Obrázok používateľa CEZ OKNO
SILNÝ VIETOR ODKRYL NEZNÁME GEOGLYFY

PERU | Rýchlosťou až 100 kilometrov za hodinu silné vetry a piesočné búrky na peruánskej plošine Nazca odkryli doteraz neznáme obrazce na zemi zvané geoglyfy.


Prinášame rubriku, v ktorej nájdete preklady stručných zaujímavostí a postrehov, aktuálne kolujúcich po nete. Môžete nám posielať svoje tipy na redakcia@cez-okno.netPeruánske noviny "El Comercio" uviedli, že pilot Eduardo Herran a výskumník Gómez de la Torre objavili nové geoglyfy minulý týždeň počas preletu

Medzi novoobjavenými geoglyfmi je kľukatá čiara, ťava, vták a 60 m dlhý had na dvoch protiľahlých svahoch kopca El Ingenio Valley blízko San Jose a Pampas de Jumana asi 400 km od Limy. Výskumník obrazce priradil do prechodného obdobia Paracas kultúry Nazca s odhadom, že ich vek je asi 2000 rokov.
Nové obrazce boli registrované "Národným registrom kultúrnych hodnôt", aby sa zabránilo ich zničeniu.

Zdroj: grenzwissenschaft-aktuell.blogspot.de; Photo: E. Herran, G. de la Torre/elcomercio.pe

Preklad: -očko-

exkluzívne.cez.okno


Podrobné správy na tému "NAZCA" nájdete na tejto adrese.


Všetky časti rubriky OČKO postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Geoglyfy
http://www.cez-okno.net/geoglyfy

Nazca
http://www.cez-okno.net/nazca


Sekcie: 
august 07, 2014 11:47 dopoludnia
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Ondrej
  Ondrejaugust 11, 2014 01:12 dopoludnia

  Komentár: 

  Do pozornosti dávam informáciu o geoglyfof drakov -dynosaurov, ktoré sa nachádzajú na planine Nazca. Tieto informáciue sú pravdivé, ale oficiálne sú médiami cenzurované. Sám som si to overoval. "Googlemap" tieto obrázky úmyselne prekrýva pootočenými geoglfmi opíc, ktoré sa nachádzajú na inej lokalite. Fotografické zábery geoglyfov drakov, odfotené z malého lietadla - možno vidieť v knihe Dennis Swift "Secrets of the Ica Stones and Nazca Lines" v sekcii fotografie (color plates), vloženými medzi stranami 80 a 81.

 2. Obrázok používateľa Palo
  Paloaugust 11, 2014 12:14 popoludní

  Komentár: 

  Bolo by fajn keby si aj pridal GPS súradnice tých geoglyfov :)

 

 

Top