Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sila myšlienky (1. diel)

Pred dvoma mesiacmi som vôbec nevedel o čo som doteraz prichádzal. Až mi jeden kamarát z východu poslal jeden video dokument. „Matúš, toto musíš vidieť!“ "Pozrel som si jedno Veľké verejné tajomstvo. Nedalo mi nepodeliť sa aj s Vami, tak som sa teda pustil do písania tohto blogu. Ak si prečítate dôkladne všetky diely seriálu, určite zmeníte svoje zmýšľanie k lepšiemu. Mne sa úplne zmenil život. Po tom ako som dopísal posledný diel o sile myšlienky, keď som bol v Trenčianskej metskej knižnici, pozrel som si nejaké knihy a zostal som uchvátený tým, v koľkých sa o tomto píše, len každá je vydaná v inej obsahovej forme.

Niekoľko z týchto kníh napísal Joseph Murphy. Je to kňaz ktorý robí prednášky o tejto sile po celom svete a plus jeho knihy pomohli desiatkom miliónov ľudí na celom svete. Osobne vrele odporúčam jeho knihy! Ďalej spomeniem ešte aspoň zopár autorov: Prentice Mulford, Louise L. Hayová, Josef Kirschner, Dale Carnegie, Brian Tracy, Napoleon Hill a ďalší. A teraz už prejdem priamo k obsahu toho dokumentu. Obsah je z filmu The Secret (Tajomstvo)."


Nemohol som uveriť tomu, koľko ľudí o ňom vedelo. Boli to i tí najväčší ľudia histórie. Jediné čo som teraz chcel, bolo sa o neho podeliť s celým svetom. Poznáte toto Tajomstvo, získate všetko, čo len chcete. Šťastie, zdravie a bohatstvo. Môžete mať, robiť alebo byť čím chcete. Nezaujíma ma, aké je to veľké.

Chcete byť milionárom? Akú prácu chcete mať?

Chcete viac úspechu? Čo naozaj chcete?

V živote som videl množstvo zázrakov. Finančné zázraky, zázračné uzdravenia, duševné uzdravenia, urovnávania vzťahov….

Všetko sa to stalo, vďaka vedeniu, ako ho aplikovať. Je to veľké Tajomstvo života.

Tajomstvo je odpoveďou na všetko, čo bolo, je a bude.
Ralph Waldo Emerson

Pravdepodobne sedíte a pýtate sa čo je to za Tajomstvo.

Napíšem vám, ako som sa ho naučil používať. Všetci máme nekonečnú moc. Všetci sa riadime rovnakými zákonmi. Prírodné zákony vesmíru sú tak presné, že nemáme problém stavať vesmírne lode, poslať ľudí na mesiac a môžeme načasovať pristátie s presnosťou na zlomky sekúnd!

Nezaujíma ma či ste v Indii alebo ste v Austrálii, Afrike, Stockholmu alebo v Londýne, alebo v Toronte, alebo Montrealu, New Yorku… Všetci pracujeme s jednou silou, jedným zákonom.

Je to príťažlivosť.

Tajomstvo je Zákon Príťažlivosti.

Všetko čo v živote používate, si do neho priťahujete. Je to k vám priťahované mocou obrazu, ktorý máte vo svojej mysli. Je to to, na čo myslíte. Vidíte? Všetko čo sa vám behá hlavou k sebe priťahujete. Múdri ľudia to vždy vedeli. Zoberte si starovekých Babylončanov, tí to poznali. Je to malá hŕstka vyvolených. Prečo si myslíte, že 1% populácie zarába okolo 96% všetkých zarobených peňazí? Myslíte si, že je to náhoda?

Nie je!

Je to zámer. Niečo chápu. Chápu Tajomstvo. A teraz vás s ním zoznámim a to aj pomocou pár príbehov. Najjednoduchší spôsob, ako pozerať na Zákon Príťažlivosti, je myslieť na seba ako na magnet. A ja viem, že magnet k sebe veci priťahuje. Veľmi zjednodušene, Zákon Príťažlivosti hovorí, že podobné priťahuje podobné. Ale my sa bavíme na myšlienkovej úrovni.

Našou úlohou je držať myšlienky toho, čo chceme, jasne si v mysli vytvoriť obraz toho, čo chceme a od tejto časti sa začína uplatňovať jeden z najväčších zákonov vesmíru, Zákon Príťažlivosti.
Stávate sa tím, na čo najviac myslíte, ale tiež priťahujete to, o čom najviac premýšľate.

Vidíte to v hlave? Budete to nakoniec držať vo svojich rukách! Tento princíp môžem zhrnúť v troch jednoduchých slovách:Myšlienky


sa stávajú


realitou.

- pokračovanie -

Zdroj: um.zonax.sk, film "The Secret" (Tajomstvo)


Súvisiace:

Tajomstvo tajomstiev
http://www.cez-okno.net/clanok/tajomstvo-tajomstiev

O Tajomstve nahlas!
http://www.cez-okno.net/clanok/o-tajomstve-nahlas


máj 03, 2010 00:59 dopoludnia
 • krát komentár

9 krát komentár

 1. Obrázok používateľa mikeborecek
  mikeborecekmáj 03, 2010 18:04 popoludní

  Komentár: 

  A co vesmirne zakony ako su napr. "kauzalita"? alebo "ziadna strata, ziaden zisk" ?

