Obrázok používateľa CEZ OKNO
Amerického režiséra Michaela Moorea usvedčujú z klamstva

Michael Moore sa v minulých rokoch už dostal do konfliktu s mnohými známymi predstaviteľmi pravice, od výrobcov automobilov po majiteľov ručných zbraní, vedúcich pracovníkov Wall Streetu, výrobcov liekov a Georgea Busha. Teraz sa však dostal do nedorozumenia s hrdinom medzinárodnej ľavice. Stúpencov Huga Chavéza nesmierne rozhorčilo vystúpenie Michaela Moorea v americkej nočnej show, kde rozprával humornú historku o stretnutí s venezuelským socialistickým prezidentom v luxusnom hoteli, počas nedávneho filmového festivalu v Benátkach. V priebehu asi dvoch minút povedal moderátorovi ABC Jimmymu Kimmelovi niečo, čo by sa na prvý pohľad zdalo celkom neškodné.

Tvrdil, že okolo druhej hodiny v noci ho aj s manželkou zobudil hluk z Chavézovej izby, a tak sa vybral hore upozorniť ho, aby boli ticho. Ale keď vraj potom spoločne vypili polovicu fľašky s tequilou, Moore mu pomáhal napísať prejav, ktorý Chavéz prečítal v OSN. "Ten chlapík mi najmenej na jeden rok dlží benzín zadarmo", povedal. Lenže s tou historkou sú problémy. Veľké. K takému stretnutiu, ktoré Moore tak sebaisto popisuje, nikdy nedošlo. A naisto pritom nepili tequilu. Pán Chavéz je totiž totálny abstinent.

Títo dvaja sa síce v Benátkach stretli, ale len počas dňa. Moore, ako tvorca svojho nového filmu o kapitalizme, tri hodiny sedel pri Chavézovi, ktorý bol na festivale preto, aby podporil dokumentárny film Olivera Stonea "Na juh od hranice".

Guy Adams: "Moore accused of telling tales over tequilas with Chavéz"
http://www.independent.co.uk/news/world/americas/moore-accused-of-tellin...

Zdroj: protiprudu.info

november 04, 2009 23:51 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top