Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sekty, sex, politici

Nedávno sa objavila zaujímavá správa: Chcete mať dobrú úrodu? Sexujte na verejných priestranstvách! Takýto prísľub dal svojim ovečkám vodca sekty v štáte Papua-Nová Guinea. Stúpenci sekty nezaháľali a slová svojho majstra sa rozhodli naplniť do bodky. Ostatným obyvateľom malej dedinky však ich sexuálne praktiky neboli po vôli, a tak vyzvali políciu, aby zasiahla. Muži zákona obkľúčili chatrč vodcu sekty, ten bol však nielen skvelý manipulátor, ale aj vynachádzavý muž a aj so siedmimi nahými prívržencami ušiel do pralesa. Oproti prikázaniam siekt, ktoré nezriedka ohrozujú život a spôsobujú nevídané tragédie, je každopádne banánový sex len humornou príhodou.

Samovraždy mimozemšťanov

Napríklad v roku 1997 sa na príkaz vodcu nechalo dobrovoľne upáliť päť členov sekty rádu slnečného chrámu, ktorí verili, že po smrti ich čaká púť na hviezdu Sírius, vzdialenú deväť svetelných rokov od Slnka.

Aj ďalšia sekta ťažila z fascinácie vesmírom a mimozemskými civilizáciami. Volala sa Nebeská brána, existovala od roku 1975 a zopár desiatok jej členov poznačili myšlienky new age a seriál Star Trek. Pre starnúceho vodcu kultu, bývalého učiteľa spevu Marshalla Herffa Applewhita, ktorého prívrženci prezývali Do, tak zrejme nebolo ťažké svojich stúpencov presvedčiť, že sú mimozemšťania. V jeho vyhlásení z roku 1995 sa píše: „Zdá sa, že sme do zemskej atmosféry vstúpili medzi pozemskými rokmi 1940 až 1970. Predpokladáme, že mnohí z nás boli na palube kozmických lodí, ktoré havarovali, a že pozemské úrady (vládne a vojenské) sa zmocnili našich tiel (nenáležiacich ľudskej rase)."

V roku 1997, keď sa na nebi objavila Hale-Boppova kométa, tridsaťdeväť členov tejto sekty v americkom meste Santa Fé nahádzalo do seba barbituráty a zapilo vodkou. Išlo o najväčšiu hromadnú samovraždu v histórii USA. Všetkých našli uložených v posteliach, oblečených v teplákoch a obutých do čierno-bielych tenisiek značky Nike. Nezabudli na rozlúčkové listy a doklady. Tragédiu okorenila informácia, že jedným zo samovrahov bol brat herečky Nichelle Nicholsovej, krásky Uhury zo seriálu Star Trek.

Satanistický hedonizmus a sadizmus

Keď sme pri najbrutálnejších dôsledkoch manipulovania s ľudskou mysľou, nemôžeme obísť fenomén satanizmu. Tento smer či kult však nie je jednotný a počas histórie vzniklo mnoho jeho hnutí. Najznámejšia a najmenej nebezpečná je skupina ovplyvnená dielom Antona Szandora LaVeya. Oproti tomuto skôr filozofickému smeru však stoja rôzne patologické skupiny, ktorých vodcovia si satana zobrali ako alibi pri uskutočňovaní zvrátených chúťok a zločinov.
V 18. storočí medzi mužskými šľachticmi sa tešil popularite Klub pekelného ohňa. Jeho šéfom bol sir Francis Dashwood a členovia klubu slúžili čierne omše na telách nahých dievčat a schádzali sa na týchto omšiach v ruinách cisterciánskeho kláštora.

V tomto prípade si prívrženci klubu skôr ukájali neviazané sexuálne chúťky, ako sa stali bábkami v rukách vodcu. Podobne ako stúpenci okultistu Aleistera Crowleyho, ktorý sa vyhlásil za Antikrista a založil na Sicílii Satanov kláštor rádu Ordo Templi Orientis. Spolu so svojimi žiakmi získaval skúsenosti s démonom prostredníctvom drog, mágie a sexuálnych praktík.

