Obrázok používateľa CEZ OKNO
Stratené krajiny MU a LEMÚRIA I. (Bola kedysi Austrália časťou dnes potopeného kontinentu?)

〉 Lemúria a Mu sú zameniteľné názvy, ktoré boli dané stratenej krajine, o ktorej sa verí, že bola umiestnená niekde buď v južnom Pacifiku alebo v Indickom oceáne. Tento staroveký kontinent bol zjavne domovom pokročilej a vysoko duchovnej kultúry, snáď materskej rasy celého ľudstva, ale potopil sa pod vlny pred mnohými tisíckami rokov ako následok nejakého druhu geologickej kataklizmy.


O tisícoch kamenistých ostrovoch, roztrúsených po celom Pacifiku, zahŕňajúc Veľkonočný ostrov, Tahiti, Hawaii a Samoa niektorí tvrdili, že sú to jediné pozostatky veľkého kontinentu, ktoré prežili. Teóriu strateného kontinentu v tejto oblasti predkladalo mnoho rôznych ľudí, väčšinou v polovici 19. storočia vedci vysvetľovali nezvyčajné rozdelenie rôznych zvierat a rastlín okolo Indického a Tichého oceánu.

V neskorých rokoch 19. storočia okultistka 〉 Madam Blavatská oživila myšlienku Lemúrie ako strateného kontinentu/duchovnej domovskej krajiny a ovplyvnila celý rad následných okultistov a mystikov, vrátane dobre známeho amerického psychického liečiteľa a proroka 〉 Edgara Cayceho.
 
Popularizácia Lemúrie/Mu ako čisto fyzického miesta začala v 20. storočí bývalým dôstojníkom britskej armády, plukovníkom
〉 Jamesom Churchwardom ( 〉 EN), a tá myšlienka má dodnes mnoho prívržencov.

Existuje nejaký fyzický dôkaz pre podloženie týchto tvrdení o starovekom kontinente pod Pacifikom alebo Indickým oceánom?

Alebo by sa tieto príbehy o „stratenej domovskej krajine“ mali interpretovať iným spôsobom, snáď ako symbol mýtického zmiznutého „Zlatého veku“ človeka?

Krajina Mu

Predstava strateného kontinentu známeho ako „Mu“ v Tichom oceáne v skutočnosti nemá zvlášť dlhú históriu, ani sa o ňom špecificky nezmieňujú v žiadnych starovekých mytológiách, ako predpokladali niektorí autori.
 
Názov „Mu“ má pôvod u excentrického archeológa Augustusa le Plongeona (1826-1908), ktorý bol prvým človekom, ktorý urobil fotografické záznamy zrúcanín archeologického náleziska Chichen Itzá v Yucatáne v Mexiku.
 
Plongeonova vierohodnosť bola značne poškodená kvôli jeho pokusu o preklad mayskej knihy známej ako 〉 „Troano Codex“ (alebo „Madridský kódex“).

Vo svojich knihách "Posvätné mystériá medzi Maymi a Quiché" (1886) a "Kráľovná Moo a Egyptská Sfinga" (1896) Plongeon interpretoval časť textu Troanonského kódexu, ktorý odhaľuje, že Mayovia z Yucatánu boli predkami Egypťanov a mnohých iných civilizácií.
 
Veril tiež, že staroveký kontinent, ktorý nazval Mu, bol zničený vulkanickou erupciou, a tí, ktorí túto kataklyzmu prežili, založili Mayskú civilizáciu.
 
Plongeon prirovnáva Mu k Atlantíde a uvádza, že „Kráľovná Moo“ pôvodom z Atlantídy, cestovala do Egypta, kde sa stala známou ako Izis, a založila Egyptskú civilizáciu.
 
Avšak, Plongeonovu interpretáciu mayskej knihy považujú experti na mayskú archeológiu a históriu za kompletne chybnú, skutočne mnohé z toho, čo interpretoval ako hieroglyfy, sa ukázalo byť ornamentálnym dizajnom.

Lemúria

„Lemúria“, alternatívny názov pre stratený kontinent, vznikol tiež v devätnástom storočí.
 
Ernst Heinrich Haeckel (1834-1919), nemecký naturalista a prívrženec Darwina, predpokladal, že zemská šija, preklenutá cez Indický oceán, oddeľujúca Madagaskar od Indie, by mohla vysvetliť rozsiahle rozšírenie lemurov, malých, jednoduchých cicavcov, ktoré prebývajú na stromoch, nachádzajúcich sa v Afrike, na Madagaskare, v Indii a na súostroví Východnej Indie.
 
Bizarnejšie, Haeckel tiež predpokladal, že lemuri boli predkami ľudskej rasy a že táto zemská šija bola, „pravdepodobnou kolískou ľudskej rasy."

Iní dobre známi vedci, ako evolucionista T. H. Huxley a naturalista Alfred Russell Wallace, nemali žiadne pochybnosti ohľadom existencie obrovského kontinentu v Tichom oceáne milióny rokov predtým, ktorý bol zničený hrozným zemetrasením, ktoré ho potopilo tak, ako sa verilo 〉 o Atlantíde.

Pred objavom kontinentálneho posunu nebolo v polovici neskorého 19. storočia nezvyčajné, že vedci predpokladali, že potopené krajinné masy a zemské šije vysvetľujú rozšírenie svetovej flóry a fauny.
 
V roku 1864 anglický zoológ Philip Lutley Sclater (1829-1913) dal hypotetickému kontinentu názov „Lemúria“ v článku 〉 „Cicavce Madagaskaru“ v "The Quarterly Journal of Science", a odvtedy mu tento názov zostal.

-pokračovanie-

Brian Haughton, 1. september 2007

Článok vyšiel v: New Dawn No. 103 (júl-august 2007)
http://www.newdawnmagazine.com/

Prevzaté z: http://www.bibliotecapleyades.net/atlantida_mu/lemuria_14.htm

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Lemúria (MU)
http://www.cez-okno.net/rubrika/lemuria-mu


Sekcie: 
september 12, 2014 23:12 popoludní

 

 

Top