještě zvýší. Proto je důležitá vylučovací fáze, které pomáháme i naším sedmibodovým programem očisty, zejména výplachy, nálevy a koupelemi.

Pokud vám tedy chybí energie a jste neustále unaveni, vedete nejspíše nesprávný způsob života, nesprávně se stravujete. Nejnáročnější na spotřebu energie je zažívání. Musíme dbát na správné kombinování potravin (podle tabulky doktora Sheltona v této knize), které pak budou lépe stravitelné, ale také lépe využitelné z hlediska energie i ochranných látek. Už jsme si říkali, že dlouhým pobytem nesprávně kombinovaného jídla v žaludku a ve střevě (24 až 48 hodin) spotřebujete neuvěřitelné množství energie. A energie je život.

Výživa je nepochybně největším zdrojem energie a její složení určuje energetickou rovnováhu v organizmu. Energii z masa či cukru nelze srovnávat s energií ze zeleniny či ovoce. Energii člověk čerpá zejména ze sacharidů (obilovin, zeleniny a ovoce), které spaluje za pomoci vdechovaného vzduchu. Tuto energii potřebujete hlavně k regeneraci organizmu. Už jsme si řekli, kolik se vymění buněk během jediného dne, přitom buňky kůže a epitelu pokrývajícího střeva se neustále dělí. Také játra mají schopnost regenerace. Jejich buňky vědí, kdy se mají začít dělit a kdy přestat.

Pokud tělu neposkytnete správnou potravu, dojde k narušení energetické rovnováhy a následuje nemoc, která vás jemně upozorní, že jste vybočili ze své dráhy. To v lepším případě. Nechci být krutý, ale líbí se mi výrok jednoho filozofa, který říká, že smrt je způsob, jakým nás příroda upozorňuje, abychom zpomalili. Současná věda odhaduje teoretickou délku lidského života asi na 120 let. Přitom podle názoru amerického gerontologa Comphorta, byla biologická hranice u člověka doby kamenné stejná jako u dnešního. Skutečná délka života je dána každému prakticky už při narození. Jenom si ji pak člověk zkracuje nebo prodlužuje tím, jak žije.

Recenze

… kniha se mi velice líbí, nelze ji však číst jako román, stále se k ní vracím a prohlubuji své znalosti, neboť se podobnými věcmi zabývám.

Eduard T., Praha 6

… vaše kniha na mě udělala ohromný dojem svojí jednoduchostí, inteligencí a smyslem pro humor. Okamžitě jsem začala (opatrně) s Vašimi radami a opravdu to funguje! Díky že jste měl nápad napsat ty knížky.

Jirinka D. J., Monako

… děkuji za vydání této knihy. Moc se mi líbí a objednávám tímto knihu o urinoterapii.

Jan M., Tanvald

…protože praktikuji klasické a čínské masáže, setkávám se velice často s problémy pohybového ústrojí vycházejících z tlustého střeva. Vaše kniha se očistou tlustého střeva velice srozumitelně zabývá. Prosím o zaslání knihy.

Dana Š., Tachov

… velká chvála Vám za vydání knih Jiřího Cingroše. Jsou skvělé!

Anna M., Dřevohostice

… musím se přiznat, že jsem dnes v knihkupectví náhodně zalistoval Vaší knihou a okamžitě mě zaujaly názvy kapitol na straně 32 a 103. Popsané praktiky se totiž již nějaký čas na sobě snažím provádět z prostého důvodu, že mě velice sexuálně vzrušují. A v tom se z Vaší knihy dozvím, že se jedná o důležité očistné procesy. To mě potěšilo, a tak bych Vám rád napsal i o svých zkušenostech...

Ing. Petr Z., Praha 6

… žiji od roku 1970 v NSR. Už jsem toho hodně na toto téma přečetla, ale teď vím co mi chybělo - trochu českého humoru.

Hana K., Warmsen, NSR

… ZKUSTE SEDM KROKŮ KE ZDRAVÍ. Nyní se na knižním trhu můžeme setkat se spoustou průvodců životem ve zdraví, publikací, které nás nabádají jak správně pečovat o svou tělesnou schránku i psychiku. A pokud jde o to vybrat si co nejlépe, je někdy těžké se mezi všemi těmi tituly zorientovat. K úspěšným patří v tomto oboru kniha Jiřího Cingroše "Sám sobě doktorem", vydaná nakladatelstvím Start. Poprvé vyšla...

Zemské noviny, 23.9.1998

… Vážená redakce, váš článek s názvem "Sám sobě doktorem" (nevím přesně v jakém čísle) mi konečně dal návod, jak se uzdravit sama. Jsem šťastná, že mě tato kniha, kterou jsem si pořídila, oslovila. Škoda jen, že jsem se s autorem nesetkala, protože bych ho pořádně objala. Byla by to pro mě totiž obrovská pocta, a to proto, co mi jeho kniha přinesla. Zmiňovanou knihu dnes vřele doporučuji všem svým známým, kteří mají problémy se zdravím. Já s ní mám jen ty nejlepší zkušenosti.

Věra V., Opava, časopis SPIRIT 17.5.1998

… s velkým potěšením oznamujeme našim čtenářům, že úspěšná kniha Jiřího Cingroše "Sám sobě doktorem" vyšla v arabštině. Jedná se bezesporu o velký úspěch našeho autora v zahraničí.

