Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zdravotní odborníci uznamují 5 způsobů, jak chránit děti před toxickými chemikáliemi

Představte si rodiče, kteří by své děti ohrožovali jejich umisťováním v situacích, které by mohly způsobit vážné zdravotní problémy, nebo jim prostě zkrátit život. Musíme hovořit o psychopatech, že? Koneckonců, většina maminek a tatínků by udělalo cokoliv pro ochranu svých potomků.

Bohužel, aniž by si to uvědomovali, spousta rodičů, kteří by vědomě neublížili svým dětem, nevědomky vystavují své děti nebezpečným toxickým chemickým látkám v domácnosti. Výsledkem by mohly být zdravotní problémy když děti rostou.

Jak NaturalNews rozsáhle hlásí, nemůžete spoléhat na vládu, aby jste se ujistili, že produkty, které používáte ve vaší domácnosti jsou bezpečné pro vás a vaše děti. V USA například FDA udělala málo, kromě vyjádření „znepokojení“ nad silným disruptorem hormonu bisphenolem A (BPA), který se vyskytuje v mnoha domácích potřebách, hračkách a potravinových obalech.

Místo toho, aby cítili bezmoc tváří v tvář tolika domácím toxinům, které mohou ohrozit zdraví dětí, kanadské Partnerství pro zdraví dětí a životní prostředí (CPCHE) a koalice kanadských ekologických a zdravotních expertů oznámila, že je čas, aby se rodiče začali zajímát o potenciálně nebezpečné látky nalezené v příliš mnoha domácnostech. A dobrá zpráva je, můžete podniknout pět jednoduchých opatření, aby nedošlo k chemickému znečištění a ochráníte zdraví svých dětí – udržení nízké hladiny prachu, vyhnutí se plastům, odepření ryb kontaminovaných rtutí, používat pouze zelené čističe a držení těhotných žen a mládeže od oblastí domácí renovace.

„Pokud rodiče podniknou jednoduché kroky v těchto pěti oblastech, mohou výrazně snížit expozici svých dětí jedům – a dokonce i ušetřit peníze,“ Erica Phipps, ředitel CPCHE, píše v prohlášení médiím.

Prach z olověných barev a chemikálií, včetně reziduí pesticidů, může být přinešen dovnitř domu na obuvi a oblečení, dostane se do vzduchu a do plic. Ale časté mokré vytírání, vysávání a utírání prachu vlhkým hadříkem může pomalu dostávat tyto látky z domova.

„Domácí prach je hlavním zdrojem expozice pro děti toxickým látkám včetně olova, o kterém, a to i na velmi nízké úrovni, je známo, že je škodlivé pro vyvíjející se mozek,“ profesor Bruce Lanphear z Simon Fraser University, přední světový odborník na dětské zdravé životní prostředí, který slouží jako poradce CPCHE, uvedl v prohlášení médiím.

CPCHE odborníci rovněž usilují o to, aby rodiče používali ekologicky šetrné přípravky při čištění. Ušetříte peníze i tím, jak se zbavíte toxických chemických čisticích prostředků a přejdete na jednoduché netoxické čističe, včetně jedlé sody a octu. Také důležité: Vyhněte se použití „osvěžovačů“ vzduchu a používejte prací prášky bez vůně. Chemické „vůně“ použité v těchto produktech byly spojeny s narušením normální hormonální funkce mládeže. Kromě toho panel CPCHE také nedoporučuje používání antibakteriálních mýdel.

Rekonstrukce vašeho domu? CPCHE říká, že je velmi důležité, aby těhotné ženy a děti odešli pryč z oblastí, které jsou rekonstruovány, aby se zabránilo působení nečistot, prachu a toxických výparů z produktů jako jsou barvy, lepidla a těsnění.

Další důležitý způsob, jak chránit zdraví: Vyhněte se výrobkům z plastů, zejména pokud jde o servírování a skladování potravin. CPCHE varuje před používáním plastových nádob nebo zábalů v mikrovlnné troubě, i když můžou nést označení lze používat v „mikrovlnné troubě“, protože chemické látky z plastu mohou migrovat do potravin nebo nápojů.

Skupina také požaduje, aby se jedlo více čerstvých a mražených potravin, kdykoliv je to možné. Tím se sníží vystavení BPA, které se používají nejvíce v jídlech a nápojích v plechovkách. BPA je spojena s celou řadou zdravotních problémů, včetně poškození vyvíjejícího se mozku a narušení endokrinní funkce.

PVC, obyčejně nazvaný prostě vinyl, obsahuje třídy chemických změkčovadel známých jako ftaláty, kterým by se mělo rovněž vyhnout, zejména děti. I když jsou nyní ftaláty zakázány, některé hračky pro děti a mnoho jiných vinylových produktů jsou stále na trhu – např. sprchové závěsy a pláštěnky pro děti. Nejbezpečnější řešení? Vyhoďte starší hračky a kousátka vyrobená z měkkého plastu.

Servírujete-li dětem příliš mnoho ryb, můžete jim tím i servírovat rtuť, která je toxická pro mozek. CPCHE žádá rodiče, aby udělaly domácí úkol a servírovali pouze druhy ryb, které mají nízký obsah rtuti – např. atlantická makrela, sleď, pstruh duhový a volně žijící losos.

Pro více informací:
http://www.healthyenvironmentforkids.ca/

Překlad článku Health experts announce 5 ways to protect children from toxic chemicals
http://www.naturalnews.com/032730_children_toxic_chemicals.html

Zdroj: freepub.comehere.cz

Sekcie: 
september 03, 2011 17:39 popoludní

 

 

Top