Obrázok používateľa CEZ OKNO
Stáva sa ti to?

Predstavte si prebúdzanie v rovnakú chvíľu, noc čo noc po roky vidíte na budíku pri posteli rovnaký čas. Pre tých, ktorým sa stáva táto podivná udalosť, môže prísť najprv na um myšlienka, že to je náhodou, alebo že majú veľkú predstavivosť. Ale je to naozaj tak? Nie je to náhodou skrytá správa, zakódovaná v týchto udalostiach?


Celkom iste ich neprebúdza predstavivosť presne o 11:11 každú noc, alebo vidia 11:11 na digitálnych počítadlách, ciferníkoch, billboardoch, značkách a dokonca aj na kalkulačkách. „Fenomén výzvy času“ je celkom reálny jav a deje sa to ľuďom na celom svete.

Význam 11:11 môže byť spojený s príchodom záhadného roku 2012, ktorý, ako niektorí učenci veria je presným okamihom transformácie, predpokladaným mayským kalendárom a prorokovaným kmeňom Hopi, hinduistami a dokonca aj v samotnej Biblii, vyskytujúcim sa o 11:11 GMT. Z tejto teórie ďalej vyplýva, že naša „odpadová“ DNA, približne 97% našej DNA neposkytujúcej kódy, bude nejakým spôsobom zodpovedná za spustenie tohto duchovne prebudeného stavu vedomia.

Bez ohľadu na niečiu vieru, v mnohých teóriách krúžiacich okolo roku 2012 nájdeme tieto mysteriózne číselné sekvencie objavujúce sa znova a znova, často po celé roky a ich význam sa zdá byť nepolapiteľný.

Niektorí veria, že „výzva času“, ktorá nie vždy musí nastať o 11:11, môže byť typ „budíčka“ zo zdroja vyššej inteligencie. Možno, že tieto subjekty sú dychtivé upozorniť svojou pozornosťou na osobné aj kolektívne zmeny, ktorými sa budeme čoskoro zaoberať. Iní hlásia paranormálne a duchovné javy počas týchto „výziev času“. Niektorí z nich dokonca vyhlasujú, že vidia svojich strážnych anjelov, alebo prípadne mimozemšťanov a duchov! Ostatní nehlásia nič, len nepríjemnosti, že určitá séria čísel vyzerá, že ich prenasleduje a posmieva sa im v ich každodennom živote.

„Prebúdzal som sa každý večer v rovnakom čase, niekedy 11:11, 1:11, 2:22, 3:33“, povedal nám jeden geofyzik. Keď sme sa ho opýtali, či nedošlo k niečomu neobvyklému, povedal že nie, ale že práve tie okolnosti ho zaujali. Bol spúšťačom mozog, alebo to bolo niečo vonku, vonkajší zdroj spôsobujúci tento vplyv.

Iní hlásia presne rovnaké situácie, dokonca pri pohľade na hodiny po celý deň si všímajú časy 11:11, 1:11 a tak ďalej. Zakaždým, keď sa pozrel, uvedomoval si synchrónny vzor, ale naozaj nechápal čo sa za tým skrýva. Je to číra náhoda? Pôsobí mozog sám ako vnútorný budík, alebo je to „výzva“?

Jedna žena nám povedala: „Mám tento problém a naozaj sa stáva problémom... Ja už ani nenosím hodinky, vždy som na ne pozrela 11:11, 1:11. Prebúdzam sa dokonca s pohľadom na 1:11... Je to čím ďalej horšie. Včera v noci som sa prebudila o 1:11, 2:22 a 3:33!“

Ďalšia osoba menom Cindy mohla veľa povedať o týchto „výzvach“.

Po prvé, veľmi sa snažím, aby som nesledovala osobný čas. Pre mňa boli hodiny a časové štruktúry vytvorené človekom na kontrolu, a ja proste nechcem byť riadená niekým. Mám to sledovať pri práci, kedykoľvek. Zvyšok času, snažím sa jednoducho ísť s prirodzeným časom. Žiadne hodiny nie sú nutné.

Pracujem v druhej smene. Takže som hore dosť neskoro. A kvôli tomuto stupídnemu javu nespím v noci dobre. Mám vo zvyku vstávať o 11:11, potom o 1:11. Niekedy, ale nie vždy to pokračuje 2:22, 3:33, atď. Ale to je vzácne.

Kvôli tomuto nespím dobre, odkladám ráno budík, relaxujem, driemem a sledujem televíziu, až kým nepríde pocit že mám vstávať. Kedy príde tento pocit? 11:11. Vstanem, urobím čo treba a poflakujem sa kým je čas pripraviť sa na prácu. Alarm mám nastavený na 1:30, pretože musím o 2:00 odísť. Ale to sa nikdy napodarí, vždy pozriem na hodiny príliš skoro, a to väčšinou o 1:11.

