Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sila myšlienky (7. a 8. diel)

Ďalšia vec, ktorú vám odporúčam (aby ste zmenili svoj život), je tak dôležitá, že pre ňu nemám slova, pretože je naozaj veľmi mocná… Vizualizácia. Vzal som vizualizačný proces z programu Apollo a použil som ho v 80. a 90. rokoch behom Olympijských hier. Nazval som ho "Vizuálne pohybové cvičení".

Príbeh č. 5


Keď vizualizujete, tak materializujete. A zaujímavá vec týkajúca sa mysle je, že keď sme vzali Olympijských atlétov a pripojili ich na sofistikované prístroje (nechali sme ich bežať len v ich mysli). Úžasné je, že zabrali tie isté svaly v ten istý okamih, ako si predstavovali svoj beh na trati. Ako je to možné? Pretože myseľ nedokáže rozlíšiť medzi tým či to naozaj robíte alebo si to len predstavujete. Myslím, že keď ste tam boli len v mysli, boli ste tam i fyzicky. Keď vizualizujete a prehrávate si určitý obraz vo vašej mysli, vždy, sa sústreďte na konečný výsledok.

Tu je príklad:

Pozrite sa na svoje ruky. Naozaj, pozrite sa na ne. Na ich farbu, na škvrny, žily, nechty,… Než zavriete oči, všimnite si všetky detaily. A potom si je predstavujte, ako sú na volante vášho nového auta. Je to taká holografická skúsenosť, tak ozajstná, že dokonca necítite potrebu nového auta, pretože sa cítite, akoby ste ho už mali. Je to pocit, ktorý tvorí príťažlivosť, nie iba obraz v mysli. Mnoho ľudí si myslí, že keď budú myslieť pozitívne alebo si len vizualizovať to, čo chcú, tak to bude stačiť, ale keď to robíte a necítite sa pri tom bohatý alebo tak, ako chcete, rozum mi vraví, že Zákon Príťažlivosti potom nefunguje. V tej chvíli začne pracovať Tajomstvo.

Musíte cítiť, že už v tom aute skutočne sedíte, nie "bože, keby som mal toto auto", alebo "možno ho niekedy budem mať". Pretože je to o tom definitívnom pocite, ktorý je s tým spojený. Nie, že sa to stane "za hodinu" alebo "niekedy v budúcnosti”, keď to budete cítiť takto, bude to vždycky niekedy v budúcnosti. Vnímajte radosť a šťastie. Nezáleží na tom, ako hlúpo to vyzerá v tmavej a tichej miestnosti, zakričte si "juchúúú!!!”

Urobte to!

Mnoho ľudí si povie "fakt to musím spraviť?"

Ako veľmi chcete zmenu?

Ten pocit a vizualizácia vám otvoria dvere, skrz ktoré sa začne prejavovať sila vesmíru.

Koniec príbehu č. 5

Netuším, čo je to za silu, viem len, že existuje.
A. G. Bell


Mojím cieľom nie je prísť na to ako presne sa to stane. Stane sa to vďaka nášmu odovzdaniu a vďaka našej viere. O ostatné sa postará vesmír. Vždycky pozná tu najkratšiu, najrýchlejšiu, najharmonickejšiu cestu k splneniu vašich snov.

Keď sa obrátite na vesmír, budete prekvapení a v úžase nad tým, čo sa vám stane. Budú sa diať kúzla a zázraky. Mali by ste to robiť prakticky denne, ale nikdy by ste sa do toho nemali nútiť. Poznámka pod čiarou k celému Tajomstvu je, že by ste sa pri tom mali cítiť dobre. Celý ten proces by vo vás mal naštartovať pocit radosti. Mali by ste byť na vrchole, šťastný a v súlade s vaším zámerom, ako to len ide. Jediný rozdiel medzi ľuďmi, ktorí tak naozaj žijú a medzi tými, ktorí tak nežijú, je, že ľudia, ktorý s ním žijú, si na to zvykli.

Zvykli si na ten proces a všade kam idú, sa dejú kúzla. Pretože na to pamätajú a robia to stále, nie len ako jednorazovú činnosť. Ľudia o tom chvíľku popremýšľajú a rozhodnú sa, povedia "som naštartovaný, čítal som jeden dokument a zmením svoj život". Ale aj tak nemajú žiadne výsledky, prosto sa žiadne nedostavia. Ale pod povrchom sa k tomu schyľuje. A niekto sa pozrie na povrch a povie si "toto nefunguje!"

A viete čo? Vesmír si povie: "Tvoje prianie je mojím rozkazom."

A tak sa to vráti naspäť.

Príbeh č. 6

Poznajúc Zákon Príťažlivosti som ho chcel vyskúšať, schválne, čo sa stane. V roku 1995 som vytvoril niečo čomu hovorím "nástenka vízií" na ktorú dám všetko, čo chcem dosiahnuť alebo čo si chcem pritiahnuť, napríklad auto alebo hodinky, alebo spriaznenú dušu, proste dám na nástenku obrázok toho, čo chcem. Každý deň, keď som sedel vo svojej kancelárii a videl ju, som začal vizualizovať a dostal sa do stavu, že už to mám. Bol som pripravený sa odsťahovať a tak sme dali celý nábytok a všetky škatule do úschovne. Za 5 rokov som sa 3x sťahoval. Skončil som v Kalifornii a kúpil som tento dom a rok ho renovoval, potom som si priviezol všetky moje veci z môjho bývalého domu. Raz ráno za mnou prišiel môj syn. A škatule, ktoré boli 5 rokov zavreté boli hneď pri dverách. Môj syn Keanon na jednej z nich sedel a kopal do nej. Povedal som "zlatíčko, mohol by si prosím ťa prestať, niečo tu robím" a on povedal "Čo je v tých škatuliach, oci?" Odpovedal som mu "zlato, sú v nich moje nástenky vízií."

"Čo to je?"

"Dám tam všetky ciele, ktoré chcem v živote dosiahnuť, nastrihám ich a všetky ich tam dám."

Jasné je, že on to vo svojom veku nechápal, tak som mu to proste ukázal. A tak som otvoril jednu z debien a keď som vytiahol jednu z mojich násteniek, bol tam obrázok domu, ktorý som si vizualizoval pred piatimi rokmi a čo ma šokovalo, bolo, že v tom dome práve teraz žijeme, presne v tom z obrázku.

Kúpil som si svoj vysnený dom, renovoval ho a ani som o tom nevedel. Pozeral som na ten obrázok a začal plakať, pretože ma to dostalo.

"Prečo plačeš?"

"Zlato, konečne som pochopil, ako funguje Zákon Príťažlivosti, konečne som pochopil moc vizualizácie, konečne som pochopil všetko, čo som čítal a s čím som pracoval, môj celý život, spôsob akým som zakladal spoločnosti - fungovalo to i na môj domov. A kúpil som náš vysnený dom a ani som o tom nevedel.”

Koniec príbehu č. 6

Imaginácia ukazuje na všetko, čo bude.
Albert Einstein

Zdroj: um.zonax.sk, film "The Secret" (Tajomstvo)


Všetky časti seriálu "Sila myšlienky" nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Tajomstvo tajomstiev
http://www.cez-okno.net/clanok/tajomstvo-tajomstiev

O Tajomstve nahlas!
http://www.cez-okno.net/clanok/o-tajomstve-nahlas


júl 18, 2010 13:28 popoludní

 

 

Top