Obrázok používateľa CEZ OKNO
KAUZA S METANOLEM NÁS VARUJE NEJEN PŘED NEBEZPEČNÝM ALKOHOLEM!

Naši politici místo toho, aby hledali průsaky v této utápějící se ekonomice, nabízejí jenom krátkodobá řešení – tj. zvyšování spotřebních daní atd. Účinky této krátkozrakosti odskáčou vždy slušní lidé, jak je právě vidno u otrav s pančovaným alkoholem. O tom, že vysoké daně přináší do státního rozpočtu méně peněz, než-li daně nižší, bylo toho dosti napsáno, nakonec to dokazují i odborné publikace a zkušenosti zadlužených zemí – viz Řecko, Portugalsko, Španělsko.

Vysoké daně jsou příčinou nárůstu korupce a černého trhu, to by se mělo pokaždé před každým zvýšením daní, náležitě uvážit.

Některé tuzemské firmy, nikoliv z důvodu zisku, ale kvůli pouhému přežití, musí potom neúměrně šidit v kvalitě své výrobky, což poškozuje dobré renomé českých producentů, nejenom na domácím trhu, ale i na ne-tuzemských odbytištích. Podporovat za této situace proexportní politikou naše podniky, které nemohou kvůli vysokému zdanění, konkurovat ani na domácím trhu mnohým zahraničním firmám, je podle mého názoru zcela zbytečné vyhazování peněz ze státního rozpočtu. Tato proexportní strategie přináší úspěch pouze v tom, že některé české výrobky, můžeme laciněji nakoupit za hranicemi našeho státu.

Například téměř všechny vozy značky „Škoda“, jsou v zahraničí výrazněji lacinější, než-li u nás doma. Jak všechno tohle souvisí s metanolem a potravinami? Kdyby alkohol nebyl kvůli vysokému zdanění pro české peněženky předražený, lihová mafie by tak nemohla pančovat a už vůbec prodávat cenově dostupnější alkohol. Obdobná situace se zdravím ohrožujícími výrobky při současném zdražování (zvyšováním DPH atd.), logicky nastane i na potravinovém trhu. Je jen otázkou času, kdy v ČR bude např. mléko nahrazováno jedovatým melaminem, jak se událo před několika lety v Číně. Ano, podobných případů bude v budoucnu neustále přibývat, nepochybně se máme na co těšit!

Potraviny s obsahem jedu!

Ceny základních potravin ve světě nehorázně stoupají a naše země právě v těchto nelehkých časech, ztratila onu potřebnou potravinovou nezávislost. Z tohoto důvodu se šetří téměř na všem, dřívější obsah potravinových polotovarů je nyní nahrazován lacinějšími surovinami, které proměňují naší každodenní potřebu - čili jídlo, v jistý druh jedu.


Zatímco metanol usmrcuje okamžitě, tak chemikálie obsažené ve zpracované potravě (stabilizátory, konzervanty, syntetická barviva atd.) nás zabíjejí pomalu, ale o to spolehlivěji. Dnes a denně slýcháváme v médiích, že ta či ona potravina je něčím nahrazena, nebo ještě hůře nějakou nebezpečnou látkou kontaminována. Černé čaje v sáčcích obsahují podle zjištění časopisu dTest nebezpečné pesticidy.

Při dlouhodobém pronikání pesticidů do krevního řečiště člověka, hrozí lidskému organismu narušení imunity, alergie, neplodnost či zhoubná rakovina. Vzpomeňme si ještě na skandál, který se odehrál na konci roku 2010 v Německu. Do průmyslových krmiv zvířat byla přidána toxická směs krmných tuků vyráběných z mastných kyselin – vedlejšího produktu výroby bionafty. Tato krmiva byla použita jako krmení pro nosnice, skot a prasata.

Nadlimitní koncentrace dioxinů byly záhy odhaleny ve vepřovém mase i vejcích. Zamořené maso s dioxiny putovalo i do ČR, kde se rovněž velmi dobře prodávalo. Pokud si budete chtít pochutnat na polské zmrzlině, můžete místo vanilkové příchuti pozřít látku (piperonal), která se používá proti vším ve vlasech. České buchty plněné mákem, zas nemusí obsahovat ten kvalitní mák z našich polí, ale naopak technický mák, odpad z farmaceutické výroby, který není určen pro kulinářské účely. Těchto děsivých příkladů existuje celá řada, proto nelze na všechny ukázat či upozornit. V každém případě se nemůžeme spolehnout na stát a jeho kontrolní mechanismy, protože kdyby tyto instituce fungovaly, tak jak by ve skutečnosti měly, prohibice by zřejmě nepostihla jenom trh s českým alkoholem.

Deficit živin zapříčiňuje hladomor a nemoci!

Špatné jídlo může zabíjet náš mozek, bylo oznámeno ve vědeckém časopise „New Scientist“. Alzheimerova nemoc, která postupně devastuje lidský mozek, je podle informací zveřejněných v tomto časopise, výhradně metabolickou chorobou, kterou způsobuje nezdravá strava – hamburgery a jiné tomu podobné kalorické bomby.