Jeden človek písal online: „Každý deň môjho života sa zdá, vidím 1:11, 2:11, 3:11, 4:11, 5:11, 6:11, 7:11, 8:11, 9:11, 10:11, 11:11, 12:11, narodila som sa 4.11.´89, 11:11 som doteraz videla veľmi mnohokrát a viem že neexistuje spôsob ako by to mohla byť náhoda, mám toľko nezvyčajných príbehov s číslom 11:1...“

Jedna z viacerých zaujímavých správ: „Jedno z mojich pozorovaní, ktoré naozaj vyniká bola chôdza pri 2 chlapcoch oblečených v jasnočervených futbalových dresoch, keď som sa otočila, aby som na nich pozrela (neviem prečo som to urobila), obaja mali na drese číslo 11 na chrbte!“

11 11

Čitatelia posielajú svoje príbehy o stretnutí s neviditeľnými anjelmi v čase 11:11, 2:22 a tak ďalej.

„Včera v noci, keď som vošiel na moju príjazdovú cestu, pozrel som sa dole na kilometrovník a čítam 11,111.1! „Divné“ Potom som sa prebudil dnes ráno o 2:22! Tak to mi príde dosť divné. Tí anjeli robia čary.“

„V lete 1978 som začal vídavať 1111. Vídavam tiež 111, 222, 333, atď. Niekedy sa zobudím uprostred noci presne o 1:11. Tieto čísla sa objavujú na krabiciach, ŠPZ-kách, domových číslach, v adresách priateľov, v telefónnych číslach, v sumách na lístkoch z potravín“

„Prebudil som sa o 11:11 v noci! Spal som len krátku dobu! Dnes ráno som bol vonku s mojou vnučkou a ona povedala, že chce ísť dovnútra! Divné, ona nikdy nechce ísť dnu! LOL... tak sme šli dovnútra a ja som si sadol do hojdacieho kresla a obrátil sa na video... Všimol som si, že čas na videorekordéri a boxe na káblovku bol 11:11! Milujem malých pripomínačov... tak je môj deň oveľa lepší!“

Zdá sa, že čím viac bolo ľudí, s ktorými sme mali možnosť hovoriť pri písaní knihy, tým viac som si začal uvedomovať, že všetky tieto príbehy zdieľajú spoločné opakujúce sa rysy. Je vedecky objektívny dôvod, prečo “Fenomény výzvy času“ majú tak mnoho spoločného? Zo štatistického hľadiska sa zdá úplne zrejmé, že tam bol nejaký druh spojivovej korelácie. Ale akej? A rovnako dôležité je - prečo?

Možno, že pravda v sebe spája prvky všetkých týchto vysvetlení.

Ale nie je to len číslo 11, ktoré sa objavuje v bežnom živote ľudí – často sprevádzané mimoriadnymi udalosťami. Alebo hlbokými postrehmi. Niekedy je to 2:22, 3:33, 4:44 alebo akákoľvek kombinácia číslic, ktorá pripomína vzor a otriasa našim pohľadom na svet ako na náhodný a chaotický.

Skrz históriu ľudskej skúsenosti sa objavujú tajomné čísla a podivné sekvencie. Aj v prírode nájdeme čísla, často zoskupené do sekvencií a vzorov, ktoré vyzerajú, že tvoria základnú štruktúru pre všetky reality – ako viditeľné, tak i neviditeľné.

Dva z najkrajších príkladov sú Zlatý rez a Fibonacciho špirála, ktoré oba odhalujú vyšší princíp v meraní toho, čo mnohí z nás považujú za samozrejmosť, rovnako ako časti našich tiel, alebo usporiadanie okvetných lístkov v kvete.

Zlatý rez, známy tiež ako Boží pomer, Zlatý pomer a Zlaté pravidlo je iracionálne číslo cca 1,618033988749. Tento pomer sa vyskytuje v celej prírode, vede a človekom vytvorenom svete ako najvyššie vyjadrenie rovnováhy, symetrie a estetiky. Tento základný vzorec môže byť opísaný ako „pomer, kedy je pomer celku k väčšej časti rovný pomeru väčšej časti ku menšej časti.“

Označuje sa ako „phí“, tento pomer je prítomný v mnohých „posvätných ikonách“, ako sú rozmery Veľkej pyramídy v Gíze, štruktúra päťcípej hviezdy – Pentagramu (posvätný predmet Platónových a Pytagorových stúpencov) a dokonca aj v obryse na Akropole v blízkosti Atén v Grécku (ktorý má podobu zlatého obdĺžnika). Najpozoruhodnejšie je reprezentovaný slávnym Vitruvianovým mužom Leonarda da Vinciho, zlatý pomer je prítomný v štruktúre ľudského tela, s otvorenou náručou a nohami zobrazujúcimi zlatý rez v akcii.

