Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sen o "Veľkom Albánsku"

Idea o Veľkom Albánsku, s času na čas verejne pripomínaná albánskymi politikmi, nestojí Európskej únii a ani NATO za to, aby k týmto výzvam zaujala zásadné stanovisko. Na druhej strane je Albánsko už v NATO a vo výhľade má dokonca aj členstvo v EÚ. Ako sa potom postavia tieto dve inštitúcie k veľkomaďarským plánom v tzv. „Karpatskej kotline“. Môžeme si len domyslieť...

Rusko je znepokojené najnovším návrhom albánskeho šéfa vlády Sali Berišu, otvoriť hranice medzi Albáncami obývanými územiami Balkánskeho regiónu (RIA Novosti)

Povedal to ruský minister zahraničia Sergej Lavrov v pondelok na tlačovej konferencii po rokovaniach so svojim srbským kolegom v úrade, Vukom Jeremicom v Moskve.

Predtým Beriša vyhlásil, že Kosovo a časť Macedónska prevažne obývaná Albáncami, by mali otvoriť svoje hranice, aby Albánci mohli aktivizovať svoje kontakty.

"Sme presvedčení o tom, že toto vyhlásenie by malo byť predovšetkým Európskou úniou a NATO príslušne ohodnotené. Avšak reakcia doteraz chýba. Ja dúfam, že chýbajúce verejne vyhlásenia v európskych hlavných mestách svedčia o tom, že sa s albánskym vedením v tomto smere pracuje“, povedal Lavrov.

Mnohí Albánci už dlho snívajú o veľkom Albánsku, ku ktorému by mali patriť Albánsko samotné, Kosovo, Macedónsko, časť Grécka a niektoré ďalšie regióny.

Russland über Albaniens Vorschlag nach Grenzöffnung im Balkan besorgt - Traum von Großalbanien
http://de.rian.ru/world/20091005/123366549.html

Zdroj: protiprudu.info

október 17, 2009 04:32 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top