časopis MEDIUM, duben 1998

… po přečtení knihy je o ní velký zájem mezi mými anglicky mluvícími přáteli. Nepřipravujete překlad do angličtiny?

Augustin O., Hayward, USA

… ve Vaší knize je v kostce téměř vše co potřebuje "obyčejný" člověk vědět. Kapitola urinoterapie mě příjemně šokovala. Kdysi mi bývalá kolegyně málem pod rouškou tajemství sdělila, že je dobré si natírat drobné vady kůže ranní močí. Tehdy jsem ji brala s rezervou. Dnes moč používám jako kosmetický přípravek a také ji užívám v dopoledních hodinách. Skutečně snižuje chuť k jídlu.

Marie Z., Olomouc

… jsem původem češka, provdána skoro 30 let za mexického diplomata, momentálně na štaci v Japonsku. Ve Vaší knize nacházím praktické shrnutí spousty mě známých a méně známých metod pro celkové zdraví a cítím podtón duchovního rozvoje. Rozhodla jsem se knihu přeložit, když ne pro oficiální účely, tedy pro rodinu a známé.

Marcela H., Tokio, Japonsko

Vážený pane Cingoši,

… k vánocům jsem dostala darem Vaši knihu Sám sobě doktorem a vzbudila ve mně veliký zájem. Ve stati URINOTERAPIE (slyšela jsem o tom poprvé) jsem prošla několika pocitovými fázemi. Nejsem člověk, který vše, co mu nejde pod nos, rezolutně odmítá. A proto jsem se nad tím nejdříve lehce a nevěřícně usmála, pak udiveně vrtěla hlavou a myšlenky typu: - no to snad ne, jestliže to opravdu může pomoci lidem na tolik neduhů, jak to, že to neproniklo do podvědomí široké veřejnosti, jak se na to mohlo zapomenout? Ale jakoby plno dalších zdravých a prospěšných věcí nebylo zapomenuto jenom proto, že lidé budou raději bezmyšlenkovitě polykat prášky, aniž by znali složení a vedlejší účinky, ale zase jsou krásně barevné a luxusně balené. Pevně věřím ve Vámi popisovanou metodu a nedočkavě čeká na Vaši další knihu.

Šárka S., Semily

… Vaše kniha mě velice zaujala. Mnoho věcí jsem dříve dělala instinktivně, příroda je mou učitelkou, babička mě naučila znát a používat byliny. Ale další poučení přišlo z Vaší knihy. Děkuji Vám, že jste ji tak srozumitelně sepsal.

Jitka B., Olomouc

… koupila jsem si knížku Sám sobě doktorem. Chci vás touto cestou požádat o adresu pana Cingroše, kterému bych chtěla odevzdat obrovskou kytici květin a upřímné poděkování.

Ing. Katarína Z., Nitra, Slovensko

… musím Vám moc poděkovat za Vaši knihu. Hodně mi pomohla v mých zdravotních problémech. Měla bych zájem o knihu o urinoterapii.

Ludmila J., Vilémov

… kniha se mi moc líbila a doporučuji ji všem svým známým.

Naďa V., Chotěvice

… kniha se mi velice líbila. S pomocí uriny jsem si téměř vyléčila 20letou opakující se lupénku. Myslím si, že kdyby každý dodržoval alespoň pár zásad z této knihy, tak by polovina obyvatel dnes byla zdravější. Ať se Vám daří napsat ještě spoustu tak dobrých knih.

Pavla Š., Havířov

… srdečný dík za Vaši knihu. Proč se toto neučí ve školách a já se to dozvím až ve 45 letech? Mé potíže se žaludkem zmizely za 2 dny (ráno jablečná kaše, v poledne zásaditá polévka, večer celozrnné pečivo). Jinak žiji pokud možno zdravě na jihu Rakouska už 15 let, kde máme s mužem malou biologickou farmu. Zdravím Vás a přeji vše nejlepší a díky, díky, díky!

Alena R., Kroboter, Rakousko

… mám před sebou obě Vaše knihy, kterými neustále listuji a které jsou mými společníky večer co večer. Je v nich tolik moudrosti a přesvědčení. Mnohé způsoby a postupy jsem vyzkoušela a plně jim důvěřuji.

Jitka Z., České Budějovice

… děkuji Vám, že jste vydali tak výbornou knihu. Je v mnohém velice poučná. Škoda, že jsem ji neměl dříve, tak třeba před dvaceti lety. Mnoha mladším lidem může zpříjemnit a o hodně roků prodloužit život.

Antonín F., Majetín

… při návštěvě Prahy jsem si koupila Vaši knihu a dobře jsem udělala. Moc jsem se nad ní pobavila. Knihu psanou s humorem na tak vážné téma jako je zdraví jsem už dlouho nečetla. Žiji totiž patnáctý rok v Německu a v naučných knihách v němčině není po humoru ani památky.

Helena D., Wetlar, NSR

… kniha mě velice zaujala a považuji ji za jednu z nejlepších v současném boomu podobné literatury. Srdečný dík a hlavně držím palce, aby u Vás vycházely další podobné tituly.

Jitka N., Žatec

… díky za výbornou knihu. Snažím se dodržovat pokyny, mám totiž astma. Objednávám tímto knihu o urinoterapii.

František G., N. Příhoří


Brož., bar. obálka, 240 stran, 149 Kč


Knihu je možné objednat přímo u nakladatele zde.

Čerpané z: Nakladatelství START

máj 31, 2008 02:52 dopoludnia

 

 

Top