Posvätná geometria je ríša božskej prirodzenosti čísel, čo naznačuje, že veľké kostoly, chrámy a megalitické stavby a pamiatky, ktoré poznačujú krajinu sledujú vzor založený na nebeských vlastnostiach a rezonanciách.

Harmonická hudba vlastne tvorí základ mnohých uznávaných matematických zákonov. Aj v oblasti posvätnej geometrie, základy hudobnej teórie poskytujú štruktúru, z ktorej božské a ľudské nájde spoločnú reč. Jedným takým príkladom je slávna Rosslynská kaplnka s pozoruhodným zobrazením posvätnej geometrie a použitím harmonických symbolov a čísel sprostredkujúcich pocit iného sveta a božského spojenia.

Rosslynská kaplnka je kaplnka rodiny St. Clair, navrhnutá v 15. storočí Williamom Sinclairom, pre túto rodinu škótskych šľachticov pochádzajúcich z normanských rytierov a ako niektorí tvrdia, viazaných na Templárov. Pôvodne známa ako kaplnka Sv. Matúša, Rosslyn získal slávu z nedávneho bestselleru a filmu „Da Vinciho kód“ Dana Browna, ktorý slúži k ďalšiemu neoddeliteľnému spojeniu s legendou o Svätom Gráli. Mnoho historikov a ezoterikov dokonca tvrdí, že legenda Grálu sama končí v Rosslyne, kde usadené hlboko v jeho múroch sa môže ukrývať tajomstvo, ktoré odomknúť môže len hudba samotná.

- pokračovanie -


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Marie Jones & Larry Flaxman

Zdroj: newdawnmagazine.com

Preklad: Ninive

exkluzívne.cez.okno


Podrobné správy na tému "11:11" nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Posvätná geometria
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/posvatna-geometria


november 13, 2013 23:16 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Martin
  Martinmarec 28, 2015 10:30 dopoludnia

  Komentár: 

  Ahoj Včera som nahodou natrafil na vaše forum , kopec zaujmavých vecí temy su mi dost blízke takže som na tuto stranku mal určite naraziť . Zaujala ma tema Stáva sa ti to ? ... Ano stáva sa to aj mne poslednu dobu dosť často zo začiatku to bolo iba s týmy hodinami kombinacie rôzných čísiel dá sa povedať že na hodináa som videl kombinaice od 1:11 , 2:22 , 2:12 3:13 18:18 21:21 , 20:40 22:44 a proste za dobu jeden rok som zažil hadam skoro všetky kombinacie čísel čo môžu byť .
  Druhá vec pred mesiacom som začal cestovať do roboty autom a na cestách to znova začína s SPZ číslami ide predomnou auto 999 obehnem ho pred ním je 888 , pri ceste stojí auto ktoré uputa moju pozornosť 666 , pridem pred robotu zaparkujem a tam auto stojí predomnou na spzt ma 333 , a denne týchto aut vidím také velké množstvo že sa to hadam ani nedá spočítať :) . A ešťe ma zaujamlo zverejnený kometar niakeho pána čo na tachomerači 11,111.1 , :) Dokonca presne toto isté sa stalo aj mne a mám to aj odfotené :) tak môžem aj zastalať foto ak beudete chcieť . Stáale hladám a neviem tomu najsť vysvetlenie ako asi nikto z tých ludí čo to zažívajú .Mám v tom niaké nejasné vysvetlenie lebo neviem najsť o tejto teme moc informáci a vaša stranka mi pride nazaujmavejšia tak sa aj ja vyjadrujem :) . dík a a ahoj

 2. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanoomarec 28, 2015 14:52 popoludní

  Komentár: 

  Tiež sa mi to často stáva, je to zaujímavý úkaz, ale nemyslím, že je to nejaký "významný poukaz na niečo". Určite sa nájde dosť ľudí, ktorí si na tom prihrejú polievočku a budú kvákať o znameniach Vzostupu a podobne, a čo by si mal robiť ďalej, ideálne na ich kurzoch, atď. Ale podľa mňa najlepšia rada je vysvetliť si to po svojom a ŽIŤ NAĎALEJ SVOJ ŽIVOT NAPLNO:)

 3. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanoomarec 28, 2015 15:02 popoludní

  Komentár: 

  Tak toto je sila:)
  Ako som odoslal predchádzajúci koment, zrak mi padol na anketu, nech sa páči: http://postimg.org/image/rgi9hnmib/

 

 

Top