Obrázok používateľa CEZ OKNO
Staří Egypťané znali monoatomické zlato

Nejen staří Egypťané znali ormus, tedy monoatomické zlato. Stejně tak i Mojžíš, Ježíš a templářští rytíři. Ačkoliv se jedná o zdánlivě velmi extravagantní tvrzení, přesto k němu existují zajímavé, byť poněkud kontroverzní důkazy. Nechceme se ubírat cestou forenzní analýzy, protože by to bylo příliš vědecké pro účely našeho internetového magazínu. Nicméně můžeme níže uvedená překvapivá fakta alespoň použít jako stručný úvod do historie užívání monoatomických prvků.

Revizionářští historici mají silnou tendenci jít do velkých kontroverzí. Příkladem budiž Immanuel Velikovsky, jehož práce se stala neblaze proslulou. Nejen on, ale také David Rohl a Laurence Gardner mimo jiné zkoumali vztahy mezi biblickými a egyptskými texty. To, co osobně považuji za zajímavé v jejich práci, je především použití konceptu ego dublů.

Jedná se o historické postavy, které byly známé pod různými jmény. Klasičtí historici je považují za zcela odlišné osobnosti, žijící v různých stoletích. Pravděpodobně se však dočkaly chybného a tedy různého datování, tudíž se mohlo jednat o naprosto totožné osoby.

Z mých zkušeností mohu říct, že revizionisté se často nechávají svými teoriemi až příliš unést, což nakonec skončí jejich úplnou diskreditací. Přesto se domnívám, že některá z jejich tvrzení stojí za pečlivější prozkoumání.

David Hudson byl samozřejmě první, kdo vyjevil souvislost mezi svým bílým práškem ze zlata a dílem alchymistů. Ale nezůstal sám, kdo si spojil určitá fakta s biblickými texty.

Alchymistické pozadí

Je velmi zajímavé, že všechny hlavní starověké civilizace byly stejně fascinovány zlatem jako je tomu i dnes. Používaly širokou škálu technik, aby jej mohli extrahovat, transmutovat a manipulovat s ním. Z nějakého důvodu lidé vždy cítili silnou přitažlivost k tomuto lesklému žlutému kovu. Není tedy divu, že alchymistická praxe je přinejmenším stejně stará jako zaznamenaná lidská historie.

Je prakticky nemožné vyjevit stručné dějiny alchymie, protože pokrývá nejrůznější filozofické tradice, zahrnující nejméně čtyři tisíce let a přinejmenším tři kontinenty. Existují však některé základní principy:

1. vytvoření legendárního kamene mudrců

2. schopnost měnit základní kovy na vzácné kovy (zlato nebo stříbro)

3. hledání elixíru života, který by přinesl mládí a dlouhověkost

Alchymie není pouze o transmutaci kovů. Jedná se především o transformaci prvků do vyšších stavů, z hmotného do nehmotného. Ať už se jedná o to, zda dostaneme z nepotřebného kovu zlato, vyrobíme elixír života, regenerujeme duši nebo objevíme tajemství nesmrtelnosti, stále jde o tutéž podstatu - dosáhnout změněného, božského stavu. Takže samotné srdce alchymie je ryze duchovní, což je důvodem, proč je převážná část dějin alchymie zahalena do esoteriky, rituálů a magie.

Pro tentokráte pomineme možná spojení monoatomických prvků s alchymií staré Indie a Číny, tedy zemí, které mají bohatou tradici v umění transformace kovů, a zaměříme se především na starodávnou alchymii egyptskou. I když tvrdit, že staří Egypťané byli pověstní praktikováním alchymie, by nebylo zcela správné. A sice vzhledem ke skutečnosti, že podle hlavního proudu vědy alchymie prostě nefunguje. Na druhou stranu pravdou je, že zlato v nejrůznějších formách bylo spíše součástí jejich náboženských praktik.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.energiezivota.com/


Súvisiace:

Propůjčoval kámen mudrců nesmrtelnost?
https://www.cez-okno.net/clanok/propujcoval-kamen-mudrcu-nesmrtelnost

Stručné dejiny tajuplnej alchýmie (V kontexte súčasných vied)
https://www.cez-okno.net/clanok/strucne-dejiny-tajuplnej-alchymie-v-kont...

Alchýmia
https://www.cez-okno.net/rubrika/alchymia

ENERGIE ŽIVOTA Výber
http://www.kemet.sk/rubrika/energie-zivota-vyber


máj 20, 2018 11:26 dopoludnia

 

 

Top