Obrázok používateľa CEZ OKNO
Starobylé zariadenie Veľkej pyramídy chrániace faraóna v jeho posmrtnom živote odhalené? II.

Keď sa vrátime k bezpečnostnému systému, Lehner sa pre Live Science vyjadril, že na svoju dobu bolo toto zariadenie moderné a uviedol, ako by bloky prípadným vykrádačom sťažili prístup do Kráľovskej komory. Napriek tomu tu aj tak dochádzalo ku krádežiam.


Podľa Live Science je červený sarkofág z granitu to jediné, čo sa zachovalo z Chufevovho pohrebného obradu. Lehner vo svojej knihe „The Complete Pyramids“ napísal, že „obsah komory pravdepodobne vykradli už niekedy medzi koncom obdobia Chufevovej vlády a zánikom Starej ríše (okolo roku 2134 pr. n. l.)“

Napriek tomu niektorí výskumníci tvrdia, že bezpečnostné prvky pyramídy boli účinné. Napríklad v roku 2013 bývalý riaditeľ Najvyššej rady pre pamiatky Zahi Hawass oznámil, že sa domnieva, že skutočná pohrebná komora faraóna Chufeva (Cheopsa), staviteľa Veľkej pyramídy, ešte len bude objavená. ›› Povedal:

„Naozaj sa domnievam, že Cheopsova komora ešte nebola objavená a že všetky tri komory slúžili len na oklamanie zlodejov a Chufevove poklady sú stále ukryté vo Veľkej pyramíde, a tieto troje dverí by mohli byť kľúčom k odhaleniu skutočnej pohrebnej komory.“

Myslí si, že jeden z dôkazov potvrdzujúcich toto tvrdenie je ten, že doteraz sa v Egypte nenašli iné pyramídy s takýmto typom dvier s medenými držadlami.

V roku 2015 vedci v snahe odhaliť skryté komory a ďalšie starobylé tajomstvá egyptských pyramíd použili ›› výkonné skenovacie technológie a odhalili „nezvyčajnú“ anomáliu vnútri Veľkej pyramídy, ktorá by mohla svedčiť o niečom skrytom za starobylými stenami pyramídy.

Na všetkých pamiatkach boli spozorované viaceré tepelné anomálie, ale jedna obzvlášť nezvyčajná bola objavená na východnej strane Veľkej pyramídy v prízemnej časti. (Kredit: Philippe Bourseiller/HIP Institute, Faculty of Engineering, Cairo/Ministry of Antiquities)

Egyptské ministerstvo oznámilo, že majú viacero hypotéz, ale pred ich zverejnením budú vykonané ďalšie výskumy. Tento projekt, známy ako ›› Projekt skenovania pyramíd (Scan Pyramids Mission), stále prebieha a predpokladá sa, že potrvá minimálne do konca roku 2016.

-koniec-


Všetky časti nájdete na tejto adrese.Úvodný obrázok: Veľká pyramída v Gíze (›› Verejná doména)


Alicia McDermott

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/news-history-archaeology/ancient-machine-...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: Marieta

exkluzívne.cez.okno


Tento článok, ktorý sme pre Vás preložili, má 304 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach, prispejte prosím na ďalší chod portálu. Dôležité je každé euro!


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Tepelné skenovanie odhalilo vo Veľkej pyramíde tajomné anomálie (+VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/tepelne-skenovanie-odhalilo-vo-velkej-pyr...

Egypt a mainstream
http://www.cez-okno.net/egypt-a-mainstream


Sekcie: 
september 30, 2016 12:04 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top