Obrázok používateľa CEZ OKNO
95% sójových produktů vám může poškodit zdraví

Sója je po dlouhou dobu tlačena do popředí jako populární zdravá potravina. Používána vegetariány a vegany jako alternativa masa, sójové potraviny jsou popularizované a prodávané jako jedinečné zdravé potraviny. Nicméně okolo 95% sóji vám může ve skutečnosti zdraví poškodit. Sója je hned po kukuřici druhou nejčastěji geneticky modifikovanou potravinou.

Sójové potraviny – zdravé či nezdravé?

Bez označení, že jde o geneticky nemodifikovaný výrobek, je naprostá většina sójových produktů, které zdravě uvědomělí spotřebitelé používají, ve skutečnosti pro ně škodlivá díky nepřirozeným procesům genetické modifikace.

S 95% geneticky modifikované sóji, aby byla dle přání Monsanta, nejen že obdržíte geneticky poskvrněné jídlo, ale i jídlo naplněné pesticidy. Použitím genetické modifikace je většina rostlin sóji uzpůsobena pro vyšší odolnost proti vysokým úrovním toxických pesticidů, které by normální rostliny rychle zahubily. Hrozí přenos charakteru GMO rostlin i na organické rostlinky sóji.

Ale i přesto je sója ve své nefermentované formě pouze velmi malou náhradou za skutečné zvířecí bílkoviny, které poskytují odpovídající živiny a sója obsahuje estrogenní isoflavonoidy, které narušují schopnost těla správně produkovat hormon.

Je zde i kumulativní efekt produkovaný tím, jak osoba pravidelně konzumuje sójové produkty jako mainstreamový vegetarián nebo vegan, dává své tělo do neustálého sporu. Tělo reaguje na podněty mnoho stopových toxinů, pesticidů a geneticky modifikovaných potravin. Nakonec jejich zdraví začne degradovat.


Zajímavá nedávno publikovaná případová studie zdůrazňuje jednoho 19ti letého člověka, jehož konzumace sójových produktů vedla k neplodnosti a sexuální impotenci.

I přesto nejsou všechny sójové produkty špatné. Tradičně fermentované sójové asijské potraviny např. Miso a Natto produkují přínosné vlastnosti skrze fermentaci, ale obecně – zpracovaná a balená sója ve stylu „veggie“ je většinou stejně problémová, jako běžná strava.

Nakonec je pozoruhodné konstatovat, že i to, co se zdá být nespornou pravdou, může být množstvím klamů a apriorních představ. Po celá léta zdraví si vědomí jednotlivci žili v přesvědčení, že tyto produkty poskytují vynikající úroveň kvality a výživy, a přesto se stali obětí stejné pasti jako tradiční jedlíci. Podobně můžou být i doktoři a profesoři zajímající se o zdraví a vědu zakořeněny v omylu. Je na vás, abyste si zjistili, co je pravda a co je lež.

Překlad článku "95% of Soy Products May be Damaging Your Health"
http://naturalsociety.com/95-of-soy-products-may-be-damaging-your-health/

Zdroj: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

Dr. Mercola o sóji: Zdravá a zázračná pochúťka má prepojenie na rakovinu prsníka a poškodenie mozgu
http://www.cez-okno.net/clanok/mgr-frantisek-nagy/dr-mercola-o-soji-zdra...

Sójové bôby sa možno stanú novou metódou podávania vakcín
http://www.cez-okno.net/clanok/ing-marian-fillo/sojove-boby-sa-mozno-sta...


Sekcie: 
január 17, 2012 17:34 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Methew
  Methewjanuár 18, 2012 20:28 popoludní

  Komentár: 

  Toto sú čisté dezinformácie, moji rodičia jedia sójové výrobky jakživ si pridávajú do kávy len sójové mlieko a som tu aj s mojimi bratmi zdraví a šťastní. Všetko je len o myslení, keď si myslíte, že Vám to uškodí, tak uškodí.

 2. Obrázok používateľa Peter Vyšehradský
  Peter Vyšehradskýjanuár 20, 2012 10:14 dopoludnia

  Komentár: 

  Som vegetarián, ale zásadne nekonzumujem sójové náhrady mäsa, pretože sú už len podľa bystrej chuti umelé, nehodnotné, modifikované a ešte neviem aké. Strukoviny, vajcia z ne-klietkového chovu, kvalitný syr, orechy a podobne sú oveľa bohatšou výživou, takže nikto nie je nútený podobnú zmes odpadu jesť! A poviem vám, radšej budem konzumovať menej kvalitnejšej stravy ako sa prejedať odpadom, ktorý uškodí môjmu fyzickému, dokonca aj psychickému zdraviu. Treba sa ešte aj vysporiadať s chovateľmi, ktorí kŕmia zvieratá nekvalitným chemickým krmivom, pretože tak škodia sami sebe a celej spoločnosti, často bez toho, aby bolo vôbec informovaní, čo ľuďom aj sami sebe, spôsobujú...

 3. Obrázok používateľa Michal
  Michaljanuár 19, 2012 12:06 popoludní

  Komentár: 

  To by sme nemohli jest uz vobec nic. Zakladom krmiv pre hospodarske zvierata je soja a nie hociaka ale GMO upravena. Takze GMO jeme stale bud priamo alebo nepriamo. Inak GMO neznamena ze rastlina ma byt odolnejsia voci pesticidom ale to ze je odolnejsia voci chorobam ako napr. plesnove choroby, alebo je odolnejsia voci vykyvom pocasia. Keby neboli GMO potraviny tak na svete by bol hladomor z nedostatku potravin. GMO prave ma vyhodu ze ked je rastlina odolnejsia voci chorobam a skodcom tak sa nemusi tolko striekat pesticidmi. Ked si uz niekto da namahu zosmolit takyto ubohy clanok nech si o problematike nieco aspon prestuduje a pozre sa na problem zo vsetkych uhlov a nie len z toho svojho zaujateho ze nieco je zle. Vdaka takym ludom existuju predsudky pretoze jednoducho si zmyslia ze je nieco zle a aj keby to bolo milionkrat preverene ze je to dobre nie bude to zle a hotovo. Nezastavam tu GMO len chcem poukazat na to ze zial zdroje planety su obmedzene a ludia je coraz viac a jedlo je jedna so zakladnych zloziek prezitia. Vysmazane hranolky a hambace isto viac nicia nase zdravie a narusuju nase DNA ako modifikovane potraviny.

 4. Obrázok používateľa Laci
  Lacijanuár 19, 2012 12:21 popoludní

  Komentár: 

  Veľmi veľmi veľmi zaujatý a nekompetentný komentár.

  Odporúčam naštudovať rubriku http://www.cez-okno.net/rubrika/gmo

 

 

Top