Obrázok používateľa CEZ OKNO
Britský politik Nigel Farage takmer zahynul pri agitačnom lete!

RIAN.RU | Známy britský politik Nigel Farage, bývalý líder Strany za nezávislosť Spojeného kráľovstva (UKIP) a terajší poslanec Európskeho parlamentu za túto stranu, utrpel zranenia vo štvrtok ráno dôsledkom havárie ľahkého lietadla vo Veľkej Británii, oznamuje britská stanica Sky News. Podľa údajov televíznej stanice sa havária odohrala ráno okolo 8 h na území grófstva Northamptonshire v centrálnom Anglicku. Príčinou incidentu bol pravdepodobne reklamný banner so symbolikou strany, ktorý sa dostal do hnacieho motora lietadla pri agitačnom lete. Ten bol načasovaný k práve prebiehajúcim parlamentným voľbám.

Havária sa stala pri nálete lietadla na pristátie – narazil však do poľa.

Záchranári rozrezali trup postihnutého vzdušného letúna, aby vytiahli pilota, ktorý utrpel zranenia. Bol dopravený do nemocnice. Sám Farage, ktorý sa zúčastnil letu ako cestujúci, unikol s menšími zraneniami. V súčasnosti je taktiež hospitalizovaný v nemocnici na pozorovanie.


UKIP, vystupujúca za odchod Veľkej Británie z Európskej únie, nemá zastúpenie v britskom parlamente, ale v prebiehajúcich parlamentných voľbách vo štvrtok vystavila niečo cez 570 kandidátov vo väčšine volebných obvodov - v nádeji získať svoje prvé mandáty v poslaneckej snemovni.

Farage postavil svoju kandidatúru na všeobecných parlamentných voľbách v okruhu Buckinghamu, kde okrem iného čelí terajšiemu hovorcovi Snemovne, ktorým je John Bercow.

V minuloročných voľbách do EP obsadila UKIP 2. miesto hneď po konzervatívcoch.

Alexander Smotrov

Zdroj: rian.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

máj 08, 2010 12:59 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top