Pakliže uvážíme, že většina nemocí pochází ze špatných stravovacích návyků, především z nedostatku potřebných vitamínů a minerálů, nelze se vůbec divit tomu, že současná civilizace musí čelit takovým neléčitelným nemocem, jakými jsou – rakovina, cukrovka, alergie apod. Pokud v naší potravě nejsou dostatečně zastoupeny nezbytné minerály, tělo člověka chřadne až přijde na konec nějaká závažná nemoc.


Průmyslovým zpracováním jsou systematicky veškeré minerály či vitamíny, odstraňovány z našich potravin zakoupených v hypermarketech. S tímto tématem plně souvisí obhospodařování zemědělské půdy, která je kvůli nedostatečnému hnojení daleko více vyčerpanější. Do zemědělské půdy se vrací ve formě syntetických hnojiv tři základní živiny – dusík, fosfor, draslík.

Právě tyto prvky se ze země vyčerpají nejdříve, bez nich jsou výnosy vždy nízké, zřejmě proto se na ostatní rovněž důležité minerály, tak trochu pozapomnělo. V jedné studii se uvádí, že v Británii, a to v letech 1930 až 1980, významně klesl obsah minerálů v ovoci a zelenině.

Například v ovoci se snížil obsah železa o 32%, obsah draslíku o 20%. V zelenině klesl obsah sodíku o 43% a obsah mědi dokonce o neuvěřitelných 81%. Jakmile se nám nedostává potřebných živin, tedy těch co náš organismus nutně potřebuje, hladovíme i když máme pocit, že jsme dostatečně nasycení.

Obezita je názorná ukázka toho, co to přesně znamená, když lidský organismus hladoví. Obézní lidé mají neustálý pocit hladu, potřebují ustavičně jíst a kvůli nevhodné stravě, která neobsahuje téměř žádné živiny (vlákninu, minerály, vitamíny, enzymy, ale i barvivo zpomalující stárnutí chlorofyl), jsou deformováni tukem a trpí nevědomě hladověním. Následky tohoto jevu, jsou později pro každého otylého člověka fatální – cukrovka, mozkové příhody, psychické deprese, to všechno jsou neoddiskutovatelné příčiny nadváhy u člověka. Jsme to co jíme, toto moudro je velice výstižné, zvlášť když denně požíváme potraviny, které nelze za stravu vhodnou pro člověka zdaleka označit.

Vyhlídky do budoucna?

Které potraviny jsou pro nás v současnosti vhodné a které nikoliv, když s chemizací prostředí se setkáváme prakticky na každém kroku? Čisté potraviny jsou v dnešní době nedostatkovým zbožím, nejen kvůli jejich vysokým cenám, ale také proto, že ve skutečnosti již dávno neexistují! Chápu, že tohle negativní konstatování se nemusí mnohým čtenářům zamlouvat, ale ani vlastní zahrádku, nemůžeme dnes před všudy přítomnou chemií dostatečně ochránit.

Samozřejmě, chemii v jídle lze určitým způsobem omezovat, při nákupu potravin musíme věnovat naši pozornost zejména obalům a štítkům, abychom dobře věděli co vlastně nakupujeme. Musíme být aktivní i v problematice „éček“, je dobré znát v potravinách ta aditiva, co jsou neškodná a která zas mohou ublížit.


Nejdůležitější rada na závěr zní: „Nekupujte falzifikáty potravin“, buřty s obsahem drůbežího masa, párky se sojovým hydrolyzátem, čokoládu s nízkým obsahem kakaového tuku tj. 10%, nízkotučné mléko ředěné vodou či olejem, jogurty míchané želatinou a škrobem, křehčené maso – napuštěné vodou, solí a fosfáty atd. Je pravdou, že vás tyhle pochoutky okamžitě nezabijí, tak jako to dokázal např. pančovaný alkohol, ale při dlouhodobém užívání jsou tyto jedy v potravinách mnohdy zákeřnější, než-li onen zmiňovaný zabiják „metanol“. Ten lze na rozdíl od těchto chemikálií užívaných v našich potravinách, aspoň částečně eliminovat, třeba čistým alkoholem!

Josef Čáp

Zdroj: http://odrazy-tajemna.wz.cz/


Súvisiace:

Inšpektori u nás našli 21 druhov zakázaného alkoholu
http://www.aktuality.sk/clanok/214434/inspektori-u-nas-nasli-21-druhov-z...

Aféra s pančovaným alkoholom v ČR je úderom trhu bez prívlastku
http://www.cez-okno.net/clanok/aktualne/afera-s-pancovanym-alkoholom-v-c...

Metanol do ČR prišiel údajne z Poľska
http://www.cez-okno.net/clanok/veci-verejne/metanol-do-cr-prisiel-udajne...


Autori: 
september 24, 2012 00:55 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top