Obrázok používateľa CEZ OKNO
Európske centrum hazardu v Bratislave!?

Vždy znovu a zas ma dokáže prekvapiť, ako sa nám tu na Slovensku príjemne spí. Keď hrozba prichádza, tak čakáme, že našu Krajinku obíde. A keď sa už nešťastie stane, tak lamentujeme, aká sa nám stala krivda a bezradne krčíme plecami, že sa s tým nedá už nič robiť. Toto je príbeh šialenca a ďalších jemu podobných cynikov, ktorí vítajú myšlienku postaviť na kraji Bratislavy najväčšie európske stredisko hazardných hier. Toto je príbeh našej generácie a generácií našich detí, našich vnukov a ich detí, ktorí budú v tomto meste žiť.

Dnes si tu mnohí kupujeme drahé byty, splácame šialené hypotéky a dúfame, že tu raz budeme pokojne a spokojne bývať. Snívame o tom, že v Bratislave bude príjemnejší život, kultúrnejšie centrum, viac zelene, opravené detské ihriská a lepšie parkovanie. Neviem ako vy, ale ja v tomto sne nemám organizovaný zločin, prostitúciu, kvitnúci obchod s drogami a hlavohrude z Ruska, Ukrajiny, Číny, Kosova a ďalších destinácií, ktorí "pracujú" v najväčšom zábavnom centre Európy na prahu nášho hlavného mesta.

Dnes je kríza, tak si postavme megazábavné centrum a budú dane a budú pracovné miesta. A nebude problém s prenajímaním a predávaním bytov. Lebo prostitútky, ktoré sú súčasťou týchto biznisov potrebujú niekde bývať. Máte vedľa seba byt, ktorý sa majiteľovi už dlho nedarí prenajať? O pár rokov už nebude mať problém. Problém budete mať vy. Chodíte okolo vily v lukratívnej časti, ktorú nechce nikto kúpiť? Drogoví díleri tiež potrebujú niekde bývať, takže nabudúce len po druhej strane cesty, nech nie ste podozriví ochranke za bránou a v zaparkovaných autách okolo. Zábavy bude mať určite dosť nie len Bratislava, aj okolité dedinky. O kriminalite gemblerov, drogách, sociálnych problémoch by mali písať a hovoriť tí, ktorí o tom vedia viac ako ja. Ja tu len žijem. A ak si Pezinok nezaslúži skládku pri centre mesta, nezaslúži si ani Bratislava pri centre mesta najväčšiu práčku špinavých peňazí v Európe.

Z Rakúska takýto projekt vykopli, rovnako zo Slovinska a Maďarska ešte skôr, ako si ich developeri s miestnymi predstaviteľmi sadli za rokovací stôl. Moskva si určila proti hazardným centrám ochranné pásmo, v USA ich na federálnej úrovni vytlačili na púšť. Len vláda s ministrom Počiatkom sa teší a víta prostitútky, gemblerov, mafiánov a ich posluhovačova sú nadšení z toho, ako budú naše deti a naši otcovia a matky pre nich pracovať.

Je mi až trápne, keď čítam vyjadrenie šéfa projektu o tom, že "rokovali s mnohými vládami v okolitých krajinách. No žiadna z nich nebola ochotná vyjsť tomuto projektu tak v ústrety ako slovenská vláda..."

Netreba sa veľmi diviť. Peniaze ako modla menia mysle ľudí. Akí ľudia, taká vláda. A aká vláda, takí investori. Ale je čas zobudiť sa a uvedomiť si, že nič nemusí byť tak, ako si niektoré paranoidné mysle predstavujú. Vystúpme spoločne proti tomu čo nechceme a nepotrebujeme! Zorganizujme petície, pošlime nesúhlasné stanoviská tým, ktorí o nás bez nás rozhodujú, zamyslime sa na tým, koho pôjdeme voliť, oslovme organizácie, vedúce osobnosti, ktorým morálka a čestný život ešte nie sú cudzie. Ešte je čas, ale záleží na každom z nás, ako aktívne sa postavíme za projekty pozdvihujúce pozitívne ľudské hodnoty.

http://ekonomika.sme.sk/c/5061260/pociatek-sa-tesi-na-hazard.html
http://reality.etrend.sk/realitny-biznis/metropolis-pri-jarovciach-buduc...
http://hnonline.sk/c1-38642010-slovensko-ma-investiciu-snov-vyrastie-tu-...

Zdroj: protiprudu.info

Rubriky: 
november 29, 2009 20:39 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top