Obrázok používateľa CEZ OKNO
Úžasné fotky toho, co svět jí

Co Vy a vaše rodina každý týden sníte? Možná budete šokováni významnými rozdíly dokonce i mezi relativně podobnými národy. Zatímco mnoho rodin v USA a Mexiku pije limonádu a jídlo z fast foodů, tak např. rodiny z Bhútánu přežívají díky tradiční stravě – zelenina a obiloviny. Je snadné vidět, proč počet nemocí v mnoha vyspělých zemích letí nahoru.

Je ohromující, že Spojené státy utrácí tolik peněz na zdravotní péči jako žádný jiný národ na světě. Přestože utrácí 7 960 dolarů za hlavu, USA jsou na posledním místě co se týče kvality péče.

Severní Karolína, USA

Tato rodina ze Severní Karolíny má stravu složenou téměř kompletně ze zpracovaného a předem připraveného jídla, většinou jde o skoro odpad (junk food) a fast food. Pijí pak hlavně cukrem narvané „ovocné“ nápoje a nápoje z Burger Kingu a McDonaldu. Taková průměrná americká strava vede v konečném důsledku k chronickým nemocem. Oblíbená jídla jsou například pizza a fast food.

Mexiko

Rodiny v Mexiku mají také tendenci konzumovat nápoje s cukrem a zpracované jídlo, ale jejich příjem ovoce a zeleniny je vyšší než u rodin v USA. Oblíbená jídla jsou pizza, těstoviny a kuře.

Kanada

I zde jsou populární zpracovaná jídla – hranolky a maso, můžete si však všimnou výraznějšího zastoupení zeleniny a čerstvých ryb. Je zde také vysoké množství jogurtů a sýrů.

Itálie

Italské rodiny mají rády chléb, těstoviny a různé druhy ovoce. Obiloviny tvoří hlavní část stravy společně s dalšími na sacharidy bohatými potravinami. Italské rodiny mají tendenci vynechávat maso s vysokým obsahem bílkovin. I když je mnoho z těchto jídel čerstvých, někdy dokonce doma upečených, tak rodiny stále konzumují velké množství nápojů jako je Pepsi. Můžete vidět, že rodina vypije zhruba 6 velkých lahví za týden.

Čína

Tato čínská rodina preferuje nastrouhané smažené vepřové se sladkokyselou omáčkou. Stravují se zpracovaným jídlem smíchaným s baleným masem a rybami. Tato rodina jí více ovoce než zeleniny a jejich výběr produktů je vedle USA jeden z nejmenších.

Čad

Tato rodina bydlí v rozvojové zemi a utrácí 1,23 dolarů týdně za potraviny pro celou rodinu. Jejich oblíbené jídlo je polévka s čerstvým skopovým masem.

Japonsko

Možná vás to překvapí, ale tato japonská rodina konzumuje jídla s vysokým obsahem zpracovaného odpadního jídla a sladkosti. Jejich oblíbená jídla jsou sladkosti, bramborové lupínky a sashimi (pokrm ze syrové ryby).

Německo

Tato německá rodina přijala americký životní styl co se týče stravy – oblíbená jídla jsou pizza, vanilkový puding, smažené brambory a smažené nudle. Také si můžete všimnout zvýšeného množství piva a dalších alkoholických nápojů.

Velká Británie

Utrácí více než 250 dolarů týdně za jídlo, průměrná britská rodina jí převážně zpracované jídlo a cukroví. Tato rodina preferuje jídlo obsahující čokoládu, majonézové sendviče a koktejl s krevet.

Překlad článku Amazing Photos Show What the World Really Eats
http://www.activistpost.com/2012/04/amazing-photos-show-what-world-reall...

Zdroj: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

Zdravá výživa
http://www.cez-okno.net/zdrava-vyziva


máj 14, 2012 20:45 popoludní

 

 

Top