Neporovnateľne brutálnejšou satanistickou sektou bola Rodina, vedená Charlesom Mansonom. Fungovala v rokoch 1967 - 1969 v USA a k jej životnému štýlu patrilo žobranie, užívanie LSD a neviazaný sex. To však nebolo zďaleka všetko, na čo šialený Manson presvedčil svojich stúpencov. V roku 1969 spísal takzvaný zoznam svíň, čiže ľudí určených na likvidáciu. Prvá vražda sa uskutočnila 25. júla toho istého roku. Po hudobníkovi Gerym Hinmanovi nasledovala vražda herečky Sharon Tatovej, tehotnej manželky režiséra Romana Polanského, ktorú šialenci zabili v jej dome spolu s troma priateľmi. Mansona odsúdili na doživotie.

Fuj, civilizácia!

Veľmi špecifickú skupinu veriacich, ktorí prísne dodržiavajú pre bežného človeka nepochopiteľné pravidlá, tvoria mennoniti a amiši. Tieto dva ideologicky prepojené kresťanské smery spôsobom života uviazli niekde v 17. storočí. Mennoniti odvodzujú svoj názov od holandského protestanta Menna Simonsa, ktorý v šestnástom storočí opustil „skazených" katolíkov a odvrátil sa od sveta. Dnes toto kresťanské hnutie nie je zďaleka také radikálne ako ich bratia amiši. V 17. storočí táto vetva takzvaných novokrstencov zaplavila najmä územia Kanady a USA a dodnes sa držia starého životného štýlu plného modlitieb a farmárčenia. Striktne odmietajú výdobytky civilizácie - zaobídu sa bez elektriny, bez sociálnych dávok a poistenia.

Exprezident Michal Kováč a Moonova cirkev

Existuje veľa na pohľad neškodných náboženských spoločností a skupín, ktoré svojich verných nenútia do žiadnych brutálnych činov, ale i tak dokážu poriadne pošramotiť ich sebavedomie, úsudok a siahnuť na ich práva a slobody. Napríklad cirkev zjednotenia, ktorej oficiálny názov je Spoločenstvo Ducha Svätého za zjednotenie svetového kresťanstva. V roku 1954 ju založil Kórejčan Sun Myung Moon. Svojim verným sa poriadne montuje do súkromia. Reverend Moon ako zvrchovaný pán a mesiáš si privlastnil právo vyberať svojim ovečkám životných partnerov. A tak vstupujú do manželstva neznámi ľudia. Výnimkou nie sú hromadné sobáše, napríklad v októbri 1970 v Soule oddali 791 párov, hoci sa nikdy predtým nestretli. Navyše majú počas prvých troch rokov zakázané intímne spolužitie. Moon tvrdí, že nečlenovia sekty sú v rukách satana. Najmä rodičia jeho mladých prívržencov. Moonova cirkev zjednotenia má aj u nás niekoľko prívržencov. Dokonca, keď sa v roku 2006 uskutočnilo stretnutie Moonovej sekty, čestným hosťom bol aj exprezident Michal Kováč, ktorý na konci seansy dostal diplom a medailu.

Indický guru Sri Chinmoy a Michal Kováč

Aj prívrženci indického guru Sri Chinmoya sa radi pýšili kontaktmi s ľuďmi na najvyšších postoch a Michal Kováč bol pomerne častým hosťom ich akcií. Napriek tomu, že prikázania všestranného majstra Sri Chinmoya sa priečili zdravému rozumu. Nekompromisne pestoval kult osobnosti, stúpencom zakázal sexuálny styk i bližší kontakt s osobami opačného pohlavia, takže aj jeho žiaci museli od seba udržiavať odstup. Nútil ich opúšťať rodiny, lebo sú zbytočným bremenom na duchovnej ceste.
Monika Mikulcová, Plus 7 dní
(krátené, pozn. red.)
Zdroj: Voltaire.netkosice.sk

október 22, 2009 02:02 dopoludnia

 

 

Top