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 03, 2010 18:49 popoludní

  Komentár: 

  Takmer doslovný prepis (samozrejme prelozený) filmu The Secret? Opravte ma ak sa mylim.

 3. Obrázok používateľa Jozef
  Jozef máj 04, 2010 15:48 popoludní

  Komentár: 

  Myslim,že toto co sa tu piše je niečo podobne ak nie uplne rovnake v knihe "Dovol si co chces "ktoru prave čitam...

 4. Obrázok používateľa Jojo
  Jojomáj 04, 2010 18:18 popoludní

  Komentár: 

  Mam tu knihu doma, vlastne aj dvojku plus dalsie dve od tych autorov, je to super

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 14, 2011 20:59 popoludní

  Komentár: 

  Děkuji, ale nechci. Přesněji řečeno: NE TAKHLE!

  Jaký je skutečný záměr autorů a producentů?!
  Pokud síla přání (které je otcem myšlenky) skutečně funguje, pak díky takto zpracovaným "filmům - návodům" je to logicky jedna z hlavních příčin současného stavu světa.

  Zkusím zjednodušeně nastínit, co mi na tom nesedí:

  1. Popisované principy jsou divákovi (čtenářovi) nikoliv vysvětlovány, ale interpretovány skrze emotivní "příběhy" lidí, kterým se vyplnilo jedno(!) PŘÁNÍ a rázem se jim PAK zlepšil život, který si až TEĎ vlastně mohou doopravdy užívat.

  2. Naprostá většina těch přání je tak či onak v důsledku spojená s penězi a jejich množstvím. Kombinace kulturně sociálních, společenských a osobních hodnotových standardů přitom vnitřně definuje "dobré" zaměstnání, (velký) dům, (luxusní) auto, (velikou plochou) TV, (vybavený) PC, (chytrý) mobil, a desítky dalších atd.. Nebo třeba jen splacení dluhů, popřípadě zaplacení lékařské péče, školy, atd.

  3. Žijeme v jednom světě společně a tedy splněné přání jednoho člověka se skrytě dotýká života jiných obyvatel planety na mnoha různých úrovních.

  Skrytá projekce peněz v těchto přáních znamená, že:

  KAŽDÉ takové splněné přání znamená zvýšení množství a toku peněz v oběhu a udržuje při životě defektní monetární systém se zabudovaným dluhem!

  KAŽDÉ TAKOVÉ splněné přání znamená podporu stávajícího systému průmyslové výroby poškozující naši planetu!

  KAŽDÉ TAKOVÉ SPLNĚNÉ PŘÁNÍ znamená (byť nevědomou) osobní spoluúčast na páchání nespravedlností, krutostí a zvěrstev na mnoha místech planety!

  K úspěšnému využívání síly mysli je nutné umět rozpoznávat a rozlišovat co je náš záměr, co je cíl a co je prostředek k dosažení cíle. Vědět, zda si přeji věc, nebo stav, který reprezentuje.

  Avšak pro spokojené užívání si výsledků našich splněných přání je podle mého názoru nezbytné naučit se uvažovat o nich ve větších souvislostech, kde všude zanechají svůj otisk jejich projevení se v realitě.

  Protože druhou stranou mince materiálně orientovaných přání (konzum/falešné hodnoty) je vytváření těch, kteří jsou v tom samém procesu nedobrovolnými účastníky a navíc poškozeni. Není těžké si představit, co bude jejich přáním vůči těm, kteří je dostali tam, kde být nechtějí..

  Beze změny uvažování v těchto základech je pak vyloučen společenský konsensus nutný k nápravě..

  Chuděra Gaia, její děti se učí používat síly Vesmíru k soutěži o svou vlastní záhubu zefektivněním jejího zabíjení..

  Roman

 6. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanoofebruár 15, 2011 14:55 popoludní

  Komentár: 

  Aky je tvoj prinos, Roman?

  Vies zhodnotit prinos The Secret?

  Pises tu svoj pohlad na vec, nic proti, ake mas vysledky?

  Kolkym ludom si pomohol?!

 7. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 19, 2011 03:20 dopoludnia

  Komentár: 

  Mas pravdu Roman.Je to zavadzajuce.To uz radsej nastudovat Da Silvu...je to lepsie,a clovek naozaj musi na sebe zapracovat a vysporiadat sa sam so sebou.A cudujem sa vlastne,ze teraz niekto prisiel s dakym tajomstvom,ked Silva bol v Bratislave uz po 89-tom...takze Tajomstvo ma trocha spozdenie.

 8. Obrázok používateľa Wimka
  Wimkafebruár 18, 2011 13:04 popoludní

  Komentár: 

  Keď som videla ten film, mala som rovnaké pocity ako ty. Je to až neuveriteľné, že ešte o tom nevie úplne každý na tejto zemi. Keď si to človek pozrie má pocit, že byť milionárom je úplne jednoduché , a možno aj je, len my "chudobní" sme už tak zvyknutí na finančne obmedzený život, že si už často krát ani neuvedomujeme, že sa dá žiť ináč, že sa to dá zmeniť. Neskôr som si prečítala aj knihu Tajomstvo- The Secret, musím povedať, že je to oveľa lepšie, pretože sa k tým zázračným slovám môžete vracať kedykoľvek a kdekoľvek.

 9. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 29, 2011 13:33 popoludní

  Komentár: 

  Mám knižku doma a patrí medzi najoblúbenejšie.Ludia su na tom zle pretože nedokážu veriť.

 

 

Top