Obrázok používateľa CEZ OKNO
Výzva k protestu proti slovenskému utlačovateľskému jazykovému zákonu?!

Keď zvážime, koľko takýchto maďarských webových stránok zahlcovalo adresy medzinárodných organizácií a vplyvných jednotlivcov na celom svete výzvami podobného charakteru a pochybného obsahu, nemôžeme sa zbaviť pochybnosti o účinnosti slovenskej diplomatickej protiofenzívy. Dlhoročné podceňovanie informovanosti o Slovensku v zahraničí sa nám teraz môže veľmi škaredo vypomstiť. Popol na hlavu si však môžu sypať všetky doterajšie slovenské vlády!

Slovenská republika vznikla 1993 na území tisícročnej Maďarskej koruny a to na základe takzvaného samourčovacieho práva, kedy sa jeden štát zo spoločenstva štátov, ktoré sa legitimizovalo podľa mierového diktátu z Trianonu (1920) a ktorý vystúpil z predtým neexistujúceho Československa. Slováci ako „vďaku“ za to, že im Maďarská Koruna podľa jej kresťanského zamerania umožnila, usídliť sa na severnom okraji krajiny a s rozličnými, v 13. storočí prisťahovanými slovanskými kmeňmi sa konečne v 19. storočí sformovať na národ, (Štátna rada Republiky Slovenskej, t.j. Parlament), prijali zákon, diskriminujúci a vyčleňujúci maďarskú menšinu.

Pôvodné obyvateľstvo tejto krajiny, ktoré sa dnes prezentuje ako menšina a napriek tomu predstavuje viacej ako 10% podiel na celkovom obyvateľstve tejto krajiny, žije v diskriminovanom svete. Súčasná diskriminácia je spojená s pevným zámerom, prostredníctvom väčšinovej moci pôvodnú maďarskú menšinu pokiaľ možno v najkratšom čase asimilovať. Podľa našej mienky odporuje tento zámer nielen normálnym ľudským hodnotám, ale je aj proti európskym právnym normám a kultúre.

Tento nový slovenský jazykový zákon odporuje taktiež v EÚ zakotvenému právu na ochranu menšín a porušuje princípy antisegregácie. Z tohto dôvodu sa obraciame na všetky osoby, organizácie a skupiny, ako aj politické sily v celej Európe, na vlády Európy a ich Parlamenty, na všetky organizácie, ktoré sa zasadzujú na práva menšín, aby predložili svoje protesty Slovenskej republike, jej Parlamentu a zodpovedajúcim orgánom, ako aj prezidentovi republiky, pánovi Ivanovi Gašparovičovi.

V ďalšom sa obraciame na Európsky parlament a jeho výbory, na Svetový zväz Maďarov s prosbou, aby aj vo svojom mene protestovali. Ďalej vyzývame v Maďarsku pôsobiace veľvyslanectvá, aby svoje vlády o menšinovej politike zodpovedajúco informovali, a svoje vlády primäli k tomu, aby tiež odovzdali Slovenskej republike, prípadne ministerstvu zahraničia, zodpovedajúce diplomatické protesty.

   Kárpáti Harsona (Karpatská fanfára) Výzva je v angličtine, nemčine, francúzštine, taliančine!
http://www.karpatiharsona.info/index.php?option=com_content&view=article...
Odporúčame na texty spomínanej stránky použiť Google prekladač - určite budete žasnúť ako my: http://translate.google.com/translate_t#

Zdroj: protiprudu.info

Rubriky: 
september 27, 2009 23:59 popoludní
 • krát komentár

6 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Lyshta
  Lyshtaseptember 29, 2009 07:26 dopoludnia

  Komentár: 

  na Slovensku po slovensky!!! či videli niekde v USA, že by sa dávali na úrady tabule v čínštine, španielčine, alebo inak? hádam ja slovák sa nebudem pýtať v komárne, kde je nejaký úrad. maďarskí politici len rozvírujú, čo netreba. medzi ľuďmi nie je problém...

 2. Obrázok používateľa Anonymný
  Anonymnýseptember 29, 2009 09:24 dopoludnia

  Komentár: 

  ...v 13. storočí prisťahovanými slovanskými kmeňmi...
  Nebola samova risa a velka morava zlozena zo slovanskych kmenov tak o 5 storoci skor?
  ...Pôvodné obyvateľstvo tejto krajiny, ktoré sa dnes prezentuje ako menšina...
  Neboli tu slovanske kmene tak nahodou prve a slovaci su teda potomkami povodneho obyvatelstva?

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 11, 2009 20:46 popoludní

  Komentár: 

  a co cakas od ... co si nevedeli vyslachtit ani poriadneho kona

 4. Obrázok používateľa Salem
  Salemseptember 29, 2009 21:06 popoludní

  Komentár: 

  Aká krv vám slovenskí Maďari ale aj Maďari v Maďarsku koluje, mongolská alebo slovanská ? Krv je slovanská /gény slovanské/. Tak, keďže sme pokrvní, nemohli by sme sa správať ako bratia? Vari reč nás má rozdelovať?

 5. Obrázok používateľa Adam
  Adamdecember 11, 2009 21:56 popoludní

  Komentár: 

  Naozaj ich nechápem , ked sa im u nás nepáči neh si idú ku sebe , nás tu budú otravovať tým že nám nerozumejú ??? Sme na Slovensku , oni nám palia naše vlajky a ešte od nás niečo chcú :DDD

 6. Obrázok používateľa ludi
  ludidecember 12, 2009 06:13 dopoludnia

  Komentár: 

  No čo už dodať. U nich je zakázané, aby menšiny mohly voliť, aby menšiny mohly mať strany a aby sa niekto z menšiny nachádzal v parlamente. Prečo to nespravíme aj my??

 

 

Top