Obrázok používateľa CEZ OKNO
STAROVEKÉ VYOBRAZENIA DINOSAUROV I.

Dole je obrázek dinosaura, který bojuje s mamutem z knihy „Pohřbeni zaživa“ od dr. Jacka Cuozza. Byl pořízen autorem v Bernifalské jeskyni, v jedné z jeskyní ve Francii, která je proslulá neandertálskými artefakty. Jeskyně je uzavřená veřejnosti. Science News byla dána možnost publikovat tuto mimořádnou fotku, ale nepřijali ji. Vypadá to, že evidence proti převládajícímu paradigma, týkajícího se přírodovědného původu, není dovolena. Je to vědeckou institucí pohřbeno zaživa. Jak Cuozzo říká, toto je přirozený výběr v doslovném smyslu, jaký může být.

"Fran Barnes, uznávaná autorita na kamenné uměni Jihozápadní Ameriky, píše, v San Rafael Swell je piktogram [obrazový znak], který je hodně podobný pterosauru, létajícímu plazu..." (Swift, Dennis," Vzkazy na kameni "Creation ex ničilo“, svazek 19, strana 20). Tento obrazec, okolo 7 stop dlouhý, od okraje k okraji, je vlastně nakreslený tmavé červeným pigmentem. O indiánech z Fremontské kultury se ví, že obývali "Swell" mezi lety 700 až 1250 našeho letopočtu. Kaňon Černého Draka je pojmenován po piktogramu, který je podobný plazu s velkými křídly a korunním hřebínkem na hlavě.

Zde je ukázka fotky jedné z nejpodivnějších "dinosauřích" kamenných řezeb blízko Middle Mesa v národním parku Wupatki. Tato určitá kamenná řezba je nazývaná "Puff the Magic dragon", a vypadá jako znázornění dinosaura s ohňovým dechem. Ačkoli není možno nějakým způsobem určit přesně datum takovýchto kamenných řezeb, u této se odhaduje, že je přinejmenším několik sto let stará.

600 let před Kristem, pod vládou krále Nebuchadnezzara, byl babylonský umělec pověřen úkolem vytváření obrysů zvířat na podkladech spojených s Ishtar Branou. O několik století později, 1887 našeho letopočtu, kdy německý archeolog Robert Koldeway narazil na modrou glazovanou cihlu, byla brána znovuobjevena. Zvířata se objevují ve střídavě v řadách se lvy, zuřivými býky (Rimi nebo reems v Chaldejčině) a podivnými dlouhokrkými draky (sirruš). Lvi a býci se mohli objevit na Středním východě, ale na jakém základě vymodelovali staří Babyloňané draka? To stejné slovo, sirruš, je zmiňováno v knize „Bel and the Dragon od Apocrypha“. Obojí, popis i obraz na těchto odkrytých stěnách, které Jsou teď vystaveny v Berlínském Vorderasiatisches museu, vypadá to na dinosaura sauropoda. (Shuker, Karl PN, "The Sirrush of Babylon," Dragons: A Natural History, 1995, stránky 70-73.)

Starověcí Sumatrané vyráběli četné umělecké kousky vyobrazující dlouhoocasé dlouhokrké stvoření s hřebínkem. Některé z těchto zvířat se podobají hadrosaurům. Tato práce (Etnografické museum, Budapešť) zobrazuje stvoření, které nese ohromnou podobu s Corythosaurusem, který byl loven starověkými Indonéskými lidmi. (Bodrog, Tibor, Art of Indonesia, plate # 10, 1973.)

Asijské příběhy a stylizované dračí zobrazení jsou docela běžné. Ale neobvyklá zobákovitá socha draka, která se objevila na trhu s antikou, je teď ve Sbírce Genesis Park. Bronzový styl na tomto artefaktu nasvědčuje, že pochází ze Zhou Dynastie (1122 BC - 220 BC) nebo možná z Han dynastie (206 BC - 220 AD) Zobrazuje několik charakteristik zobákovitých dinosaurů (jako oviraptor, zobrazen na straně pro srovnání): tříprsté uspořádání nohou, metatarsální postoj, šupinovitý zjev celého těla (kromě rohu, který má na rozbrázdění povrchu), dlouhý (ale štíhlí) ocas, propracovaný hřebínek na hlavě a dlouhý krk. Další fascinující čínský artefakt je Late Eastern Zhou Sauropod (Fang Jian) ornamentální truhlice. Zobrazující tříprstou nohu, dlouhý krk a hlavu, která se podoba brachiosauru, toto znázornění je přesvědčivé. (Fong, Wen ed., The Great Bronze Age of China, Metropolitan Museum of Art, 1980, p. 285.)

Dále stojí za zmínku Shang Dynastie (BC 1766-1122) dračí artefakt, který byl inzerován na čínském trhu s antikou jako vyobrazení dinosaura. Zobrazuje reliéfní obrysy v šupinovitém vzoru, široký zobák, dermální zvlnění a hřebínek, který je neskutečně podobný dinosauru Saurolophus. Tato jadeitová soška, která se nachází ve Sbírce Genesis Park, je vyrobena z bíle zabarveného nefritu s různým zvětráváním, mramorovaná v důsledku roubování, průnik horniny demonstrující autenticitu.

A ještě další fascinující čínský artefakt je vystaven v Glendive Dinosaur museu. Tato bronzová dračí soška je z čínské Han Dynastie, která je asi 2000 let stará.

26. února 2000 publikace Science News obsahovala článek, který komentoval artefakt uložený v Boston Museum of Fine Arts, který se stal známým jako váza Hésioné (Hesman, 2000). Vyobrazení na této starověké řecké váze je série poněkud zvláštních maleb, včetně jedné, která vyobrazuje monstrum s hlavou dinosaura. Tento hrnčířský výrobek byl vytvořen kolem roku 550 BC a zobrazuje řeckého siláka Herakla, zachraňujícího Hésioné před "trojským monstrem". Neuvěřitelně realistické dinosauři vyobrazení Science News uzavřelo tak, že malby na této neobvyklé váze jednoduše dokazují, že starověcí lidé také vykopávali zkameněliny…


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Zdroj: http://www.genesispark.com/genpark/ancient/ancient.htm

Preklad: SilVia

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

OOPART
http://www.cez-okno.net/rubrika/oopart


august 25, 2011 22:58 popoludní

 

 

Top